שווקי חו"ל

בית משפט באוהיו דחה בקשת טבע להחריג אותה ממשפט הענק בפרשת האופיואידים

לפי דיווחים בחו"ל, החברה הישראלית טענה כי הכללתה יחד עם מפיצות תרופות בהליך המשפטי אינה הוגנת, משום שהיא תישאר למעשה יצרנית התרופות היחידה; המשפט צפוי להתחיל ב-21 באוקטובר

חזי שטרנליכט 19:2412.10.19

משפט הענק בפרשת משככי הכאבים בארה"ב עומד להתחיל בעוד 9 ימים, ובינתיים מהלך משפטי פרוצדורלי שניסתה לקדם חברת טבע לא צלח. שופט ביהמ"ש המחוזי בקליבלנד שבמדינת אוהיו בארה"ב, שעומד לנהל את המשפט, דחה בסוף השבוע בקשה של טבע שהוגשה בימים האחרונים שעשויה היתה להחריג אותה מהמשפט.

 

לפי דיווחים בחו"ל, טבע טענה בפני בית המשפט כי הכללתה יחד עם מפיצות תרופות בהליך המשפטי אינה הוגנת, משום שהיא תישאר למעשה יצרנית התרופות היחידה יחד עם חברות שעיסוקן שונה.

 

לפי דיווח של סוכנות הידיעות רויטרס, השופט דחה את בקשת טבע בתוך שעתיים. לפי אותו דיווח טבע ביקשה כי תוחרג מהמשפט ותישפט בנפרד.

 

מטה טבע מטה טבע צילום: EPA

 

הבקשה של טבע אינה חריגה. בימים האחרונים מוגשות בקשות פרוצדורליות בעלות אופי דומה. גורמים המעורים בתהליך העריכו כי עד תחילת המשפט ב-21 באוקטובר עוד צפויים ניסיונות ומהלכים משפטיים דומים.

 

המשפט מרכז כ-2,500 תביעות שונות בנוגע להשפעות ההרסניות של השימוש במשככי כאבים בארה"ב. התביעות הוגשו על ידי משפחות של הקורבנות, מחוזות שונים בארה"ב, וגופים רבים.

 

בין הניסיונות האחרונים לנסות ולבטל את המשפט בהליכים פרוצדורליים מעין זה של טבע, דווח ביום חמישי האחרון בארה"ב, כי בית המשפט לערערים בעיר סינסנטי במדינת אוהיו, דחה בהרכב של שלושה שופטים שתי בקשות לבטל או לדחות את המשפט. אחד הניסיונות היה בקשה שהגיש התובע הכללי של מדינת אוהיו, דייב יוסט, שטען בפני ביהמ"ש לערערים כי אין זה נכון שמחוזות במדינות שונות ולא התובעים הכלליים במדינות עצמן, יהיו חלק מתביעת הענק במשפט.

 

בטבע ציינו כי אינם מגיבים בנושא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x