$
שווקי חו"ל

אחרי הסכם הסחר החלקי עם סין - וול סטריט ננעלה בעליות של יותר מ-1%

טראמפ אישר שהושג הסכם סחר חלקי בין ארה"ב וסין - והמדדים שכבר זינקו ביותר מ-2% קצת הנמיכו גובה. נאסד"ק ננעל בעלייה של 1.3%, דאו ג'ונס התחזק ב-1.2%, ו-S&P 500 הוסיף לערכו 1.1%. בעקבות דיווחים על התקרבות בין האיחוד האירופי ובריטניה בשיחות הברקזיט, מדד דאקס הגרמני ננעל בעלייה של 2.9%, מדד קאק הצרפתי התחזק ב-1.7%. הפאונד זינק ב-1.7% מול הדולר. פיצוץ המכלית האיראנית שלח את הנפט מסוג WTI לעלייה של 2.2%

שירות כלכליסט 23:1311.10.19

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון ב"כלכליסט"

 

23:00 - המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו בעליות שערים, על רקע אישור רשמי של הנשיא טראמפ שהושג הסכם סחר חלקי עם סין. הנשיא טראמפ אישר כי המעצמות הגיעו ל"מיני-הסכם" שיביא להפוגה במלחמת הסחר ויניח את הקרקע לעסקה רחבה יותר בהמשך השנה. טראמפ: "זהו השלב הראשון, השלב השני יתחיל מיד". במסגרת ההסכם, סין תסכים לרכוש יותר מוצרים חקלאיים אמריקאים, וארה"ב עתידה לוותר על חלק מהמכסים המוטלים על סין. על רקע הדיווח, ננעלו המדדים המובילים בעליות - אם כי מעט מתונות יותר מאלה שנרשמו קודם לכן במהלך המסחר. נאסד"ק ננעל בעלייה של 1.3%, דאו ג'ונס התחזק ב-1.2%, ו-S&P 500 הוסיף לערכו 1.1%.

 

21:55 - סוכנות בלומברג מדווחת על כך שהושג הסכם סחר חלקי בין ארה"ב וסין. על פי הדיווח, שתי המעצמות הצליחו להגיע ל"מיני-הסכם" שעשוי להביא להפוגה במלחמת הסחר ולהניח את הקרקע לעסקה רחבה יותר בהמשך השנה. במסגרת ההסכם, סין צפויה להסכים לרכוש יותר מוצרים חקלאיים אמריקאים, וארה"ב עתידה לוותר על חלק מהמכסים המוטלים על סין. כמו כן, יכלול ההסכם הקלות לוואווי. על רקע הדברים, נסחרים כעת המדדים המובילים בוול סטריט בעליות חדות. נאסד"ק מזנק ב-2%, דאו ג'ונס מוסיף לערכו 1.8%, S&P 500 מתחזק ב-1.7%.

 

21:35 - מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI עלה היום ב-2.2% ונקבע על 54.7 דולר לחבית. העלייה במחיר הנפט נרשמה לאחר הדיווחים על פיצוץ במכלית הנפט האיראנית בים האדום. באיראן טוענים כי הפיצוץ נגרם כתוצאה מירי של שני טילים לעבר כלי השיט. בסיכום שבועי, עלה מחיר הזהב השחור ב-4%

 

 

 

 

19:00 - בורסות אירופה ננעלו הערב בעליות חדות. מדד Euro Stoxx 50 עלה ב-2.2%. מדד דאקס הגרמני הוביל את אירופה עם זינוק של 2.9%, מדד קאק הצרפתי התחזק ב-1.7%, ואילו הפוטסי הבריטי הוסיף לערכו 0.8%. העליות נרשמו, על רקע מה שנראה כהתקדמות בשיחות הברקזיט בין בריטניה והאיחוד האירופי.

 

בורסת פרנקפורט בורסת פרנקפורט צילום: בלומברג

 

 

17:15 - סנטימנט הצרכנים בארה"ב עלה לרמה של 96 נקודות באוקטובר לעומת 93.2 נקודות בחודש ספטמבר. זהו שיא של שלושה חודשים, מה גם שהוא עולה בהרבה על הציפיות, שעל פי אתר "מארקטווטש" היו לקריאה ברמה של 92.5 נקודות באוקטובר.

 

17:00 - הפאונד הבריטי מזנק ב-1.9% מול הדולר ונסחר תמורת 1.2676 דולר. גם אתמול התחזק המטבע הבריטי באופן משמעותי מול המטבע האמריקאי ועלה בכמעט 2%. ההתחזקות הדרמטית של הפאונד מול הדולר נרשמת, על רקע התקרבות בין בריטניה והאיחוד האירופי במגעים לחתימה על הסכם ברקזיט.

 

16:30 - המסחר בוול סטריט נפתח היום בעליות שערים. דאו ג'ונס ו-S&P 500 מוסיפים לערכם 1.1%, בעוד נאסד"ק מתחזק ב-1.3%. האופטימיות של המשקיעים נרשמת נוכח הציפיות לחתימה על הסכם סחר מוגבל בין ארה"ב וסין במסגרת השיחות שמנהלות שתי המעצמות בארה"ב. היום צפויים להיפגש נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וסגן נשיא סין ליו הי. בולטות במסחר בשעה זו: אפל שעולה ב-1.3%, אינטל שמתחזקת ב-2.4% ומניות הבנקים ג'י.פי.מורגן וסיטי גרופ שעולות ב-2% וב-2.7%, בהתאמה. מניית קטרפילר עולה ב-3.3%.

 

15:30 - מחירי היבוא עלו בארה"ב בחודש שעבר ב-0.2% לעומת צפי ל-0%. עם זאת, בניכוי הדלק (שרשם עלייה של 2.3%) מדובר בירידה של 0.1% מה שעשוי להעיד על ריסון באינפלציה. בהשוואה לחודש המקביל אשתקד מדובר בירידה של 1.6% במחירי היבוא.

 

15:20 - הזהב מאבד 1% לרמה של 1,484.3 דולר לאונקיה, ובדרך לאבד 1.9% בסיכום שבועי. בכך הוא מתקרב לירידה השבועית החדה ביותר מזה קרוב לשנה.

 

14:20 - אופטימיות לא ממש זהירה: זהו המצב הנתון בשווקים האמריקאיים, מול יום שני של שיחות סחר בין הנציגות הבכירה של סין וארה"ב, ועל רקע המפגש הצפוי היום בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וסגן נשיא סין ליו הי. דיווחים מעודדים מגיעים גם מבריטניה ואירופה, על התקרבות בין הצדדים, אולי לקראת הסכם ברקזיט. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בניו יורק עולים ב-1%.

 

זה מה שנראה היום בארה"ב? זה מה שנראה היום בארה"ב? צילום: איי פי

 

הוול סטריט ג'ורנל דיווח שהצוותים של ארה"ב וסין עשויים להגיע להסכם עקרונות טנטטיבי במסגרתו סין תקבל על עצמה לרכוש יותר מוצרים חקלאיים מארה"ב, תתחייב שלא לבצע מהלכים מניפוליטיביים על מנת להחליש את המטבע שלה, ומנגד ארה"ב תשעה את כל המכסים העתידיים המתוכננים שלה ותבטל את חרם היצוא שהטילה על ענקית הטלקום הסינית וואוי.

 

עוד על הפרק: בהמשך היום ישאו דברים שניים מבכירי הפד - נשיא שלוחת הבנק בבוסטון אריק רוזנגרן (Eric Rosengren) ונשיא השלוחה בדאלאס רוברט קפלן (Robert Kaplan).

  

מניות במרכז

לנוכח הדיווחים האמורים, המניות הסיניות בולטות בשלב הטרום מסחר בניו יורק: עליבאבא ובאידו עולות ב-2%. עוד מניות שמתחזקות על רקע הקשרים העסקיים של החברות בסין – אפל עולה ב-1.3%, קאטרפילר וטסלה ב-1.1%. ההתייקרות במחירי הנפט דוחפת בשלב הטרום את ענקיות האנרגיה אקסון מוביל ושברון, שמטפסות ב-2% וב-1.3% בהתאמה.

מה דעתך על מניית CATERPILLAR:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הפאונד מזנק ב-1% ל-1.256 דולר, לאחר הדיווחים על שיחות מוצלחות בין מנהל צוות המו"מ הבריטי בנושא הברקזיט לבין מקבילו האירופי, לקראת גיבוש אפשרי של הסכם על תנאי הפרישה מהאיחוד האירופי. שר הברקזיט הבריטי סטפן ברקלי (Stephen Barclay) ומנהל הצוות האירופי מייקל בארנייה (Michel Barnier) נפגשו היום בבריסל ודוברת הנציגות האירופית דיווח לעיתונאים שהשיחות היו מועילות (“constructive”): "אם יש רצון, יש דרך", הוסיפה הדוברת.

 

13:00 - מניית SAP מזנקת ב-7.7% לרמה של 113 יורו לאחר ההודעה על עזיבת המנכ"ל ביל מקדרמוט.

 

ביל מקדרמוט ביל מקדרמוט צילום: בלומברג

 

12:15 - חברת רנו הודיעה כי היא מדיחה את המנכ"ל והנשיא שלי, תיירי בולורה. בעקבות כך מזנקת המניה בפריז ב-3.5%.

 

11:25 - מחירי הנפט לא עוצרים והוא מתחזק ב-2.1% לרמה של 54.7 דולר לחבית. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מצביעים על עלייה של עד 0.7%.

 

10:00 - האופטימיות סביב שיחות הסחר בין ארה"ב וסין שולחות גם את אירופה לעליות, ומרבית הבורסות שם פתחו את המסחר בעליות. מדד סטוקס 600 האזורי עולה ב-0.5%, כשמגזר הבנקים עולה ב-1.3% והמזון יורד ב-0.5%. הפוטסי יורד ב-0.3% בניגוד לפאונד הבריטי שנסחר סביב 1.2437 דולר, לאחר שעלה אתמול ב-2% לשיא של שבועיים. דאקס עולה ב-1% וקאק - ב-0.3%.

 

09:00 - הנפט מתחזק ב-2% לרמה של 54.6 דולר לחבית לאחר דיווחים על פיצוץ במכלית הנפט האיראנית "סינופה" בים האדום, לא הרחק מנמל ג'דה בסעודיה. הדבר מוסיף למתיחות באזור בעקבות הפגיעה האיראנית בשיט במימי המפרץ הפרסי וההתקפה על מתקני הנפט בסעודיה המיוחסת לה. באיראן דיווחו כי קיים חשד שהפיצוץ נגרם כתוצאה מ"אירוע טרור", ולפי אחד הדיווחים מדובר בירי של שני טילים לעבר כלי השיט. עם זאת, כלי תקשורת המזוהה עם משמרות המהפכה דיווח שלא היו נפגעים בפיצוץ, והעובדים שנמצאים על הסיפון שומרים על המצב בשליטה. זמן קצר לאחר הדיווחים נמסר כי נגרם נזק משמעותי המכלית - ובעקבות כך החלה זרימת נפט למים.

 

המכלית תחת שמה הישן המכלית תחת שמה הישן צילום : carlos sequeira

 

בתוך כך ננעל הניקיי ביפן בעלייה של 1.2% ובורסת סידני - ב-0.9%. בורסת טייוואן נחלשה ב-1.2% 

 

08:20 - ובגזרת הסחורות: הזהב נחלש ב-0.1% ונסחר סביב 1,499.6 דולר לאונקיה. הנפט מתחזק ב-0.5% לרמה של 53.8 דולר לחבית.

 

07:10 - האופטימיות המתגברת סביב שיחות הסחר בין ארה"ב וסין שולחת את בורסות אסיה לעליות נאות: ניקיי עולה ב-1.1%, האנג סנג - ב-2.1% ובורסת שנגחאי - ב-0.4%. מדד MSCI האזורי עולה ב-0.9%. המסחר באסיה מתנהל לאחר שהמדדים המובילים בוול סטריט ננעלו אתמול בעליות של עד 0.6%. האופטימיות מתבססת על דברי הנשיא דונלד טראמפ שאמר הלילה כי הוא סבור שהשיחות עם סין "מתנהלות טוב מאוד. היו לנו שיחות טובות מאוד איתם". הוא ציין כי בכוונתו להיפגש היום עם סגן נשיא סין, ליו הי, שעומד בראש המשלחת למו"מ. בתוך כך הין היפני מתחזק קלות מול הדולר ונסחר סביב 108 ין לדולר.

 

מניית חברת Fast Retailing, שעומדת מאחורי מותג יוניקלו, מזנקת ב-3.4% לאחר שדיווחה על רווחי שיא. העלייה בה כבר הגיעה לרמה של 4%. חברת הנפט CNOOC מזנקת ב-3.7% במסחר בהונג קונג.

 

חנות יוניקלו בטוקיו חנות יוניקלו בטוקיו

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x