שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

למשקיעה הגדולה בקאנופי נמאס ממהפסדים - נציגה בדירקטוריון מונה ליו"ר

דיוויד קליין, סמנכ"ל הכספים של קבוצת המשקאות האלכוהוליים קונסטליישן ברנדס וחבר מטעמה בדירקטוריון קאנופי, מונה ליו"ר חברת הקנאביס הקנדית - שבה השקיעה קונסטליין סכום של 4 מיליארד דולר

צלי גרינברג 18:5710.10.19
ענקית הקאנביס הקנדית קאנופי גרות' (Canopy Growth), הנסחרת בבורסת ניו יורק ארה"ב בשווי 7.5 מיליארד דולר, מדווחת על מינויו המיידי של דייויד קליין (David Klein), סמנכ"ל הכספים של ענקית המשקאות האלכוהוליים קונסטליישן ברנדס (Constellation Brands), כיו"ר החברה.

 

קליין, המכהן כדירקטור בקאנופי מטעם קונסטליישן מאז אוגוסט 2018, לאחר שזו האחרונה השקיעה אז 4 מיליארד דולר בחברת הקנאביס, תמורת 38% ממניותה האחרונה. הוא יחליף בתפקיד את ג'ון בל (JOHN K. BELL), שכיהן כיו"ר זמני ויישאר דירקטור בחברה. לפני כשבוע דיווחה קונסטליישן על תוצאותיה לרבעון השני של 2019 במסגרתם הכירה בהפסד של 484.4 מיליון דולר כתוצאה מהשקעתה בקאנופי. לנוכח הפסדי הענק, מעבר למצופה, של קאנופי ברבעון הרביעי לפעילותה בשנת 2019, אשר הסתיים ב-30 למרץ 2019 עם הפסד בוגבה 323.3 מיליון דולר קנדי, החליטה קונסטליישן להתערב יותר בנעשה בקאנופי וככל הנראה מינוי קליין הוא חלק מתהליך החברה להתערבות המתבקשת.

 

לאחר פרסום הדו"ח של החברה במהלך יוני השנה, פוטר ברוס לינטון, ששימש כמנכ"ל משותף של החברה, ואולי הדמות הידועה ביותר עם תחום הקנאביס הקנדי, על רקע חוסר הסיפוק של קונסטליישן מההפסדים הגדולים. בראש החברה נשאר לעמוד מארק זקולין, המנכ"ל המשותף, אך גם הוא הודיע כי בכוונתו לעזוב ברגע שיימצא לו מחליף.

  

קאנופי דיווחה באוגוסט האחרון על תוצאות הרבעון הפיסקאלי הראשון שלה לשנת 2020 במסגרתם הציגה הפסדים שהעמיקו ועמדו על 1.28 מיליארד דולר קנדי (961.32 מיליון דולר אמריקני), שהם 3.70 דולר קנדי למניה, לעומת הפסד של 91 מיליון דולר קנדי (כ-68.3 מיליון דולר), שהם 40 סנט למניה בתקופה המקבילה אשתקד. ההפסד הגדול נבע מעלות חד פעמית של 1.2 מיליארד דולר קנדי בשל פקיעת התוקף של אופציות שהוחזקו בידי קונסטליישן ברנדס, שהיא המשקיעה הגדולה בחברה.

  

ההכנסות ברבעון טיפסו ל-90.5 מיליון דולר קנדי מ-25.9 מיליון דולר בשנה שעברה. 50.4 מיליון דולר קנדי מההכנסות הללו הגיעו מעסקי הקנאביס בקנדה, שם חוקי לרכוש קנאביס לצרכי פנאי. מכירות הקנאביס הרפואי עמדו על 13.1 מיליון דולר קנדי, בעוד שהמכירות מחוץ לקנדה הסתכמו ב-10.5 מיליון דולר. תחזיות האנליסטים ציפו להפסד מתואם של 0.38 דולר למניה והכנסות בגובה 111.9 מיליון דולר.

 

סקטור הקנאביס ממשיך לחוות ירידות חדות בבורסות הצפון אמריקאיות, המיוחסות בעיקר לאי עמידת חברות הקנאביס בציפיות המשקיעים, שקיבלו תזכורת לכך עם פרסום אזהרת רווח שהוציאה חברת הקנאביס HEXO בשל צפי לאי עמידה בתחזיות שפרסמה כמו גם חזרתה מהתחזיות לשנת 2020 בשל "אי ודאות רגולטורית".

  

מפעל אריזה של קאנופי בקנדה מפעל אריזה של קאנופי בקנדה צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x