$
בורסת ת"א

פימי מתקרבת לרכישת תה"ל - תשלם עד 35 מיליון דולר עבור השליטה בחברה

לפי תנאי מכתב הכוונות השני שהועבר לבעלים, קרדן אן וי ולמחזיקי האג"ח שלה, הקרן תשלם 10 מיליון דולר בשלב ראשון ועוד 25 מיליון דולר במימוש אופציות עתידי - תקבל 40% מהון המניות של תה"ל ו-51% מזכויות ההצבעה; הקרן מתחייבת לרשום את תה"ל לבורסה תוך שנתיים וחצי

גולן חזני 16:1510.10.19

פימי סיימה את בדיקות הנאותות להשקעה בתה"ל, חברת המים של קרדן אן.וי, והיא מתקרבת לרכישת השליטה בחברה תמורת עד 35 מיליון דולר. 

 

 

 

לפי תנאי מכתב הכוונות השני ששיגרה פימי בעקבות הבדיקות, היא תזרים לתוך החברה 10 מיליון דולר עם השלמת העיסקה ותקבל 40% מהון המניות ו-51% מזכויות ההצבעה, כבר בשלב הזה. עוד 25 מיליון דולר ישולמו באמצעות אופציות שינתנו לפימי במסגרת ההסכם - פימי תקבל אופציות למימוש במשך שנה, בהשקעה של 5 מיליון דולר נוספים ואופציות נוספות למשך שנתיים בהזרמה של 20 מיליון דולר נוספים לתוך החברה. מדובר כרגע במכתב כוונתו לא מחייב, אולם נראה כי העיסקה קרובה לחתימה.

  

המגעים בין פימי לתה"ל נחשפו בכלכליסט באוגוסט השנה. ההשקעה של פימי נעשית לפי שווי חברה של 15 מיליון דולר לפני הכסף - שמינית מהשווי שנקבע לפני שנתיים בעיסקת המכירה לפורטיסימו, שבסופו של דבר לא יצאה לפועל, 120 מיליון שקל.

 

פימי גם מבטיחה למחזיקי האג"ח של קרדן, שתהל שייכת למעשה להם, 20% מהתמורה במכירת עתידית של מניות תה"ל על ידה, אם תתבצע במחיר שבין 200%-250% מהשווי שבו רכשה את השליטה בחברה, ו-33% מהתמורה במכירה עתידית בסכום גבוה במעל 250% מהשווי ששילמה עבור הרכישה. פימי מתחייבת גם לרשום את תה"ל למסחר בבורסה תוך שנתיים וחצי.

  

ישי דוידי מנכ"ל שותף קרן פימי ישי דוידי מנכ"ל שותף קרן פימי צילום: צביקה טישלר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x