$
בורסת ת"א

מניבים במגעים לרכישת מתחמי תעשייה ומשרדים ב-635 מיליון שקל

העסקה שעל הפרק, אם אכן תצא לפועל, כמעט שתכפיל את שווי פורטפוליו הנדל"ן שבו מחזיקה קרן הריט - מניבים תידרש ככל הנראה לצאת להנפקה למימון הרכישה

אורי גלאור 14:4210.10.19
קרן הריט מניביםמדווחת הבוקר (ה') על ניהול מו"מ מול גורם אחד לרכישת מספר מתחמים בצפון הארץ המיועדים לתעשייה, משרדים ואחסנה בשטח בנוי כולל של כ-80,000 מ"ר. התמורה בעסקה שעל הפרק עומדת על 635 מיליון שקל.

 

הנדל"ן להשקעה של הקרן עמד נכון לסוף הרבעון השני בספרי החברה לפי שווי של 798 מיליון שקל, כך שאם אכן העסקה תצא לפועל מדובר על כמעט הכפלה של פורטפוליו הנדל"ן המניב שבו מחזיקה מניבים.

 

המוכר העניק לקרן התחייבות לתקופה מוגבלת, שבה לא ינהל מגעים עם צדדים שליליים על מכירת המתחמים. בתקופה זו תצבע הקרן בדיקת נאותות, ובשאיפה תסיים את המו"מ. מניבים מדגישה שבשלב זה אין כל ודאות להשלמת העסקה.

 

ההון העצמי של הקרן עמד נכון לסוף הרבעון השני על כ-518 מיליון שקל וקופת המזומנים על 133.4 מיליון שקל (מול חוב בהיקף של 424.2 מיליון שקל). המשמעות היא שאם המו"מ יבשיל לעסקה, מניבים תידרש לצאת להנפקה גדולה למימון הרכישה, שתכלול ככל הנראה גיוס הון וחוב. .

 

במקביל מדווחת מניבים על התקשרות בהסכם לרכישת זכויות חכירה במקרקעין המצויים באיזור התעשיה ברעננה בשטח של כ-3 דונם, יחד עם המבנה במתחם, בשטח בנוי של כ-4,500 מ"ר הכולל 40 חניות בחניון עילי.

 

העסקה ברעננה נעשתה בתמורה ל-51 מיליון שקל בתוספת מע"מ, כאשר התשלום הראשון, של 5 מיליון שקל הופקד בנאמנות עד למועד התקיימות התנאים המתלים. יתרת התמורה, סכום של 46 מיליון שקל, תשולם ע"י החברה בתוך 7 ימים עסקים ממועד התקיימות התנאים המתלים. נכון להיום שיעור התפוסה בנכס עומד על כ-94%, כאשר ה-NOI השנתי הצפוי לחברה עם השכרתו המלאה מוערך בכ-3.6 מיליון שקל בשנה.

 

קרן הריט מניבים היא קרן הריט לנדל"ן מניב השלישית שהוקמה בישראל לאחר ריט 1 וסלע נדל"ן, בין משקיעיה הבולטים של הקרן ניתן למנות את: פועלים שוקי הון, מיטב דש, אי בי איי, הראל, פסגות, כלל ביטוח, אוניברסיטת בר אילן, מנורה, אנליסט ואוניברסיטת בר אילן.

 

עופר אברם מנכ"ל ושותף קרן מניבים עופר אברם מנכ"ל ושותף קרן מניבים צילום: אבישי פינקלשטיין

בטל שלח
    לכל התגובות
    x