$
בורסת ת"א

התסבוכת בסטארווד: הנאמן דורש שביהמ"ש יורה לוודא את הערכת שווי הקניונים

החברה שמחזיקה בשבעה קניונים וגייסה 910 מיליון שקל בסדרת אג"ח בבורסת ת"א סובלת מאובדן אמון משמעותי בקרב מחזיקי החוב; הנאמן פנה לבית המשפט וביקש בין היתר שיורה לחברה לספק הסברים ומסמכים

חזי שטרנליכט 13:4410.10.19

התסבוכת בחברת הנדל"ן האמריקאית סטארווד עולה מדרגה: בערב יום הכיפורים הנאמן לאג"ח, חברת רזניק פז נבו נאמנויות, הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב המרצת פתיחה להליכים משפטיים.

 

החברה שמחזיקה בשבעה קניונים וגייסה בשנה שעברה 910 מיליון שקל בסדרת אג"ח בבורסת ת"א, סובלת מאובדן אמון משמעותי בקרב מחזיקי החוב. מחזיקי האג"ח כבר מינו בעלי תפקיד, משפטי וכלכלי, לחברה.

 

נכס של חברת סטארווד נכס של חברת סטארווד צילום: אתר החברה

 

 

במכתב ביקש הנאמן שביהמ"ש יורה לסטארווד להתקשר בהסכם עם יועץ כלכלי או מעריך שווי שאותו מציע הנאמן, כדי לבדוק את דירוג הקניונים שבבעלות החברה ולבצע הערכות שווי לנכסיה. עוד ביקש הנאמן שבית המשפט יורה לחברה למסור לנאמן הסברים ומסמכים לפי שיקול דעתו של הנאמן לצורך הגנה על מחזיקי החוב.

 

עוד מתבקש ביהמ"ש להורות שמצב שבו מסרבת סטארווד "לספק מידע ולממן פעולות הדרושות לפי שיקול דעתו הסביר של הנאמן לשם הגנה על זכויות מחזיקי אגרות החוב מהווה לכל הפחות 'הפרה שאינה זניחה' של שטר הנאמנות". הפרה זו לפי הגדרתה תאפשר לנאמן לעשות שימוש בכרית ההוצאות הכספיות שמופקדת בידיו.

 

בסטארווד ציינו בתגובה, כחלק מההודעה למשקיעים, כי "החברה לומדת את המרצת הפתיחה, ובשלב מקדמי זה של ההליך היא אינה יכולה להעריך את סיכויה. עם זאת, בהתבסס על עיון בהמרצת הפתיחה בשלב זה ועל התכתבויות קודמות עם בא כוח הנאמן, החברה דוחה את הטענות האמורות בהמרצת הפתיחה ומתנגדת לסעדים המבוקשים במסגרתה, ובכוונתה להתגונן כנגדה בתקיפות".

 

סטארווד סובלת מהמשבר המתמשך בענף הקניונים בארה"ב. מוקדם יותר החודש דיווח כלכליסט כי גם לפשיטת הרגל של רשת האופנה פוראבר21 עשויה להיות השפעה שלילית על החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x