$
בורסת ת"א

בעלי יחידות השתתפות בגבעות עולם דורשים לבטל את ההסכם מול המשקיע הקנדי

קבוצת מחזיקים דורשת מהדירקטוריון לבטל את ההסכם עם אלברטה, בעקבות חשש שהכניסה שלה לוותה בהפרת הסכם; תגובת גבעות עולם: "שורת גורמים משחרת לטרף כדי שהחברה לא תעמוד ביעדים"

ליאור גוטמן 11:2010.10.19

הרוחות בשותפות גבעות עולם מסרבות להרגע: קבוצת מחזיקי יחידות השתתפות שלחה לאחרונה מכתב לדירקטוריון החברה שבו היא דורשת להודיע על ביטול לאלתר של הסכם שנחתם עם המשקיעה הקנדית אלברטה (Alberta-Texas Energy Ventures), בעקבות חשש שהכניסה שלה לוותה לכאורה בהפרת הסכם.

 

גבעות עולם הוקמה ב־1993, וב־2004 היא קיבלה רישיון הפקה ל־30 שנה בשדות מגד באיזור ראש העין. לפי דיווחי החברה לבורסה, בין יוני 2011 ליוני 2017 הופקו שם כמיליון חביות נפט.

 

בשנים האחרונות נעצרה הפקת הנפט, ובמהלך השנה האחרונה היא חודשה תחת מבנה בעלות חדש, שכולל את השותפה הקנדית אלברטה, שנכנסה בנובמבר שנה שעברה. השותפות אמורה לספק לחברה משקיעים נוספים כמו גם לרבות פתרונות מימוניים לביצוע הפקת הנפט.

 

אתר קידוח מגד 5 של גבעות עולם אתר קידוח מגד 5 של גבעות עולם צילום: צביקה טישלר

 

 

אלברטה מחזיקה כיום ב-12% מהרישיון, ובספטמבר האחרון דיווחה שעדיין לא מצאה משקיע חדש ולכן היא "תמשיך לממן את השקעה במגד באופן פרוגרסיבי ממקורות כספיים שלה ותמשיך לפעול בצורה אקטיבית לנסות ולצרף שותפים או השקעות בעתיד".

 

במכתב מונה עו"ד אסף ברם, שמייצג את קבוצת מחזיקי יחידות ההשתתפות, את השתלשלות העניינים בשותפות, עוד מהשלב שהיא הייתה מושבתת מפעילות ועד לתקופה בה חודשה פעילות הקידוח.

 

לטענתו, לא ברור "כיצד בחרה השותפות לשנות באופן קיצוני את תנאי העסקה המקוריים לכניסת אלברטה לשותפות, אשר אושרו בידי האסיפה הכללית של בעלי יחידות ההשתתפות". זאת לרבות העברת זכויות, כאשר נכון לסוף ספטמבר הוא מעלה ספק לגבי יכולת ההשקעה לכאורה של החברה הקנדית כמו גם לגבי זכויותם של בעלי יחידות ההשתתפות.

 

לסיכום דורש ברם להעביר לידיו את כל מסמכי ההתקשרות עם אלברטה, כמו גם שדירקטוריון השותפות יפעל "ללא דיחוי להבטחת זכויות בעלי יחידות ההשתתפות, וזאת בין היתר על ידי עמידה על זכויות השותפות לקבל את ההשקעה עליה הוסכם זה מכבר עם אלברטה. או לחילופין להודיע על ביטולו של ההסכם שנחתם עם אלברטה מחמת הפרתו על ידה ולאפשר איתור משקיע או שותף חדש".

 

מדירקטוריון גבעות עולם נמסר בתגובה: "הנהלת גבעות עולם פועלת במרץ למימוש החזקה ותחת מציאות מורכבת ומאתגרת מבחינה רגולטורית ותפעולית לרבות התנאים שקבע שר האנרגיה להחזרת החזקה. השותפות חזרה להפיק נפט כבר לפני שנה והנהלת השותפות פועלת בהתאם להוראות וכללי הממשל התאגידי וההסכמים הרלוונטים, בשקיפות בתוך קבלת כל האישורים הנדרשים.

 

"אכן במעלה הדרך מתגלים באופן טבעי קשיים ומהמורות והנהלת השותפות פועלת על מנת להתמודד עמן. אנו מודעים לכך שמדובר בחזקה אטרקטיבית שהפיקה כבר למעלה ממיליון חביות נפט, וכשם שאנחנו מודעים לעובדה שעל פי הבאר משחרים לטרף שורת גורמים שמחכים ופועלים מתחת לרדאר כדי שהחברה לא תעמוד ביעדים ובתנאים על מנת לרשת אותה. אצלנו לאכזב אותם אנו נמשיך לפעול במקצועיות באמונה ועל פי חוק למימוש הרישיון"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x