$
בורסת ת"א

עסקת ענק נוספת לאמות: רוכשת את המרלו"ג של ס.ל.א בשוהם ב-445 מיליון שקל

חברת הנדל"ן המניב תרכוש את המרכז הלוגיסטי באיזור התעשייה חבל מודיעין ותשכיר אותו לס.ל.א לתקופה של 10 שנים ב-22 מיליון שקל בשנה; מנכ"ל אמות: "קפיצת מדרגה לפעילות הלוגיסטיקה שלנו"

אורי גלאור 10:4610.10.19

אמות השקעות רוכשת את המרכז הלוגיסטי באיזור התעשייה חבל מודיעין בשוהם מחברת ס.ל.א ב-445 מיליון שקל, כך דיווחה הבוקר (ה') חברת הנדל"ן המניב. מדובר בעסקת רכישה והשכרה (Sell and Leaseback), שבה אמות תשכיר את המרלו"ג לס.ל.א, חברה בת של טבע.

 

המרלו"ג בנוי על שטח של כ-77 דונם בשטח בנוי של כ-50 אלף מ"ר. בנוסף קיימות זכויות בנייה של כ-41 אלף מ"ר אשר טרם נוצלו.

 

מדובר באחד מהמרכזים הלוגיסטיים הגדולים בעולם לאחסון ושינוע תרופות, חומרי גלם לתעשיית התרופות וציוד רפואי. נעשה בו שימוש בטכנולוגיות מתקדמות המבוססות על מערכות אוטומטיות של אחסון, ליקוט והפצת מוצרים.

 

אסי מוסלר, מנכ"ל אמות השקעות אסי מוסלר, מנכ"ל אמות השקעות צילום: עמית שעל

 

 

במקביל, חתמה אמות על הסכם שכירות עם חברת ס.ל.א - סלומון לוין אלשטיין בע"מ, שלפיו תשכור ס.ל.א. מאמות את המרלו"ג לתקופה של 10 שנים בדמי שכירות שנתיים צמודי מדד של כ-22 מיליון שקל בתוספת מע"מ. העסקה גוזרת תשואה בסדר גודל של 5.5%, המגלמת בין היתר את החוזה ארוך הטווח מול ס.ל.א, את המשך ירידת התשואות בעסקאות בשוק הנדל"ן המניב ואת שקלול שווי הזכויות הבניה הנגזרות.

 

המרכז הלוגיסטי בשוהם המרכז הלוגיסטי בשוהם צילום: מסד עוז

 

 

לס.ל.א. ניתנו מספר אופציות להארכת תקופת השכירות עד לתקופה כוללת של 24 שנה ו-11 חודשים, בדמי שכירות אשר יקבעו במועדי מימוש בהתאם למחירי השוק. במהלך כל תקופת השכירות תנהל ותתחזק ס.ל.א. את המרלו"ג באחריותה ועל חשבונה על פי הוראות ההסכם. חברת טבע ערבה לכל התחייבויות ס.ל.א. על פי הסכם השכירות. ההסכמים כפופים לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

 

העסקה מצטרפת לעסקת ענק נוספת שעליה דיווחה אמות במהלך חודש ספטמבר, שלפיה תרכוש אמות את המחצית הנוספת של קניון קריית אונו מידי נכסים ובניין תמורת 545 מיליון שקל וכך תשלים את אחזקותיה בקניון כולו.

 

אבי מוסלר, מנכ"ל אמות: "אנו שמחים להודיע על עסקה אסטרטגית זו המהווה קפיצת מדרגה לפעילות שלנו בתחום הלוגיסטיקה. המרלו"ג שאנו רוכשים נחשב לאחד המובילים והמתקדמים בעולם והוא נהנה מהאישורים של מגוון רחב של גופים בינלאומיים מובילים בעולם הפארמה".

 

עוד ציין מוסלר כי "עסקה זו מצטרפת לשורה של רכישות שביצענו בשנתיים האחרונות בתחום המרכזים הלוגיסטיים, אשר מסתכמות להיקף כספי כולל של כ-900 מיליון שקל. במסגרת זו, רכשנו שלושה מבנים לוגיסטיים וכן התחלנו בייזום והקמת מרכז לוגיסטי עבור חברת שופרסל און-ליין באזור התעשייה במודיעין. נמשיך לאתר ולבחון כל העת הזדמנויות עסקיות בתחום ומקווים להמשיך ולבצע עסקאות מוצלחות שיאפשרו לנו לממש את אסטרטגיית הצמיחה באפיק מבוקש זה".

 

את אמות השקעות ייצגו בעסקה עוה"ד ורד צרור ג'רסי וטל זילברשטיין ממשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות'. את טבע ייצגו עוה"ד גליה זיסקינד שפיגל ומעיין מילר ממשרד טולצ'ינסקי ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x