שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

דיווח: HSBC יצא למהלך התייעלות - יפטר 10,000 עובדים

הפייננשל טיימס מדווח על התוכנית החדשה של הבנק הגדול באירופה - לפי הדיווח ההודעה הרשמית תצא בעוד כחודש, בצמוד לפרסום הדוחות הכספיים, והמהלך יתמקד בדרג הניהולי; מקור בבנק: "שנים אנחנו יודעים שנדרש לעשות משהו בנוגע לבסיס העלויות שלנו"

שירות כלכליסט 09:0007.10.19
הבנק הפרטי הגדול באירופה יוצא למהלך פיטורים ענק: הפייננשל טיימס מדווח ש-HSBC (שרק הבנקים הסיניים שבבעלות עקיפה של ממשלת בייג'ין גדולים ממנו) יוצא למהלך התייעלות שכולל צמצום 10,000 משרות. את המהלך מוביל המנכ"ל הזמני נואל קווין (Noel Quinn).

 

זהו צעד ההתייעלות החריף ביותר שביצע הבנק הבריטי מאז ומעולם - הנתח העיקרי של פעילות HSBC הוא בשווקים של אסיה, ומניית הבנק נסחרת במקביל בהונג קונג ובלונדון – שווי הבנק בבורסה בלונדון עומד על 122 מיליארד פאונד.

 

לפי הפייננשל טיימס, המסתמך על 2 מקורות מעורבים, ההתייעלות צפויה להתמקד בעיקר בדרג הניהולי של מקבלי שכר גבוה. הבנק צפוי להודיע על המהלך לצד פרסום הדוחות הכספיים של הרבעון השלישי, ב-4 בנובמבר הקרוב, אף שתיתכן הודעה בשלב מוקדם יותר.

 

"מזה שנים אנחנו יודעים שנדרש לעשות משהו בנוגע לבסיס העלויות שלנו, והמרכיב הגדול ביותר בבסיס זה הוא האנשים – עכשיו אנחנו סוף סוף אוחזים בסרפד (ביטוי שמשמעו – מתמודדים חזיתית עם הבעיה - כלכליסט). יש הרבה מאד חישובים שצריך לעשות. אנחנו שואלים את עצמינו למה יש לנו כל כך הרבה אנשים באירופה כאשר עיקר הרווחים שלנו באסיה", ציין אחד המקורות שעמם שוחח הפייננשל טיימס.

 

קווין קודם לתפקיד המנכ"ל הזמני בחודש אוגוסט, לאחר ההודעה המפתיעה של HSBC על פרישתו של ג'ון פלינט (John Flint), לאחר 18 חודשים בלבד, ללא הסבר מהותי מעבר לכך שהבנק נדרש להתמודד בימים אלה עם "אווירה גלובלית מאתגרת". ברויטרס דווח בשעתו שהפרישה המאולצת של פלינט נבעה ממחלוקות ששררו בינו לבין היו"ר מארק טאקר (Mark Tucker) בשורה של נושאים, בין היתר בדבר הגישה הנכונה לצמצום עלויות.

 

  צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x