$
בורסת ת"א

מנכ"ל בנק הפועלים החדש קוטלר ממנה שלושה חברי הנהלה, שניים מהם מחוץ לבנק

תפקיד ראש החטיבה הקמעונאית, במקום רונן שטיין, ניתן לדלית רביב ולא לגולן שרמן שהיה לכאורה מועמד טבעי; כצפוי רם גב, משנה למנכ"ל ישראכרט ובן טיפוחיו של קוטלר קיבל את תפקיד ראש החטיבה הפיננסית במקום עופר קורן; התפקיד של ארז יוסף שעזב פוצל והתייתר

רחלי בינדמן 15:3606.10.19

מנכ"ל בנק הפועלים החדש דב קוטלר לא מבזבז זמן באיוש התפקידים החסרים בבנק, ולאחר מינויו בתחילת החודש הוא כבר יוצא בשורת מינויים חדשה.  

דירקטוריון הבנק בראשות עודד ערן אישר אתמול (ש') את המלצתו של קוטלר למנות שלושה בכירים לתפקידים בהנהלה הבכירה של הפועלים - שניים מהם בכירים שמגיעים מחוץ לבנק.

 

מימין: יו"ר בנק הפועלים עודד ערן והמנכ"ל הנכנס דב קוטלר מימין: יו"ר בנק הפועלים עודד ערן והמנכ"ל הנכנס דב קוטלר צילומים: דנה קופל, עמית שעל

 

 

המינוי המפתיע הוא לתפקיד ראש החטיבה הקמעונאית במקום רונן שטיין, שהודיע סמוך לתחילת הליך בחירת המנכ"ל החדש במקומו של אריק פינטו, על רצונו לסיים את תפקידו.

 

מי שתחליף את שטיין היא דלית רביב, המכהנת כיום כמנהלת האגף המסחרי בחטיבה העסקית של הבנק. ההערכות בשוק היו שהתפקיד יוצע לגולן שרמן, ראש חטיבת החדשנות והדיגיטל שהיה בעבר מנהל המחלקה הקמעונאית. לכלכליסט נודע כי קוטלר ביקש משרמן להישאר בראש חטיבת החדשנות, ושרמן הסכים לעת עתה.

 

דלית רביב דלית רביב צילום: סיון פרג'

 

 

שרמן נחשב אחד המנהלים הבכירים והמוכשרים ביותר בבנק והערכות היו שקוטלר יפעל לשמר אותו דרך המינוי לחטיבה הקמעונאית. אלא שתחום החדשנות והדיגיטל הפך לאחד התחומים המשמעותיים ביותר בבנקים, על רקע תחרות ואיומים מצד ענקיות טכנולוגיה שגולשות לתחום הפיננסים והאישור הטרי לבנק דיגיטלי חדש בראשות מריוס נכט, כך שלא מן הנמנע ששרמן אמנם העדיף להישאר בחטיבה.

 

עם זאת, שרמן התמודד על תפקיד מנכ"ל הבנק ומפוזיציה של ראש חטיבה קמעונאית יש סיכויים, על פניו טובים יותר, להחליף בעתיד את קוטלר.

 

המינוי השני שהיה צפוי יותר הוא המינוי של רם גב, היום משנה למנכ"ל ישראכרט, לתפקיד הממונה על החטיבה הפיננסית במקום עופר קורן. גב הוא בן טיפוחיו של קוטלר, שהביא אותו לישראכרט כשניהל את חברת כרטיסי האשראי. מיד עם התפטרותו של קורן חשף כלכליסט כי קוטלר צפוי לנסות למנות את גב לתפקיד בכיר בבנק. זוהי כמובן מכה למנכ"ל ישראכרט רון וקסלר שמאבד כעת איש מפתח.

רם גב רם גב צילום: אורטל מוטאי

 

 

 

עמית אוברקוביץ' מונה למשנה למנכ"ל והממונה על חטיבת משאבי האנוש, תפקיד חדש שמתפצל מתפקיד רחב יותר שאותו מילא סמנכ"ל התפעול ארז יוסף שהודיע אף הוא על עזיבה.

 

אוברקוביץ' מכהן כחמש שנים כסמנכ"ל ארגון ומשאבי אנוש בחברת חשמל. תפקידו של יוסף מתפצל כך שלראשונה תהיה חטיבת משאבי האנוש כפופה ישירות למנכ"ל ותפוצל מחטיבת הלוגיסטיקה והרכש שיעברו לחטיבה הפיננסית. מרכז התפעול הבנקאי יועבר לחטיבה הקמעונאית – ותפקידו של יוסף יתייתר.

 

 

עמית אוברקוביץ' עמית אוברקוביץ' צילום: אורן הלמן

 

רק אחד מתוך שלושת המינויים הוא מינוי פנימי מתוך הבנק, ולכן עשוי לייצר רעשי רקע למי שאולי ציפה בתוך הבנק לקידום.

 

קוטלר מסר היום: "אני מאמין שיחד עם צוות ההנהלה האיכותי הנוכחי, יחד עם חברי ההנהלה החדשים ועובדי הבנק נצעיד את הבנק קדימה ונמשיך להיות המוסד הפיננסי המוביל בישראל תוך התמודדות עם מכלול האתגרים הניצבים בפנינו. בנוסף, אני מבקש להודות לרונן שטיין, לארז יוסף ולעופר קורן על תרומתם המשמעותית בהובלת הבנק לאורך השנים ומאחל להם הצלחה רבה בהמשך דרכם החדשה".

 

יו"ר דירקטוריון חברת החשמל אלוף (מיל') יפתח רון טל והמנכ"ל עופר בלוך מסרו כי: "אוברקוביץ' היה ציר משמעותי ברפורמה ההיסטורית שבוצעה בחברה וביישומה. עמית הוביל את חטיבת משאבי האנוש לדרך חדשה כגוף מוביל בחברה, הוא מוערך מאוד בקרב עובדי ומנהלי חברת החשמל ואנחנו גאים בכך שמי שצמח בחברת החשמל יוצא לדרך חשובה וחדשה בתפקיד בכיר בגוף יסקי מוביל במשק הישראלי. אנחנו מאחלים לו הצלחה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x