$
שווקי חו"ל

חוויות עם בעלי חיים - האם זה מה שיציל את Airbnb?

החברה לשיתוף דירות נופש נערכת להנפקתה בשנה הבאה ולקשיים הרגולטוריים הנערמים והשיקה את Animal Experiences - שוק מקוון חדש שמחבר בין מטיילים פוטנציאליים לכ-1,000 סוגי טיולים ופעילויות שקשורים לבעלי חיים; כך למשל ניתן יהיה ליהנות מכוורנות עירונית ומצילום שועלים בקוטב

שירות כלכליסט 10:0305.10.19

חברת Airbnb השיקה שלשום (ה') את Animal Experiences, שוק מקוון חדש שמחבר בין מטיילים פוטנציאליים לכ-1,000 סוגי טיולים ופעילויות שקשורים לבעלי חיים, כמו למשל כוורנות עירונית, צילומי שועלים בקוטב, או שיט בחסקה עם כלבים.

 

 

 

השירות החדש מייצג קטגוריה חדשה בפלטפורמת ה"חוויות" (Experiences) הצומחת של החברה – עסק שעל פי מנכ"ל החברה בריאן צ'סקי יהיה "מאוד מרכזי בסיפור של Airbnb", וזאת לקראת הנפקתה המתוכננת לשנה הבאה. צ'סקי והחברה מקווים שהשירות יעזור לחברה להגדיל את שולי הרווח שלה ואת ההתלהבות מהמותג שלה, זאת בשעה שעסקי הליבה שלה - שיתוף חללי מגורים למטרות נופש - הולכים ועומדים בפני יותר ויותר קשיים רגולטוריים במקומות שונים בעולם.

 

האם כוורנות היא הטרנד הבא? האם כוורנות היא הטרנד הבא? צילום: אבישג שאר ישב

 

שוק חוויות בעלי החיים הוא חלק מיעדיה של Airbnb לארגן את יותר מ-40 אלף החוויות שהיא מציעה לפי קטגוריות מובחנות בעלות מיתוג ו"שיקולי איכות" שונים, כך לדברי צ'סקי. בעלי חיים היא הקטגוריה השנייה של Airbnb בינתיים, לאחר שביוני הושקה Airbnb Adventures (הרפתקאות) – שמציעה טיולים בני כמה ימים שכוללים ארוחות, לינה, ופעילויות מודרכות.

 

 

 

צ'סקי אמר למגזין פורצ'ן שהחברה פנתה לתחום בעלי החיים אחרי שזיהתה עניין גבוה בפעילויות שקשורות לכך בפלטפורמת ההרפתקאות, ולאור העובדה שתעשיית תיירות בעלי החיים מניבה 120 מיליארד דולר בשנה, כך על פי מועצת התיירות והנסיעות העולמית. "זהו שוק פוטנציאלי גדול, יש מעט מאוד אנשים שלא מתעניינים בבעלי חיים. יש כל כך הרבה גני חיות, אבל הם מציעים כמובן חוויה שונה מזו שאנחנו מציעים," אמר צ'סקי.

 

על פי החברה, כל אחת מחוויות בעלי החיים הזמינות החל מהיום תוכננה בהתאם להנחיות שפותחו בשיתוף עם הארגון הבינלאומי להגנה על בעלי חיים (WAP), שבסיסו בלונדון. אלסיה סולטנפנה, המנהלת בפועל של WAP, אמרה לפורצ'ן שההנחיות של ארגונה "הן כנראה הכי מתקדמות להגנה על בעלי חיים עבור חברת טיולים שראינו עד היום". ההנחיות אוסרות על מגע ישיר עם חיות בר ועל שימוש בהן לסלפי או למטרות בידור. Adventures מסרה גם שהקטגוריה החדשה מונחית גם ע"י מומחי בעלי חיים ווטרינרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x