$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

העסקה נחתמה: קרן CVC רכשה 25% מאיירון סורס ב-450 מיליון דולר

במסגרת העסקה הפכה הקרן הבריטית לבעלת השליטה הגדולה בחברת האינטרנט הישראלית; זאת לקראת הנפקתה המתוכננת במחצית השנייה של 2020

גולן חזני 23:1602.10.19
העסקה לרכישת איירון סורס נחתמה הלילה (ד'): קרן ההשקעות CVC רוכשת 25% ממניות חברת האינטרנט הישראלית תמורת כ-450 מיליון דולר.העסקה נחשפה הבוקר בכלכליסט.

 

 

 

CVC, שבכיריה הגיעו הבוקר לישראל (הנציג הישראלי של הקרן, גבי פרל, שוהה בחו"ל), תרכוש את המניות מידי בעלי המניות הקיימים של החברה, בראשם המייסדים תומר בר-זאב ושלושת האחים מילרד, וכן משקיעים נוספים בראשם קרן ויולה ונצ'רס, חיים סבן, לן בלווטניק, ראובן אדלר ואייל חומסקי, אלייד של איציק סוארי, ולאומי פרטנרס המנוהלת בידי אבי אורטל. כל גוף ימכור רבע ממניותיו בעסקה.

 

 

מייסדי איירון סורס מייסדי איירון סורס צילום: תומי הרפז

 

הקרן הבריטית הופכת להיות בעלת המניות הגדולה בחברה, לקראת ההנפקה המתוכננת במחצית השניה של 2020. לפני השלמת העסקה צפויה איירון סורס לחלק לבעלי המניות הקיימים דיבידנד רביעי במספר בהיקף 100 מיליון דולר. העסקה משקפת לאיירון סורס שווי של 1.55 מיליארד דולר.

 

את העסקה ליוו עורך הדין דן שמגר ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל, ועורך הדין חיים פרידלנדר ממשרד גורניצקי ושות'.

 

איירון סורס, שהוקמה ב־2009, נחשבת לחברת האינטרנט העצמאית הגדולה בארץ. היא פועלת בשני תחומים עיקריים, הראשון והוותיק יותר הוא הפצת תוכנות תמורת תשלום, והשני והצומח הוא מוניטיזציה (הפקת הכנסות) של יישומי מובייל. מפתחי מובייל, ובהם חברות משחקים רבות, מטמיעות את ערכת הפיתוח למפתחים (SDK) של איירון סורס באפליקציות שלהם לצורך הצגת פרסומות ממוקדות למשתמשים. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x