$
בורסת ת"א

אופקטרא פונה לתחום הדפסת בשר - שבוע לאחר ביטול מיזוג הקנאביס

חברת הנדל"ן וההשקעות דיווחה על הסכם למיזוג עם חברת מיט טק, המפתחת טכנולוגיה להדפסת רקמות בשר נקי; בעלי המניות של מיט טק יחזיקו ב-60% ממניות החברה הממוזגת; לפני שבוע הודיעה אופקטרא שלא תתמזג עם חברת הקנאביס הרפואי היי פארמה

אורי גלאור וצלי גרינברג 15:3802.10.19
חברת אופקטרא נדל"ן והשקעות דיווחה היום (ד') כי בכוונתה למזג את פעילותה עם מיט טק, העוסקת בפיתוח טכנולוגיה להדפסת תלת מימד של רקמות בשר נקי באמצעות שימוש בתאי גזע.

 

במסגרת ההסכם יחזיקו בעלי המניות של מיט טק ב-60% ממניות החברה הממוזגת. בנוסף, החברה תקצה לבעלי המניות של מיט טק כתבי אופציה בהיקף של כ-8% בשני שלבים, כאשר מימוש כתבי האופציה הנ"ל הוא בכפוף לעמידת מיט טק באבני דרך טכנולוגיות. במסגרת המזכר נקבע כי בכפוף לבדיקת נאותות טכנולוגית ומשפטית הצפוי להסתיים בימים הקרובים, יחתמו הצדדים על הסכם סופי תוך 45 יום. בין בעלי המניות בחברת הפוד טק ניתן למנות את: שרון פימה, אריק קאופמן, המכהן כדירקטור באופקטרא, וירון קייזר, המשמש גם כעו"ד של אופקטרא.

 

הצד המדעי של חברת מיט טק מובל על ידי שרון פימה, מנכ"ל החברה וממייסדי החברה. ל"כלכליסט" אמר כי "החברה מפתחת תהליך תעשייתי ליצירת בשר מתורבת מתאי גזע, אנו מדפיסים תאי גזע לאחר שממיינים אותם ויוצרים למעשה שכבה מדויקת של תאים ליצירת בשר למאכל. החברה פועלת כמעט כשנה ומונה כעת כ-5 עובדים כאשר צופים להגיע לכ-15 עובדים בקרוב. מיט טק היא החברה היחידה בעולם ככל הידוע לנו המפתחת בשר ולא תחליפי בשר בהדפסת תלת מימד".

 

 

החברה תדפיס בשר מתורבת מתאי גזע החברה תדפיס בשר מתורבת מתאי גזע צילום: יח"צ

 

עוד ציין פימה כי "לחברה יש אבני דרך ותהליך פיתוח, מקווים שעוד שנה מהיום נוכל לקבל בשר מתורבת, ברמת פרוטוטייפ, בשר נקי, מתוכנן ומודפס. פימה ציין בין הגורמים לעסקה כי " יש הרבה יתרונות בלהיכנס לבורסה, המטרה העיקרית היא לגוון באפשרויות גיוס ההון של מיט-טק תוך קידום מיזוגים ורכישות של טכנולוגיות משלימות שבתקווה יאפשרו האצת הפיתוח של המוצר הסופי".

 

דיווח החברה על המיזוג החדש המבוקש מגיע כשבוע לאחר הודעתה כי לא תתמזג עם חברת הקנאביס הרפואי היי פארמה, אך תשאיר בידי האחרונה השקעה בגובה 7.25 מיליון שקל. ההשקעה השאירה את אופקטרא עם מזומנים מועטים בקופה הנאמדים בכ-300 אלף שקל.

  

גורמים בשוק ההון מספרים לכלכליסט כי "מאז ביונד מיט יותר עיניים זולגות לתחום, ויכול להיות שעבור החברה זו הזדמנות טובה יותר מההזדמנות הקודמת שהייתה לה עם היי פארמה".

 

שמוליק לוי, מנכ"ל אופקטרא: "אנו שמחים לקדם עסקת מיזוג עם חברה העוסקת בתחום הפוד–טק (תעשיית המזון המתקדמת) להדפסת בשר, אשר נמצא בצמיחה לאור הכרה ציבורית הולכת וגוברת של צריכת בשר שיוצר בתהליכים טכנולוגיים ואינו כולל גידול ושחיטה של בעלי חיים, תוך שמירה על תנאים סטריליים ללא זיהום ובחסכון צפוי של עלויות. את מיט-טק מובילים אנשי ניהול בעלי ניסיון בתחום הדפסות תלת מימד ואנשי מקצוע מובילים מהאוניברסיטאות המובילות בישראל, אשר כבר גייסו כספים לטובת הפיתוח הראשוני ממשקיעים מובילים בשוק המזון ומאמינים בהתפתחות העתידית של תחום תחליפי בשר".

 

מניית אופקטרא מזנקת ב-25% בעקבות הדיווח - לשווי של 47.3 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x