$
בורסת ת"א

נאוויטס תרכוש 4 שדות נפט יבשתיים בטקסס ב-50 מיליון דולר

החברה חתמה על מזכר הבנות לרכישת שדות הנפט - מתכוונת להשקיע 15 מיליון דולר נוספים בפיתוח עתודות בשטחי השדות; לפי תנאי המזכר, ההצדדים יפעלו להשלמת העסקה עד סוף 2019

חזי שטרנליכט 11:4402.10.19

שותפות נאוויטס פטרוליום חתמה על מזכר הבנות לרכישת מחצית הזכויות בארבעה שדות נפט יבשתיים בטקסס תמורת 50 מיליון דולר. הרכישה תתבצע בסיוע מימון בנקאי (או גורם אחר) בהיקף של 60% והייתרה ממקורותיה של נאוויטס. בכוונת השותפות להשקיע 15 מיליון דולר בתוכנית פיתוח לעתודות שנרכשו וטרם פותחו.

 

רכישת השדות תרחיב את פורטפוליו הנכסים של נאוויטס בארה"ב, בדגש על זרוע הפעילות היבשתית. באוגוסט דיווחה השותפות על רכישה של שדה נפט יבשתי ראשון בארה"ב - שדה נצ'ס בטקסס - תמורת 17.5 מיליון דולר, ולאחר מכן פרסמה השותפות תכנית פיתוח לשדה הצפויה להגביר את קצב ההפקה בשדה עד לפי ארבע, מכ-175 אלף לכ-765 אלף חביות נפט בשנה, תוך יצירת תזרים מזומנים מהוון של כ-61 מיליון דולר.

 

מה דעתך על מניית נאוויטס פטר יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ארבעת שדות הנפט בטקסס שעתידים להירכש כוללים כ-128 בארות מפיקות עם קצב הפקה יומי של כ-2,910 חביות נפט ביום (החלק הנרכש כולל כיום הפקה של כ-1,455 חביות ביום). התמורה עבור רכישת השדות משקפת רק את התמורה עבור שווי ההפקה הקיימת, ואינה כוללת את הערכת נאוויטס בדבר הפוטנציאל הרב הגלום בשדות, אותו עתידה השותפות למצות במסגרת תוכנית הפיתוח עליה יוסכם עם המוכרת.

 

על פי מזכר ההבנות, הצדדים יפעלו להשלמת העסקה עד לסוף שנת 2019. מזכר ההבנות כולל גם מנגנון של חלוקת תזרימי המזומנים שינבעו מההפקה של קידוחי הפיתוח החדשים, עם קדימות לנאוויטס עד להחזר עלויות הפיתוח, ולאחר מכן חלוקה בהתאם לשיעורי ההחזקות של המוכרת ונאוויטס בנכסים. "החתימה על מזכר ההבנות היא צעד נוסף בדרך למימוש האסטרטגיה של נאוויטס למיצוי הפוטנציאל של שדות נפט יבשתיים מפיקים בהם יש עתודות מוכחות משמעותיות שטרם פותחו", אמר יו"ר נאוויטס גדעון תדמור. .

 

לצד הרכישות האחרונות והרחבת זרוע הפעילות היבשתית, נאוויטס מחזיקה ב-7.5% מפרויקט בקסקין (475 מיליון חביות) שכבר החל בהפקה מסחרית של כ-32,000 חביות ביום ומייצר תזרים מזומנים יציב לשותפות. במקביל, נאוויטס ממשיכה לפעול לפיתוח פרויקט שנדדואה (281 מיליון חביות) שבו היא מחזיקה ב-23.1%, והיא גם מחזיקה ברישיון האקספלורציה עם הפוטנציאל הגדול 'בלוק 7' בקנדה ובמספר רישיונות נוספים במפרץ מקסיקו ארה"ב. לשותפות נאוויטס יש כיום פורטפוליו של נכסי נפט וגז במפרץ מקסיקו ארה"ב וחלקה בכלל התגליות המוכחות עומד על כ-131 מיליון חביות נפט.

 

גדעון תדמור יו"ר נאוויטס פטרוליום גדעון תדמור יו"ר נאוויטס פטרוליום

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x