$
בורסת ת"א

תקלה נקודתית בלוויין עמוס 3 - שממשיך לספק שירות מלא

בבדיקה יזומה התגלתה תקלה במד האופק הרזרבי, בשעה שהמד הראשי ממשיך לעבוד באופן תקין - חלל תקשורת פנתה לתעשייה אווירית במטרה להכין מתווה לטיפול בתקלה

חזי שטרנליכט 08:5402.10.19

תקלה באחד הלוויינים של חברת חלל תקשורת: החברה דיווחה אתמול שבלוויין עמוס 3 התגלתה תקלה במד האופק הרזרבי - חלל הדגישה שמכיווון שהלוויין עושה שימוש במד האופק הראשי מאז השיגור שלו, הוא ממשיך לספק שירות באופן מלא ותקין.

 

לפי ההודעה, התקלה האמורה התגלתה בבדיקה יזומה שערכה החברה. בבדיקה התגלה שמד האופק הרזרבי  מייצר עלייה ברמת הרעש, ברמה שמונעת את השימוש בו במקרה שהדבר יידרש. חלל תקשורת פנתה לתעשייה האווירית במטרה להכין מתווה לבדיקות ותוכנית לטפל בתקלה.

 

הלווין עמוס 3 יוצר על ידי התעשייה האווירית והופעל לראשונה בחודש יולי 2008, הוא אמור לסיים את חייו ברבעון הראשון של 2026.  זהו הלוויין הפעיל הוותיק ביותר של חלל תקשורת כיום - באמצעות עמוס 3 ועמוס 7 מספקת החברה שירותי תקשורת לוויינים בעיקר במזרח התיכון ובמרכז ובמזרח אירופה. עמוס 3 ועמוס 7 חולקים את אותה נקודה משותפת בשמים, לאחר שבדצמבר 2016, החליף עמוס 7 את הלווין עמוס 2 שהגיע לסוף חייו המסחריים.

 

חלל תקשורת שיגרה בקיץ בהצלחה את הלווין החדש, עמוס 17. הלווין נמצא בשלבי בדיקה מתקדמים של המערכות שלו, לאחר שב-25 באוגוסט, הגיע לנקודת המסלול המתוכננת שלו ואף סיים בהצלחה את בדיקות הפלטפורמה. הבדיקות צפויות להימשך עד לחודש דצמבר בערך, אז יועבר לנקודת השמים הסופית לקראת התחלת הפעלתו. עמוס 17, החליף את הלווין 6, שהתפוצץ על כן השיגור בעקבות פיצוץ ברקטת השיגור של חברת ספייסאקס, בספטמבר 2016.

 

מתחילת השנה זינקה מניית חלל תקשורת ב-93%, אך היא עדיין מסכמת את 5 השנים האחרונות בירידה של 74.5%, על רקע האירועים השליליים שפקדו אותה (פיצוץ עמוס 6 כאמור ולפני כן איבוד הקשר עם לוויין עמוס 5). שווי השוק של החברה עומד הבוקר על 245.7 מיליון שקל.

  

דוד פולק מנכ"ל חלל תקשורת דוד פולק מנכ"ל חלל תקשורת צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x