$
בורסת ת"א

פנאקסיה השלימה את המיזוג עם הרודיום הבורסאית

יונתן קולבר מונה ליו"ר החברה הציבורית הממוזגת - שפנתה לבורסה בבקשה להיסחר ברשימה הראשית; לאחר השלמת המיזוג, חברת ע. לוזון פסקה חדלה להיות בעלת עניין בהרודיום

צלי גרינברג 07:5302.10.19

חברת הקנאביס הרפואי פנאקסיה ישראל דיווחה אתמול (ג') בלילה, על השלמת המיזוג עם השלד הבורסאי הרודיום, כ-9 חודשים לאחר הדיווח הראשוני על חתימת הסכם המיזוג בין השתיים.

 

המיזוג התאפשר בעקבות השלמת גיוס של 15 מיליון שקל במהלך חודש ספטמבר ממשקיעים שהתחייבו להשקיע 17.5 מיליון שקל בחברה. הגיוס יצא לפועל רק לאחר שהחברה הורידה את מחיר המניה למשקיעים ל-4 שקלים למניה, לעומת 4.69 לו התחייבו המשקיעים בהסכם הראשוני.  

 

החברה דיווחה עוד כי מינתה את יונתן קולבר ליו"ר החברה הציבורית וכי עמוס לוזון, שהשקיע כ-4.5 מיליון שקל בגיוס האחרון של החברה באמצעות החברה הציבורית שלו, חדל להיות בעל עניין בה בשל המיזוג.

 

לפי דיווח שהוציאה הרודיום, פנאקסיה סיימה את המחצית הראשונה של 2019 עם הכנסות של 5.7 מיליון שקל, עלייה של פי 5.2 בהשוואה למחצית המקבילה. החברה  עדיין הציגה הפסד של 14.5 מיליון שקל, או 4.63 שקלים למניה, לעומת הפסד של 3.7 מיליון שקל או 1.2 שקלים למניה במחצית הראשונה של 2018. ההפסד הגולמי, עם זאת, עמד על 102 אלף שקל בלבד במחצית הראשונה השנה, לעומת 1.45 מיליון שקל אשתקד.

 

פנאקסיה פועלת כמפעל לייצור מוצרי קנאביס רפואי. באסדרה הישנה השוק לא חוייב לעבור דרך מפעלי הקנאביס הרפואי ובפנאקסיה מעריכים שכניסת האסדרה החדשה לתוקף תוביל את כלל השוק כבר ברבעון הראשון של 2020 למפעלים ותגדיל את הייצור של המפעל עוד יותר. עיקר הייצור של החברה כיום הוא עבור מותגי ספקי הקנאביס הקיימים מתוך מגדלות הקנאביס הרפואי הוותיקות.

 

יונתן קולבר יו"ר הרודיום יונתן קולבר יו"ר הרודיום

בטל שלח
    לכל התגובות
    x