$
שווקי חו"ל

וולס פארגו: הקנס על טבע בפרשת האופיואידים עשוי להגיע ל-5 מיליארד דולר

הבנק חותך את מחיר היעד של מניית חברת התרופות ב-53% למחיר של 8 דולרים. מניית החברה ירדה ביותר מ-50% מאז תחילת השנה

חזי שטרנליכט 19:5830.09.19

אחד האנליסטים הבכירים בתחום הפארמה, דיוויד מאריס, מבנק וולס פארגו האמריקאי, חתך אתמול (א') את מחיר היעד למניית טבע ב-53% מ-17 דולרים למחיר של 8 דולרים. מאריס מציין בסקירה שלו כי הוא משקלל הערכה שהקנס שעלול להיות מושת על החברה בפרשת משככי הכאבים בארה"ב, עלול להגיע ל-5 מיליארד דולר. מניית החברה נסחרת כעת בוול סטריט בירידה של 1.3% למחיר של 6.83 דולרים. מחיר זה נמוך ב-15% ממחיר היעד שנתן מאריס.

 

 

 

מניית טבע נפלה ב-56% מתחילת השנה, ומחירה הנוכחי בוול סטריט מגלם שווי שוק של 7.31 מיליארד דולר לחברה. בין החששות העיקריים של המשקיעים נמצא משפט הענק בפרשת האופיואידים שאמור להתקיים בחודש הבא. עד כה נסובו הערכות גסות של אנליסטים באשר לקנס האפשרי שטבע עלולה להידרש לשלם במידה ולא תגיע להסדר טרם המשפט.

 

מאריס הותיר את ההמלצה שלו למניית טבע על "החזק" והעריך את הנזק הכלכלי כתוצאה ממשפט משככי הכאבים על טבע במחיר של 3 דולרים למניה, שמשמעותם קנס של 5 מיליארד דולר על פני תקופה של כעשור.

 

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

האנליסטים העוקבים אחרי טבע מתקשים להעריך את מבנה והיקף הקנס או ההסדר שטבע עשויה להגיע אליו כחלק מהפרשה המדוברת. בסוף אוגוסט העריכו אנליסטים בארץ כי טבע עלולה להגיע לקנס של 4 מיליארד דולר, זאת בהתבסס על ההסדר של פרדו פארמה שנדון אז בהיקף של 10-12 מיליארד דולרים בפרשה, ההסדר אליו הגיעה טבע באוקלוהומה בהיקף של 85 מיליון דולר ביוני האחרון - ביחס לקנס ששילמה פרדו פארמה עצמה באותו חודש באוקלומה ונתונים נוספים.

 

 

מטה טבע מטה טבע צילום: EPA

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x