$
שווקי חו"ל

דיווח: מנהלי WeWork החדשים יפטרו 20 מקורבים לנוימן וימכרו את המטוס הפרטי

לפי הוול סטריט ג'ורנל, התוכנית כוללת עזיבה של מקורבים ובני משפחה של המייסד שהודח מתפקידו, כולל אשתו רבקה נוימן. עוד בתוכנית: מכירת נכסים שהצטברו בתקופת נוימן ושאינם בעסקי הליבה, כולל מטוס פרטי בשווי 60 מיליון דולר

שירות כלכליסט 09:5827.09.19

הטלטלות בחברת WeWork לא פוסקות. לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, בימים מאז פרישתו של אדם נוימן מתפקיד מנכ"ל חברת חללי העבודה המשותפים, החליטו מנהלי החברה החדשים על קיצוץ משמעותי בכוח העבודה ובנכסים שלה, כולל קידום תוכנית להרחיק ממנה קרוב ל-20 בני משפחה ומקורבים של נוימן ואשתו רבקה, כך על פי אנשים המקורבים לנושא.

 

 

מחליפיו של נוימן בהנהלת חברת האם We Company, צפויים לחתוך אלפי משרות מתוך 12 אלף עובדי החברה, ומעוניינים למכור עסקים שאינם מהווים את עסקי הליבה של פעילותה, כך על פי אותם מקורות. מטרת הצעדים היא להכין חברה רזה יותר אך מהודקת להנפקה עתידית שתגייס לה מזומנים להם היא זקוקה מאוד, כנראה בשנה הבאה.

 

בעל התפקיד הבכיר ביותר שצפוי לעזוב הוא מייקל גרוס, סגן יושב הראש של החברה ובן ברית רב-שנים של נוימן. בכיר נוסף שצפוי לעזוב הוא כריס היל, סמנכ"ל המוצר של החברה וגיסה של הגברת נוימן. רבקה נוימן, שלקחה חלק בייסוד החברה והחזיקה בתואר סמנכ"לית השפעת מותג, תעזוב גם היא, כך על פי המקורות. עוד יעזבו יותר מעשרה אנשי סגל שעבדו ישירות עם נוימן בקבוצה שכונתה "החדר הסגלגל" וכללה כמה חברים שעבדו על עסקאות אישיות עבורו.

 

אדם נוימן. נשאר בתפקיד היו"ר אדם נוימן. נשאר בתפקיד היו"ר צילום: רויטרס

 

 

במסגרת הפרישה מתפקידיו בחברה השבוע, ויתר נוימן גם על מניות הרוב של החברה אחרי פרק זמן סוער שבו אולצה We Company לסגת מהנפקתה הציבורית המתוכננת, לאחר שהמשקיעים הפוטנציאליים נרתעו מהערכת השווי המנופחת שלה ואופן ניהולה. הסתייגות המשקיעים עזרה לגבש את רצון עמיתיו של נוימן בהנהלת החברה לשינוי מנהיגות. נוימן יישאר יושב הראש של החברה, אך ללא כל סמכות ביצועית.

 

המנהלים הראשיים החדשים של We, ארטי מינסון וסבסטיאן גנינגהם, מתכננים להתוות מסלול חדש עבור החברה, שצמחה במהירות בשנים האחרונות אך גם רשמה הפסדים חדים.

 

הנכסים שצברה WeWork

 

נוימן פעל כדי להרחיב את WeWork כך שתכיל תערובת אקלקטית של עסקים, שכללו בין היתר את יחידות WeGrow לבתי ספר וגנים, מועדון כושר שנקרא Rise by We, ושלוחת השכרת דירות בסגנון מעונות זמניים שנקראת WeLive. החברה הוציאה יותר מ-500 מיליון דולר על רכישות עסקים בתחום הטכנולוגיה כמו אתר תכנון האירועים Meetup.com וחברת אופטימציית מנועי חיפוש בשם קונדקטור.

 

בין הנכסים של החברה שיועמדו למכירה פומבית נמצא מטוס מנהלים פרטי מסוג גאלפסטרים שרכשה החברה בשנה שעברה תמורת 60 מיליון דולר. המטוס היה חביב במיוחד על נוימן, שהשתמש בו תכופות כדי לטוס בין בתיו באזור ה-Bay Area וניו יורק.

 

לא ידוע כרגע מה יעלה בגורלן של כמה מהמותרות האחרות שלו. הסגל של נוימן כלל לפחות נהג פרטי אחד עבור מכונית המייבאך היוקרתית שלו, שעלותה יותר מ-100 אלף דולר ובה השתמש דרך קבע. בצמוד למשרדו של נוימן היו גם ספא ואמבטיית קרח, כך על פי מקורות בחברה, אך משרדו לשעבר עובר בימים אלה "ניקוי", וגישתו העתידית של נוימן למתקני החברה תהיה יותר מוגבלת בעתיד, כך על פי המקורות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x