שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

ירידות בנעילה בוול סטריט עקב חשש מהחרפת מלחמת הסחר; עליבאבא נפלה ב-5.1%

דיווחים: ממשל טראמפ שוקל להגביל את האפשרות של חברות סיניות להיסחר בארה"ב, ובמקביל להטיל הגבלות על השקעות אמריקאיות בסין; וולס פארגו הודיע על מינוי מנכ"ל חדש, המניה זינקה ב-3.8%; מחיר הנפט ירד ב-0.9% - טראמפ הכחיש את דברי רוחאני כי ארה"ב הציעה להסיר את כל הסנקציות בתמורה לתחילת מו"מ; המסחר באירופה ננעל בעליות

שירות כלכליסט 23:0627.09.19

ניקיי שנגחאי האנג סנג  פוטסי דאקס קאק  דאו ג'ונס S&P 500 נאסד"ק

 

23:00 - נעילה אדומה בוול סטריט: דאו ג'ונס ירד ב-0.3%, S&P 500 - ב-0.5%, ומדד נאסד"ק איבד 1.1%. יום המסחר החל בירידות קלות, שהתחלפו למגמה מעורבת. המדדים עברו לטריטוריה אדומה לאחר דיווחים כי ארה"ב בוחנת הגבלת השקעות אמריקאיות בסין, וכי הממשל שוקל בנוסף מחיקת חברות סיניות מהבורסות במדינה (ראו דיווחים קודמים). מניותיהן של חברות סיניות הנסחרות בניו יורק סיימו בירידות חדות - עליבאבא צנחה ב-5.1%, מניית JD.COM התרסקה ב-6%, ובאידו נפלה ב-3.7%.

 

בסיכום שבועי: נאסד"ק איבד 2.2%, דאו ג'ונס ירד ב-0.4%, ומדד S&P 500 השיל 1%.

 

22:30 - מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI ירד ב-0.9% לרמה של 55.9 דולר לחבית. במהלך היום איבד הנוזל השחור עד 1.8%, לאחר שנשיא איראן אמר כי ארה"ב הסכימה להסיר את הסנקציות - אך הירידות נחלשו לאחר שטראמפ הכחיש (ראו עדכונים קודמים). בסיכום שבועי איבד הנפט 4%.

 

21:15 - מחיר הזהב ירד ב-0.6% לרמה של ל-1,506.4 דולר לאונקיה. בסיכום שבועי איבדה המתכת הצהובה 0.6%.

 

19:15 - המדדים שבו לטריטוריה אדומה: דאו ג'ונס יורד ב-0.1%, נאסד"ק משיל 0.5%; זאת, לאחר דיווחים כי ממשל טראמפ שוקל למחוק חברות סיניות מהבורסות בארה"ב, ובמקביל להטיל הגבלות על השקעות אמריקאיות בסין. עליבאבא נופלת ב-5%, באידו - ב-3.5% ו-JD.COM קורסת ביותר מ-6%.

 

הבורסות באירופה ננעלו בעליות - דאקס בפרנקפורט טיפס ב-0.7%, קאק בפריז - ב-0.4%, ופוטסי בלונדון - ב1%.

 

שי גי'נפינג ודונלד טראמפ שי גי'נפינג ודונלד טראמפ צילום: רויטרס

 

18:15 - המדדים שבו לעליות קלות: דאו ג'ונס מטפס ב-0.4%, S&P עולה ב-0.2%, ונאסד"ק יציב.

 

מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI מחק כמעט את הירידות, והוא עולה כעת ב-0.1%.

 

17:00 - המדדים עברו למגמה מעורבת. דאו ג'ונס עולה ב-0.1%, נאסד"ק יורד ב-0.4%, ומדד S&P 500 מאבד 0.1%.

 

מניית וולס פארגו מזנקת ב-4.3%, לאחר ההודעה על מינוי מנכ"ל חדש (ראו עדכון קודם). הירידות בנפט נחלשו ל-1% לאחר ההכחשה האמריקאית של דברי נשיא איראן רוחאני בנושא הסנקציות (ראו עדכון קודם).

 

הקריאה הסופית של מדד אמון הצרכנים בספטמבר עומדת על 93.2 נקודות, לעומת 92 נקודות בקריאה הראשונה. עם זאת המדד נמוך ב-7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

 

16:30 - עליות קלות בניו יורק עם פתיחת המסחר. המדדים מוסיפים עד 0.2% לערכם. מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI מאבד 1.7% לאחר שנשיא איראן חסן רוחאני טען אחר הצהריים (שישי) כי ארה"ב הציעה להסיר את כל הסנקציות שהטילה על ארצו, בתמורה לחידוש המשא ומתן. את הדברים הוא אמר עם נחיתתו בטהרן, אליה חזר מהעצרת הכללית של האו"ם בניו יורק. עם זאת הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ הכחיש את הדברים. בדברים שצוטטו באתרו הרשמי של רוחאני, הוא אמר כי "קנצלרית גרמניה, ראש ממשלת בריטניה, ונשיא צרפת היו בניו יורק והתעקשו שהפגישה הזו תתקיים", אמר רוחאני, תוך שהוא מתייחס לפגישה האפשרית - שלא התקיימה בסופו של דבר - עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בשולי עצרת האו"ם. "אמריקה אמרה שהיא תסיר את סנקציות", רוחאני טען. "היה ויכוח אילו סנקציות יוסרו והם אמרו בצורה ברורה שהם יסירו את כל הסנקציות", טען נשיא איראן.

 

 

רוחאני וטראמפ רוחאני וטראמפ צילום: רויטרס

 

15:35 - שורת נתוני מאקרו התפרסמו בדקות האחרונות בארה"ב: ההזמנות של מוצרים בני קיימא עלו ב-0.2% באוגוסט, לעומת תחזיות לעלייה של 0.7%. ללא הזמנות של משרד ההגנה ההזמנות נפלו ב-0.6%. הנתון של יולי עודכן מטה מ-2.1% לעלייה של 2%. עוד נתון שהתפרסם - הצריכה הפרטית עלתה בחודש שעבר ב-0.1%, העלייה הקטנה ביותר זה חצי שנה. התחזיות צפו עלייה של 0.3%. ההכנסה הפרטית עלתה ב-0.4% זו הפעם החמישית בששה חודשים. שיעור החיסכון עלה ל-8.1% מההכנסה לעומת 7.8%.

 

15:20 - הבורסות בניו יורק צפויות לפתוח את יום המסחר האחרון של השבוע בעליות קלות, כך מאותתים החוזים העתידיים על המדדים המובילים. החוזים על S&P 500 מטפסים ב-0.3%, החוזים על דאו ג'ונס ונאסד"ק מוסיפים לערכם 0.2%. המשקיעים נושאים את עיניהם להתפתחויות במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. סבב שיחות הסחר הנוסף בין נציגי שתי הכלכלות הגדולות בעולם צפוי להיפתח ב-10 באוקטובר בוושינגטון הבירה, כך לפי דיווח ב-CNBC שמצטט שלושה מקורות. לפי CNBC, סגן נשיא סין ליו הי צפוי להשתתף במשלחת מבייג'ינג. בשעה 15:30 (שעון ישראל) יתפרסמו בארה"ב מספר נתוני מאקרו לחודש אוגוסט, בין היתר הזמנת המוצרים בני הקיימא, נתוני ההכנסה הפרטית והצריכה הפרטית.

 

בולטות בטרום המסחר:

 

מיקרון מאבדת 5% אחרי שפרסמה דוחות אמש לאחר נעילת המסחר. ענקית השבבים דיווחה על רווח מתואם רבעוני של 56 סנט למניה ועקפה את תחזיות האנליסטים לרווח של 49 סנט למניה. ההכנסות עלו גם הן על התחזיות אך החברה סיפקה תחזית מאכזבת לרבעון הנוכחי ואמרה כי היא "מודעת" לחוסר היציבות הכלכלית.

מה דעתך על מניית MICRON TECHNOLOGY:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

וולס פארגו מטפס ב-2.9% אחרי שהבנק האמריקאי הודיע על מינוי צ'ארלס שרף (Charles Scharf) למנכ"ל ונשיא, החל מ-21 באוקטובר. שרף הוא יו"ר ומנכ"ל התאגיד הפיננסי בנק אוף ניו יורק מלון. "צ'רלי הפגין יכולות חזקות בייסוד והובלת שינוי, הנעת תוצאות, חיזוק הסיכון התפעולי וחדשנות לנוכח סביבה דיגיטלית המתפתחת במהירות", אמרה בהצהרה בטסי דיוק (Betsy Duke), יו"ר דירקטוריון וולס פארגו. הבנק ניסה במשך חודשים לאתר מועמד שיעמוד בראשו, לאחר שהמנכ"ל טים סלואן (Tim Sloan) התפטר במפתיע בחודש מרץ לאחר 31 שנה בבנק האמריקאי הרביעי בגודלו. סלואן היה אמור לעשות סדר בבנק, אחרי שקודמו בתפקיד עזב על רקע שורה של הסתבכויות בשערוריות צרכניות, בהן פתיחת חשבונות פיקטיביים, מכירת משכנתאות רעילות והונאות ביטוח. כשהודיע סלואן על התפטרותו אמר כי אין לה קשר לביצועי הבנק.

 

מניית ספינות התיירות קרניבל נחלשת ב-1.8% לאחר הורדת מחיר יעד ובהמשך לנפילה של 8.6% שרשמה אתמול לאחר פרסום הדוחות. ב-SunTrust הורידו את מחיר היעד של המניה ל-58 דולר מ-65 דולר.

 

קבוצת התעופה Latam Airlines מזנקת ב-38% אחרי שדלתא איירליינס הודיעה שתקנה 20% מלטם תמורת 1.9 מיליארד דולר.

 

בגזרת הסחורות - הנפט מסוג WTI מאבד 0.9% ונסחר תמורת 55.9 דולר לחבית, הנפט מסוג ברנט יורד ב-1.1% לרמה של 62.1 דולר לחבית. הזהב נסוג ב-0.8% והחוזים על המתכת היקרה נסחרים ב-1,502.3 דולר לאונקיה.

 

11:35 - המסחר בבורסות אירופה מתנהל בשעה זו בעליות שערים כשברקע אופטימיות זהירה בנוגע ליחסי הסחר בין סין לארה"ב - למרות שהרווחים עשויים להישאר מוגבלים עקב אי הודאות הפוליטית הגוברת בארה"ב. מדד פוטסי הבריטי עולה ב-0.9%, מדד דאקס הגרמני מתחזק ב-0.5% ומדד קאק הצרפתי מוסיף לערכו 0.3%.  מוקדם יותר הבוקר ננעל המסחר בבורסות המובילות באסיה במגמה מעורבת - ניקיי היפני נחלש ב-0.8%, האנג סנג ירד ב-0.3% בהונג קונג, ואילו בורסת שנגחאי התחזקה בשיעור של 0.1%.

 

מדד הסטוקס 600 הפן-אירופי עולה ב-0.4% במסחר המוקדם, עם משאבים בסיסיים שמוסיפים 1.6% לרווחים המובילים בעוד כל המגזרים למעט מגזר השירותים הציבוריים (utilities), שירד ב-0.2%, רושמים עליות. פוטסי הבריטי הגיע לרמתו הגבוהה ביותר מאז השני באוגוסט, בעוד שהפאונד רושם ירידות בעקבות דבריו של מייקל סונדרס, חבר ועדת המדיניות המוניטרית של הבנק של אנגליה, שאמר ש"די סביר" שמהלכו הבא של הבנק יהיה הורדת ריבית (ראו דיווח קודם).

 

בחזית מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין, צוותי המו"מ משני הצדדים אמורים להיפגש בוושינגטון הבירה ב-10 באוקטובר, כך אמרו ל-CNBC שלושה אנשים המקורבים לשיחות. אך ההתפתחויות הפוליטיות ביבשת האירופית העיקו גם הן על רגשות המשקיעים. נשיא הנציבות האירופית ז'אן קלוד יונקר אמר לעיתון גרמני היום שבריטניה תהיה אחראית אם לא תושג עסקת ברקזיט. ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אמר אתמול שיש להרגיע את הרוחות לאחר מספר סצנות זועמות שאירעו בפרלמנט יום קודם לכן.

 

מיקוד המשקיעים נתון כעת בעיקר להתפתחויות הפוליטיות בארה"ב, בעקבות תלונת חושף השחיתויות האחרונה נגד הנשיא טראמפ. לפי התלונה שפורסמה אתמול, הנשיא האמריקאי ניצל לרעה את תפקידו על ידי גיוס שירותיו של נשיא אוקראינה לצורך התערבות בבחירות 2020 בארה"ב, וממשלו ניסה לכאורה לשמור על תיעוד של שיחה בין טראמפ ועמיתו האוקראיני בסוד מהציבור. הדברים הללו הביאו לפתיחת חקירת הדחה נגד הנשיא כפי שהודיעה דוברת בית הנבחרים ננסי פלוסי מוקדם יותר השבוע.

 

טראמפ ופלוסי. אוקראינה גייט על הפרק טראמפ ופלוסי. אוקראינה גייט על הפרק צילומים: בלומברג, רויטרס

 

11:10 - הפאונד הבריטי נופל מול הדולר והיורו היום בעקבות הצהרות יוניות של מייקל סונדרס, חבר חיצוני של ועדת מדיניות המטבע של הבנק של אנגליה. בין ההערות שלו שפורסמו מתוך דברים שאמר ללשכת רואי החשבון של ברנסלי ורותרהם, אמר סונדרס שאפילו אם בריטניה תצליח להמנע מברקזיט ללא הסכם, אי הוודאויות שסובבות את הנושא "נראה שימשיכו לדכא את הצמיחה הבריטית אל מתחת לפוטנציאל שלה במשך זמן מה". הדבר יהיה נכון במיוחד עם הצמיחה הגלובלית תמשיך להיות חלשה, לדבריו. "בתרחיש שכזה - לא ברקזיט ללא עסקה, אך כן אי ודאות גבוהה - כנראה יהיה ראוי לשמור על מדיניות מוניטרית מוכוונת התרחבות ואולי להקל אותה עוד יותר", הוא אמר. הפאונד יורד ב-0.4% מול הדולר לרמה של1.2281 דולר וב-0.2% מול היורו לרמה של 1.1257 יורו.

 

9:05 - המניות בבורסות אסיה והאזור הפסיפי נסחרות הבוקר (ו') במגמה מעורבת בשעות האחרונות של המסחר באזור, בעוד המשקיעים מחכים להתפתחויות בנושא מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין.

 

רווחיה התעשייתיים של סין באוגוסט ירדו ב-2% לעומת שנה קודם לכן, כך על פי משרד הסטטיסטיקה הלאומי הסיני. ביולי הם רשמו עליה של 2.6% וביוני הם עלו ב-3.1%. "הלחץ קיים, לא רק במונחים של ייצוא", כך אמרה סיאן פנר, כלכלנית אסיה מובילה בחברת אוקספורד אקונומיקס ל-CNBC. "הצמיחה בהשקעות נותרה מאוד חלשה ואפילו ראינו האטה בצריכה לאחר מה שראינו במכירות הקמעונאיות. אכן נראה שיש לנו עוד רבעון חלש ושנצטרך עוד תמריצים", דברי פנר.

מאסיושי סאן, סופטבנק מאסיושי סאן, סופטבנק צילום: רויטרס

 

 

בהונג קונג ירד מדד ההנג סנג ב-0.2%. מדד הניקיי 225 היפני יורד ב-1% בעוד מניות קבוצת סופטבנק ירדו ב-1.8%. מדד טופיקס ירד גם הוא ב-1.75%, ומניות ספקיתה של אפל Japan Display צונחות ב-9% לאחר שהחברה הודיעה אתמול שחברת ההשקעות הסינית Harvest Group נסוגה מתכנית החילוץ שלה.

 

לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, מנהלי WeWork החדשים החליטו על קיצוץ משמעותי בכוח העבודה ובנכסים שלה, כולל קידום תוכנית להרחיק ממנה קרוב ל-20 בני משפחה ומקורבים של אדם נוימן ואשתו רבקה, כך על פי אנשים המקורבים לנושא. מחליפיו של נוימן בהנהלת חברת האם We Company, צפויים לחתוך אלפי משרות מתוך 12 אלף עובדי החברה, ומעוניינים למכור עסקים שאינם מהווים את עסקי הליבה של פעילותה, כך על פי אותם מקורות.

 

אמש ננעל המסחר בבורסות וול סטריט בירידות עקב התגברות החששות סביב מלחמת הסחר והליך ההדחה לנשיא טראמפ: דאו ג'ונס ירד ב-0.3%, נאסד"ק - ב-0.6% ו-S&P 500 איבד 0.2%. המשקיעים הגיבו למעשה לדיווחים לפיהם ארה"ב לא תאריך את הפטור הזמני המוענק לחברות אמריקאיות ומאפשר להן לספק ציוד לוואווי הסינית. מניית ביונד מיט בלטה עם זינוק של 11.6% לאחר שדווח כי מקדונלד'ס תשלב את מוצריה בפיילוט שהיא משיקה. מניית מיקרון ירדה ב-1.7% לקראת פרסום הדו"חות שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x