$
בורסת ת"א

האחים ויליגר התקפלו ומינו את עו"ד זיו עירוני לכהונה שנייה כדח"צ

מינויו של עירוני ביטל את כוונתם של האחים למנות דח"צ חדש, לאחר שבשבוע שעבר הגיש המרצת פתיחה (סדר דין מיוחד) למחלקה הכלכלית בבימ"ש המחוזי כנגד החברה; לטענתו, הצבעה על הארכת כהונתו ביחד עם הצבעה על מינוי דח"צ חדש לחברה, בטרם התקיימה הצבעה נפרדת בבקשה להארכת כהונת הדח"צ – היא בלתי חוקית

נורית קדוש 12:5126.09.19

מפלה לאחים ויליגר: אסיפת בעלי המניות של וילי פוד הצביעה אתמול (ד') בעד מינויו של עו"ד זיו עירוני, המכהן כדירקטור חיצוני בחברה, לכהונה שניה. המינוי אושר לאחר שבשבוע שעבר, הגיש עירוני המרצת פתיחה למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב כנגד החברה, הדירקטורים המכהנים בה, מועמד אחר לכהונה כדירקטור חיצוני בחברה, רשות ניירות ערך, מנורה מבטחים אחזקות בע"מ ואנטרופי שירותי מחקר כלכלי.

 

זאת, על רקע מה שהגדיר עירוני ככוונת האחים ויליגר להחליפו, כיוון שפעל לסכל ניסיון לרתום את קופת החברה לסייע לחברם, איש העסקים נוחי דנקנר, להקטין את הפיצוי הכספי שישלם על נזקי ״הנפקת החברים״ שבמסגרתה הורשע בהרצת מניות.

 

 

האחים ויליגר, בעלי השליטה בוילי פוד האחים ויליגר, בעלי השליטה בוילי פוד

 

 

מינויו של עירוני ביטל את כוונתם של האחים למנות כדח״צ חדש את דורון גרופר, בנו של פסח גרופר ז״ל. החברה נערכה לקיים באותה אסיפת בעלי מניות שהתקיימה אתמול, דיון בהארכת כהונתו של עירוני ב-3 שנים נוספות וכן דיון במינוי דח״צ חדש. עירוני טען כי הצבעה על הארכת כהונתו ביחד עם הצבעה על מינוי של דח"צ חדש לחברה, בטרם התקיימה הצבעה נפרדת בבקשה להארכת כהונת הדח"צ – הינה בלתי חוקית.

 

עירוני הוסיף כי קיום שני הליכי הצבעה באסיפה הכללית, הן על מינוי דח"צ חדש והן על מינוי דח"צ מכהן לכהונה נוספת, תוך יצירת "תחרות" בין הדח"צ המכהן לבין המועמד החדש, מנוגד להוראות חוק החברות בכלל ולתכלית תיקון מס' 16 לחוק החברות, בפרט. בוילי פוד דחו את טענותיו של עו"ד עירוני, אולם באסיפת בעלי המניות אישרו את מינויו לכהונה שניה כדח״צ. בנוסף, אישרה האסיפה את מינויה של אביטל בן דיין כדח״צית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x