$
בורסת ת"א

רמי לוי מבקש מבעלי המניות לשדרג את שכרו של אחיו ב־33%

רמי לוי שיווק השקמה זימנה אסיפת בעלי מניות שבה יצביעו על העלאת שכרו של עובד לוי, המשמש כמנהל אזור, ל־20 אלף שקל ברוטו בחודש. רמי לוי לא יצביע

נורית קדוש 20:5825.09.19

רמי לוי, בעל השליטה ברשת שיווק השקמה (39.5%), השולטת גם בקופיקס וגוד פארם, מזמן אסיפת בעלי מניות לשדרוג תנאי העסקתו של אחיו, המשמש מנהל אזור בשיווק השקמה ואת תנאי העסקתו של יו"ר דירקטוריון החברה, עו"ד מרדכי ברקוביץ. האסיפה, שזומנה לנובמבר הקרוב, תתבקש לאשר העלאת שכרו של עובד לוי, אחיו של רמי, ב־33% ל־20 אלף שקל ברוטו בחודש. אם תאושר ההעלאה, תעמוד עלות שכרו של עובד לוי על 319 אלף שקל בשנה לעומת 214 אלף שקל כיום.

 

כאמור, האסיפה תתבקש לעדכן גם את תנאי כהונת יו"ר הדירקטוריון מרדכי ברקוביץ. בשנת 2018 שילמה החברה לברקוביץ 141 אלף שקל, מתוכם 86 אלף שקל כגמול שנתי קבוע. כעת מבקשת החברה להעלות את התגמול השנתי הקבוע ל־120 אלף שקל.

 

בנוסף לכך, יהיה זכאי ברקוביץ גם לגמול על ההשתתפות בישיבות הדירקטוריון. האסיפה תידרש לאשר את הרחבת דירקטוריון החברה מ־9 ל־10 חברי דירקטוריון ולאשר מינויו של רו"ח אורי זזון כדח"צ.

 

רמי לוי רמי לוי צילום: אוראל כהן

יש לציין כי הרוב הנדרש ביחס לתנאי יו"ר הדירקטוריון ושינוי התקנון של החברה הנו רוב רגיל מכלל בעלי המניות הרשאים להצביע. לעומת זאת, הרוב הנדרש ביחס לאישור תנאיו של אחיו של בעל השליטה מוגדר כ"רוב מכלל קולות בעלי המניות שאינם בעלי שליטה או בעלי עניין אישי באישור".

 

בשבוע שעבר אישר דירקטוריון החברה, לאחר קבלת אישורה של ועדת התגמול, את מינויו ותנאי העסקתו של שרון אביגדור, שהינו בן זוגה של אחותו של רמי לוי. ב־2018 העסיק לוי ברשת שבשליטתו עשרה קרובי משפחה בעלות שכר מצרפית של 2.9 מיליון שקל — עלות זהה כמעט לעלות השכר שלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x