$
בורסת ת"א

ביהמ"ש דחה על הסף בקשה לנגזרת נגד דלק קידוחים

הבקשה עסקה בקביעת החישוב של מועד החזר ההשקעה ממאגר תמר וביהמ"ש פסק כי מתקיים הליך מקביל שמייתר את הבקשה

חזי שטרנליכט 07:1225.09.19

ביהמ"ש מסלק על הסף בקשה לתביעת נגזרת נגד שותפות דלק קידוחים, המחזיקה ומפיקה גז טבעי ממאגר תמר, בשל התקיימות הליכים מקבילים הנוגעים לנושא שלגביו הוגשה בקשת התביעה. הבקשה נוגעת למועד החזר ההשקעה במאגר תמר. תחשיב שהכין השותף הכללי בדלק קידוחים קבע את מועד החזר ההשקעה בדצמבר 2017, שבהמשך תוקן לינואר 2018.

 

 

 

מועד זה של החזר ההשקעה הוא מהותי, שכן לאחריו משלמת דלק קידוחים תמלוגים בשיעור 6.5% ממאגר תמר, במקום 1.5%. דלק קידוחים טוענת כי השותף הכללי לא לקח בחשבון היטל שנחקק כחלק ממסקנות ועדת ששינסקי, שהכללתו היתה דוחה את מועד החזר ההשקעה למחצית השניה של 2020.

מה דעתך על מניית דלק קידוחים יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

שופט ביהמ"ש המחוזי בתל אביב, מגן אלטוביה, סילק על הסף את הבקשה, משום שמתנהל הליך משפטי מקבילו שבו פנו המפקחים שמונו בשותפות דלק קידוחים, רו"ח מיכה בלומנטל, משרד פאהן קנה ושות' ומשרד גיסין קידר, בעצמם לביהמ"ש בנושא, והם מנהלים הליך מקביל.

 

השופט מציין בהחלטתו כי "נראה כי למרות ההלכה לפיה רק במקרים קיצוניים יסולק הליך על הסף ולמרות ההלכה לפיה ככלל אין לדון בטענות סף במסגרת בקשת אישור (תביעת נגזרת, ח"ש), המקרה כאן, מצדיק לקבל את הבקשה ולסלק את בקשת האישור על הסף".  את דלק קידוחים ייצגו עו"ד ירון קוסטליץ ואביעד שאולזון.

  

שופט ביהמ"ש המחוזי בת"א מגן אלטוביה שופט ביהמ"ש המחוזי בת"א מגן אלטוביה צילום: בוצצו בירן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x