$
בורסת ת"א

מגדלת הקנאביס שיח מדיקל רכשה 5.5% ממניות הסטארט אפ טרג'ין

טרג'ין מפתחת טכנולוגיות לגידול תרביות רקמה של קנאביס בנוזל - בסביבה המאפשרת אחידות ברכיבים הפעילים; לפי הערכות, סכום ההשקעה של שיח עומד על 500 אלף שקל, לפי שווי של 9 מיליון שקל לטרג'ין

צלי גרינברג 14:2424.09.19
מגדלת הקנאביס הרפואי הוותיקה 'שיח מדיקל גרופ', הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 259.3 מיליון שקל, דיווחה הבוקר (ג'), כי רכשה כ-5.5% ממניות חברת הסטארט אפ 'טרג'ין' והפכה לבעלת השליטה בה עם החזקה של 52.5% מהון מניותיה.

 

לפי ההערכות גורמים בשוק ההון, סכום ההשקעה עומד על כחצי מיליון שקל, וכי ההשקעה נעשתה לפי שווי של 9 מיליון שקל לטרג'ין, שמשפחת שריד החזיקה בכ-47% ממניותיה באופן פרטי טרום המיזוג לשלד הבורסאי ביונד טיים. שותפה שלה בחברה היא 'קנאסול אנליטיקס', שבין בעליה נמצאים הטכניון והחוקר פרופ' דדי מאירי.

 

טרג'ין מפתחת טכנולוגיות לגידול תרביות רקמה של קנאביס בנוזל, בסביבת גידול של Bioreactor (מתקן המיועד לסביבה ביולוגית), המשמש בתעשיית הביו טכנולוגיה, בין השאר, לגידול מסחרי של אצות לצרכי ביו-דיזל וייצור חומרי תרופות נדירים מתאים צמחיים. הגידול בסביבה זו מאפשר הדירות (חזרתיות) ואחידות ברכיבים הפעילים הנדרשים לתעשיית הפארמה לטובת ייצור תרופות.

 

עיקר גידול הקנאביס הרפואי כיום מבוצע בחממות, שדות פתוחים או בתוך מבנים סגורים. שיטות הגידול הללו אינם מבטיחים הדירות בהרכב הפרופיל הקניבינואידי של הקנאביס הרפואי, ברמה ובאיכות הנדרשת לעולם התרופות והפארמה.

 

טרג'ין הוקמה בשנת 2017 ומאז סרקה ואיתרה את הקווים האופטימלים לשיטת גידול מתקדמת זו ולייצור של פרופילי קנבינואידים נבחרים מבין 260 קווי גנטיקה של זני הקנאביס הגדלים בחממות של שיח. ההשקעה מגיעה לאחר שטרג’ין סיימה הוכחת יכולת לגידול ומיצוי קנאביס בטכנולוגיית הגידול שפיתחה, והחברה נמצאת בשלב שדרוג הטכנולוגיה ליכולות מסחריות, שלאחריה בכוונתה להקים חדרי גידול מסחריים בתנאי מעבדה מבוקרים.

 

החיבור עם שיח מאפשר לחברה ייצור מסחרי תחת שיתופי פעולה קיימים של חברת שיח באירופה ובארצות הברית. שיח גייסה לאחרונה כ-40 מיליון שקל לטובת פעילות הקנאביס שלה ומחזיקה במספר חברות בתחום, וביניהן: טרג'ין; טריכומשל, המייצרת שיטות הנגשה לשימוש במוצרי הקנאביס; וחברת הטכנולוגיה איבנה, ה"מחקה" את הטרפנים של הקנאביס מטרפנים טבעיים אחרים. שיח דיווחה בשבוע שעבר על הכנסות של 12.9 מיליון שקל למחצית הראשונה של 2019, עלייה של למעלה מ-50% לעומת החציון המקביל אשתקד, אז עמדו הכנסותיה על 5.9 מיליון שקל

 

 צילום: גטי אימג'ס

בטל שלח
    לכל התגובות
    x