$
בורסת ת"א

איתן כבל מונה לדירקטור בשותפות האנרגיה רא"מ

חבר הכנסת ויו"ר ועדת הכלכלה לשעבר יקבל משותפות רותם אנרגיה מחצבים שכר חודשי של כ-14 אלף שקל בחודש ואופציות ל-2.3% מרא"מ; כבל אמר לכלכליסט: "בתור מי שניהל את הישיבות על מתווה הגז הממשלתי, ראיתי בכניסה לתחום הזדמנות להשפיע"

חזי שטרנליכט וליאור גוטמן 12:5222.09.19

תפקיד חדש לאיתן כבל: חבר הכנסת ויו"ר ועדת הכלכלה לשעבר ימונה לדירקטור בשותף הכללי של רא"מ (רותם אנרגיה מחצבים), שותפות בנגב להפקת אנרגיה מפצלי שמן וממחזור של חומרי פלסטיק. זהו התאגיד הציבורי הראשון שבו יכהן כבל כדירקטור מאז שעזב את הכנסת באפריל השנה.

 

בשיחה עם כלכליסט אמר כבל שהוא התלבט אם לקחת פסק זמן מהפוליטיקה, "אבל בהכירי את צרכי האנרגיה של מדינת ישראל, וגם בתור מי שניהל את הישיבות על מתווה הגז הממשלתי, ראיתי בכניסה לתחום הזדמנות להשפיע".

 

איתן כבל איתן כבל צילום: דוברות הכנסת

 

 

כבל יהנה משכר חודשי קבוע של 12 אלף שקל בתוספת מע"מ, שישולמו על ידי השותף הכללי ולא השותפות הציבורית. בנוסף, השותפות תקצה לכבל 1.411 מיליון כתבי אופציה, הניתנים למימוש ל-1.411 מיליון יחידות השתתפות של שותפות רא"מ.

 

בהנחה של מימוש מלוא כתבי האופציה, יהוו יחידות המימוש כ-5% מהונה המונפק של השותפות וכ-2.3% מהונה המונפק של השותפות בדילול מלא. האופציות מחולקות לשלוש מנות, בהתאם למחירי המימוש של שלוש סדרות האופציות שהונפקו למשקיעים במסגרת ההנפקה של שותפות רא"מ. שווי השוק של השותפות עמד הבוקר על 17.7 מיליון שקל.

 

שותפות רא"מ, בניהול היו"ר יעקב מימרן והמנכ"ל ג'אק סבג, הוקמה בשנת 2016 על ידי השותף הכללי חברת נורת'ווד – Northwood Exploration Israel והונפקה בבורסה של ת"א בנובמבר 2018. השותפות מתכננת להקים במישור רותם מתקנים להפקת נפט וחשמל, אשר יוזנו בפצלי שמן יחד עם פסולת פלסטיק עירונית המיועדת להטמנה. בנובמבר 2018 הוענקה לשותפות על ידי משרד האנרגיה תעודת תגלית.

 

משמעותה של תעודת תגלית על פי פקודת המכרות היא שמשרד האנרגיה הכיר בהיתכנות הכלכלית של הפרויקט. שטח התגלית משתרע על למעלה מ-2,900 דונם באזור ייעודי לכרייה, סביב מכרה פתוח ופעיל לפצלי שמן. על פי הערכת מומחה חיצוני בלתי תלוי, עתודות פצלי שמן בשטח הנ"ל נאמדות בכ-245 מיליון טון מהם ניתן להפיק כ-135 מליון חביות נפט.

 

כבל כיהן בין היתר כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה במשך שש קדנציות. בתפקידו האחרון כיהן כיו"ר ועדת הכלכלה ויו"ר ועדת החקירה הפרלמנטרית להתנהלות המערכת הפיננסית בהסדרי אשראי ללווים הגדולים (ועדת הטייקונים). בעבר כיהן כשר הממונה על רשות השידור וב-2012 התמודד על תפקיד יו"ר ההסתדרות מול עופר עיני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x