שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה שלילית בבורסת ת"א; טבע איבדה 6.1%

ת"א 35 ירד ב-0.6%, ת"א 125 נחלש ב-0.5%; חיים סבן ויתר על ההשקעה בפרטנר, המניה איבדה 2.7%, סלקום מחקה 4.2%; אלקטריאון זינקה ב-22% אחרי הצלחה בהדגמת המערכת שלה

כתבי שוק ההון 16:2722.09.19

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

16:25 - הבורסה בתל אביב נעלה את יומו הראשון של שבוע המסחר במגמה שלילית - ת"א 35 נחלש ב-0.6%, ת"א 125 נחלש ב-0.5%. טבע איבדה 6.1%, קבוצת דלק ירדה ב-1.1% במחזור הגבוה בבורסה אחרי שדיווחה על הצעת השקעה של 250 מיליון דולר באיתקה. אלקטריאון זינקה ב-22.1% לאחר שהודיעה שהצליחה בניסוי להדגמת המערכת שלה. פרטנר נחלשה ב-2.7%, סלקום איבדה 4.2%.

 

14:30 - קבוצת דלק נערכת להשלמת עסקת שברון - קיבלה הצעת השקעה באיתקה על פי שווי חברה של 2.5 מיליארד דולר: קבוצת דלק דיווחה לפני דקות אחדות כי נתקבלה אצלה הצעה חתומה מחברת סחר בינלאומית, לביצוע השקעה הונית באמצעות החברה בת איתקה, וזאת כנגד הקצאת מניות בכורה, בחברה האם שמחזיקה במלוא הזכויות של איתקה, לפי שווי חברה של 2.5 מיליארד דולר, המשקפים לאיתקה פעילות שווי כולל של כ-4.1 מיליארד דולר (לאחר ביצוע עסקת שברון).

 

על פי ההצעה החתומה שהועברה לקבוצת דלק, בתמורה לסכום השקעה מצד המשקיע של 100 מיליון דולר, יוקצו למשקיע מניות בכורה באיתקה, אשר יומרו במועד ביצוע ההנפקה להון מניות בשיעור של כ-4% (לפי שווי חברה של 2.5 מיליארד דולר). ההצעה החתומה כוללת מנגנון התאמה בהתאם למחיר ההנפקה בפועל.

 

13:30 - בזק הודיעה היום כי קיבלה את הודעת חברת הבת פלאפון על הכרזת שביתה/השבתה, לפיה ועד העובדים החל בנקיטה מתמשכת של מגוון עיצומים המביאים להשבתת חלק מפעילויותיה של פלאפון. מההסתדרות נמסר כי מאות מעובדי החברה צפויים למחות הערב מול ביתו של מנכ״ל החברה רן גוראון ברעננה.

 

13:00 - אמצע יום המסחר בת"א: המחזור עומד על 183 מיליון שקל כשלאומי עם המחזור הגדול בת"א - 9 מיליון שקל. המדדים המובילים במגמה שלילית, כשהמדד הענפי הבולט בתחתית הוא ת"א תקשורת וטכנולוגיית מידע, שנחלש ב-1.2%. סלקום ופרטנר בתחתית המדד - יורדים ב-3.6% ו-2.9%, בהתאמה.

 

11:50 - אלקטריאון הודיעה: ביצענו טעינת רכב חשמלי תוך כדי נסיעתו. בהמשך לדיווח מתחילת ינואר השנה בדבר הצלחה בניסוי ראשוני של מערכת הכביש החשמלי אותו מפתחת, הודיעה החברה כי הטמינה מערכת מלאה של הכביש החשמלי פרי פיתוחה מתחת לשכבת אספלט באורך של 20 מטרים בכביש הניסויים שבמתחם החברה, וביצעה בהצלחה טעינה של רכב חשמלי מסוג רנו זואי תוך כדי נסיעתו. בעקבות הדיווח, מניית אלקטריאון מזנקת היום ב-8.3%.

 

 

אלקטריאון - הדגמה אלקטריאון - הדגמה צילום: youtube

10:50 - נמצא מחליף למנכ"ל מידרוג הפורש, ערן היימר: חברת הדירוג הודיעה היום על מינויו של אבי שטרנשוס, חבר הנהלה בבנק הבינלאומי, כמנכ"ל הבא שלה. שטרנשוס (52), בעל רקע עשיר בשוק ההון, כיהן במהלך השנים בשורת תפקידים בכירים.

 

 

אבי שטרנשוס אבי שטרנשוס צילום: תמר מצפי

 

10:45 - נציגי גאומטרי הסינית ייפגשו בארץ עם נציגי קבוצת קרסו - יבואנית רנו וניזאן, ויעברו הדגמות של רשת הטעינה לרכב חשמלי בישראל. גאומטרי היא חברה בת של ג'ילי הסינית המתמחה בייצור מכוניות חשמליות.

 

10:20 - איתן כבל ימונה לדירקטור בשותף הכללי של שותפות רא"מ (רותם אנרגיה מחצבים): יעקב מימרן, יו"ר דירקטוריון רא"מ: "אין לי ספק שהאנרגיות המוכרות של איתן כבל והחיבור שלו לנושאים הסביבתיים ולפתרונות שמציעה השותפות יתרמו רבות לקידום אבני הדרך של רא"מ". איתן כבל: "הפרוייקט של רא"מ משלב את כל מה שאני מאמין ומקדם במשך השנים ובראש ובראשונה הפתרון הסביבתי שמציעה השותפות ומחזור 200,000 טונות של פסולת פלסטיק מדי שנה".

 

9:50 - מגמה שלילית בפתיחת שבוע המסחר בבורסה: ת"א 35 מאבד 0.8% ות"א 125 נחלש ב-0.6%. טבע מוחקת 4.3% ופרטנר נסוגה ב-4.9% על רקע הודעת עזיבת איש העסקים היהודי־אמריקאי חיים סבן שיוצא מהאחזקה בחברת התקשורת. טאואר יורדת ב-3.6%.

 

 

חיים סבן חיים סבן צילום: EPA

 

9:35 - המדינה לבזק בעניין ההפרדה המבנית - דין העתירה להידחות על הסף: בזק עתרה לבג"ץ בפברואר האחרון נגד משרד התקשורת בדרישה לביטול ההפרדה המבנית בינה לבין חברות הבת שלה. המדינה: "בזק לא עמדה בתנאים ובעקרונות בכל הנוגע לקידומה ופיתוחה של רפורמת השוק הסיטונאי".

 

9:10 - גיל מיכאל בפמן - כלכלן ראשי בלאומי שוקי הון, ודודי רזניק - אסטרטג ריביות, בסקירה שבועית על אג"ח: "צמודי המדד רשמו ביצועים עודפים השבוע על רקע מדד אוגוסט שהיה גבוה במעט מהתחזיות ועל רקע העלייה במחירי הנפט השבוע כתוצאה מהמתקפה על סעודיה. נראה כי פוטנציאל העלייה במחיר הנפט מוצה. אנו ממשיכים להמליץ על השקעה במח"מ בינוני של 4 – 5 שנים".

 

8:55 - פרשן כלכליסט אורי טל טנא בעדכון מדדים: "הבורסה החליטה שהכנסת מניית אנלייבקס (חב' ביוטכנולוגיה) למדדים תהיה מדורגת, כאשר ב-3 באוקטובר המניה תיכנס עם מחצית מהמשקל המקורי שלה למדדים, ובנובמבר תיכנס באופן מלא. הסיבה להחלטה היא חשש שביקוש חד פעמי גדול של קרנות הסל ישפיע מהותית על מחיר המניה עם כניסתה למדדים. כתוצאה מכך קרנות הסל יזרימו למניה ביקוש של 23 מיליון שקל ב-3 לאוקטובר וביקוש דומה גם ב-7 לנובמבר.

 

"בנוסף הבורסה החליטה להכניס את מניית הקנאביס ביונד טיים למדדים ב-3 באוקטובר. בעקבות כניסה זו קרנות הסל יזרימו למניה ביקושים של 1.3 מיליון שקל. הנפקת המניות של סולגרין מכניסה גם אותה למדדים, ומניה זו תזכה לביקושים של 670 אלף שקל".

 

לחצו כאן לטבלת הביקושים וההיצעים שקרנות הסל יזרימו למניות בשלב הנעילה של ה-3 לאוקטובר.

 

7:50 - קבוצת סבן שבשליטת איש העסקים היהודי־אמריקאי חיים סבן יוצאת מהאחזקה בחברת התקשורת פרטנר. שבע שנים אחרי שרכש את השליטה בחברה, מוותר סבן על המניות ועומד למסור אותן לתאגיד הענק האצ'יסון מהונג קונג. סבן יוצא מפרטנר עם הפסד כולל של 175 מיליון דולר, כ־25 מיליון דולר לשנה.

 

7:45 - בנק הפועלים ובנק לאומי העניקו אשראי של עשרות מיליוני דולרים כל אחד לענקית חללי העבודה המשותפים WeWork – כך דיווח כלכליסט בסוף השבוע. על פי הערכות, ללאומי חשיפה של כ-50 מיליון דולר, ולבנק הפועלים - של 20 מיליון דולר. האשראי בהיקף של חצי מיליארד דולר ניתן כחלק מקונסרוציום גדול שמימן את פעילות החברה בארה"ב.

 

7:40 - בורסה ת"א פותחת שבוע חדש, האחרון בשנת תשע"ט, בתקווה לסיים בטעם טוב את השנה העברית. הבורסה ננעלה במגמה חיובית מתונה - ת"א 35 עלה ב-0.4%, ת"א 125 הוסיף 0.5%. שפיר הנדסה הובילה עם עלייה של 9.8%.

 

ברקע למסחר, הירידות שנרשמו בשישי בניו יורק: מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.6%, נאסד"ק נחלש ב-0.8% ו-S&P 500 ב-0.5%. כמעט כל הדואליות הבכירות שבו הבוקר לת"א בארביטראז' שלילי (למעט אראנג'יאן, שחוזרת ללא פער). טבע עם פער שלילי של 5%, פריגו עם מינוס 0.3%, טאואר 4.1%-, נייס 1%-, אלביט מערכות 1.3%-, אורמת טכנ' 0.2%-, כיל 0.2%-, לייבפרסון 1.3%-, אופקו 1.5%-,איי.אפ.אפ 2.5%-.

בורסה ת"א בורסה ת"א צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x