$
שווקי חו"ל

סגן יו"ר הפד: כלכלת ארה"ב בסדר, אך הכלכלה הגלובלית מידרדרת

ריצ'רד קלרידה הגן על החלטתו של יו"ר הפד ג'רום פאוול להפחית השבוע את הריבית ברבע אחוז ואמר: "יש האטה בייצור הגלובלי, זה הולך ומחמיר מתחילת השנה, זה משמעותי יותר ממתחי הסחר בין סין לארה"ב"

שירות כלכליסט 19:0920.09.19

כלכלת ארה"ב נשארת במקום טוב אבל התמונה הגלובלית הולכת מידרדרת - כך אמר היום (ו') ריצ'רד קלרידה (Richard Clarida), סגן יו"ר הפד והאדם השני בחשיבותו אחרי היו"ר ג'רום פאוול בבנק הפדרלי האמריקאי.

 

 

 

קלרידה הגן על החלטתו של פאוול לחתוך את הריבית ברבע אחוז מוקדם יותר השבוע. בכירי הפד היו חלוקים בדעותיהם בפגישתם, ושלושה מהם התנגדו להחלטה - המספר הגבוה ביותר של מתנגדים בפגישה אחת מאז 2016.

סגן יו"ר הפד ריצ'רד קלרידה סגן יו"ר הפד ריצ'רד קלרידה צילום: רויטרס

 

 

מוקדם יותר היום אמר נשיא הפד של סנט לואיס, ג'יימס בולארד, כי הוא תמך בהורדת ריבית אגרסיבית יותר, של 0.5% בשל סימנים להאטה. באותו זמן, נשיא הפד של בוסטון, אריק רוזנגרן, אמר שהורדת הריבית לא הייתה הכרחית והובילה להשלכות משנה.

 

בראיון ל-CNBC ניסה קלרידה לצבוע את חילוקי הדעות באור חיובי, באומרו שאי ההסכמות הן למעשה סימן לכוח. קלרידה אמר כי וועדת השוק הפתוח תקבל החלטה בכל פגישה ופגישה.

 

לאחר שמוקדם יותר השבוע הוריד ה-OECD את התחזית הכלכלית העולמית לרמתה הגרועה ביותר מאז המשבר הפיננסי ב-2008, התייחס קלרידה לנושא: "אנחנו רואים בבירור האטה בכלכלה הגלובלית, זה משמעותי יותר ממתחי הסחר בין ארה"ב וסין. יש האטה בהוצאות ההון הגלובלי ובייצור הגלובלי וגם כמה כוחות דיס-אינפלציוניים חשובים - וזה הולך ומחמיר מתחילת השנה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x