$
שווקי חו"ל

חברת Airbnb: נצא להנפקה בשנת 2020

עדיין לא ידוע מהי הבורסה שבה תבחר החברה לבצע המהלך; יש לציין כי בשלוש השנים האחרונות כבר דווח כמה פעמים על הנפקה קרובה של Airbnb, ואלה התבררו תוך חודשים ספורים כמוקדמים מדי

שירות כלכליסט 18:0819.09.19

מתקרבים להנפקת Airbnb: חברת השכרת הדירות לטווח קצר מסרה היום (ה') כי היא מתכננת לצאת להנפקה בשנת 2020. עדיין לא ידוע היכן תתבצע ההנפקה, שצפויה להיות אחת המרכזיות בשוק ההון בשנה הבאה. וול סטריט ג'ורנל העריך השנה את שוויה של החברה ב-31 מיליארד דולר.

 

 

 

מוקדם יותר השבוע עדכנה החברה כי היא סיימה את הרבעון השני של 2019 עם הכנסות של מעל מיליארד דולר.

 

בשוק יש ציפייה רבה להנפקת Airbnb, אך יש להיזהר מהתלהבות יתר, שכן בשלוש השנים האחרונות כבר דווח כמה פעמים על הנפקה קרובה של החברה, ודיווחים אלה התבררו תוך חודשים ספורים כמוקדמים מדי.

 

בחודש יוני דיווחה רויטרס שבכוונת החברה לבצע את ההנפקה באמצעות הצעת מכר, כלומר מכירת מניות קיימות של בעלי מניות. זאת בניגוד להנפקת מניות ראשונית (IPO) שבה מנפיקה החברה מניות חדשות בבורסה.

 

השנה ביצעו חברות אובר וליפט הנפקות שזכו לתשומת לב רבה מהמשקיעים, אך אלו הראו ביצועים חלשים לאחר מכן על רקע סקפטיות המשקיעים בנוגע להיעדר תוכנית קונקרטית אצל שתיהן לשיפור הרווח. חברת חללי העבודה המשותפים WeWork דחתה את ההנפקה המתוכננת שלה, שהיתה מתוכננת להתקיים החודש, וזאת מבלי למסור תאריך יעד חלופי וחתכה משמעותית את הערכת השווי שלה.

 

לפי יאהו פייננס, ההנפקות הפושרות האחרונות של חברות סטארט-אפ גדולות שחקו את סבלנותם של המשקיעים כלפי מיזמי אינטרנט לא רווחיים.

אפליקציית Airbnb אפליקציית Airbnb צילום: שאטרסטוק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x