$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

דח"צ בוילי פוד במסרון לויליגר: "מדיחים אותי כי סיכלתי שת"פ עם נוחי דנקנר?"

עו"ד זיו עירוני, דח"צ בחברת המזון הבורסאית, פנה לבית המשפט בדרישה להורות לחברה לדון בהארכת כהונתו. הוא צירף שורה של התכתבויות בינו לבעלי השליטה, יוסי וצבי ויליגר, בהן טען כי הם מנסים להדיחו כי סירב להיות "חותמת גומי לפגיעה בממשל התאגידי". עירוני לצבי ויליגר: "כינית אותי אפס מאופס מול חברי הדירקטוריון". וילי פוד: "דוחים את הטענות"

תומר גנון ונורית קדוש 14:3419.09.19

עו"ד זיו עירוני, המכהן כדירקטור חיצוני בחברת וילי פוד, טוען כי בעלי השליטה בחברה, צבי ויוסי ויליגר, מנסים להדיחו מהתפקיד משום שפעל לסכל ניסיון לרתום את קופת החברה לסייע לחברם, איש העסקים נוחי דנקנר, להקטין את הפיצוי הכספי שישלם על נזקי "הנפקת החברים", שבמסגרתה הורשע בהרצת מניות. 

  

בעלי וילי פוד צביקה ויליגר בעלי וילי פוד צביקה ויליגר צילום: עמית שעל

 

כך עולה ממסרונים שהחליף עירוני עם יוסי ויליגר, המכהן גם כדירקטור בחברה, והוגשו אתמול (ד') למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת"א. המסרונים צורפו לבקשתו של עירוני להורות לחברה להעלאות להצבעה את הארכת כהונתו בשלוש שנים באסיפה הכללית שתתכנס בשבוע הבא.

 

בהתכתבויות נוספות שצריף עירוני עם יו"ר הדירקטוריון, צבי ויליגר, הוא טוען כי האחרון כינה אותו 'אפס מאופס' בפני כל חברי הדירקטוריון והתייחס לדח"צים כאל מטרד. עוד הוא טען כי בעלי השליטה מזלזלים בממשל התאגידי המקובל בחברה ציבורית לפי חוק.

 

נציין כי במכתבי תשובה מטעם האחים, שצורפו גם הם לבקשה שהגיש עירוני לבית המשפט, הם דוחים את טענותיו של עירוני. הם הוסיפו כי הליך הארכת כהונת דח"צ אינו טכני, ובכוונתם להציע מועמד אחר וראוי לא פחות ממנו – שר החינוך לשעבר, שי פירון.

 

עירוני: "סיכלתי הלוואה לא חוקית לאס.אר אקורד"

 

כאמור, עירוני צירף לבקשה גם מסרונים בינו ובין יוסי ויליגר מחודש יולי 2019, עת התבשר בהודעת טקסט בעודו שוהה בשוויץ כי בכוונת הדירקטוריון לכנס אסיפה שבה לא תתבקש הארכת כהונתו. עירוני, כך ההתכתבות, סירב להשתתף בישיבה טלפונית לאישור כינוס האסיפה.

 

"אני חושב שזכותי לדעת ממך ומצביקה לפני הישיבה למה החלטתם להדיח אותי הרבה לפני שהקדנציה שלי מסתיימת?", כתב עירוני ליוסי ויליגר. "למה אתם עושים זאת בצורה כל כך 'דחופה' שמתקבל הרושם שזה גם ניסיון למחטף. האם בגלל שנמאס לכם שאני 'מבלבל לכם במוח' בשנתיים וחצי האחרונות עם "ענייני ממשל תאגידי"?

 

"האם בגלל שסיכלתי לפני שלושה שבועות את שיתוף הפעולה שלכם עם נוחי דנקנר, בפעם השנייה, והפעם בריקון התובענה הייצוגית נגדו בנושא הנפקת החברים? האם בגלל שסיכלתי את ההלוואה הלא חוקית שרציתם להלוות לאס.אר אקורד בלי רישיון כשמנהל הכספים שלהם יושב בדירקטוריון שלנו? האם בגלל שבשנתיים האחרונות אני עומד איתן על המשמר בהגנת ציבור המשקיעים ואינני יס מן או חותמת גומי?".

 

וילי פוד: "דוחים הטענות"

 

וילי פוד דיווחה היום למשקיעים באופן לקוני על הבקשה שהגיש עירוני לבית המשפט. היא ציינה בדיווח כי הוא פנה לבית המשפט "בבקשה כנגד החברה, הדירקטורים המכהנים בה, המועמד לכהונה כדירקטור חיצוני בחברה, רשות ניירות ערך, מנורה מבטחים אחזקות בע"מ ואנטרופי שירותי מחקר כלכלי , על רקע כוונת החברה לקיים באסיפת בעלי מניות שזומנה לשבוע הבא, דיון בהארכת כהונתו ב-3 שנים נוספות וכן דיון במינוי דח"צ חדש. עירוני טוען כי הצבעה על הארכת כהונתו ביחד עם הצבעה על מינוי של דח"צ חדש לחברה, בטרם התקיימה הצבעה נפרדת בבקשה להארכת כהונת הדח"צ – הינה בלתי חוקית.

 

"לטענת עירוני, קיום שני הליכי הצבעה באסיפה הכללית, הן על מינוי דח"צ חדש והן על מינוי דח"צ מכהן לכהונה נוספת, תוך יצירת "תחרות" בין הדח"צ המכהן לבין המועמד החדש לדח"צ, מנוגד להוראות חוק החברות בכלל ולתכלית תיקון מס' 16 לחוק החברות, בפרט.

 

"עירוני ביקש מבית המשפט להצהיר כי ככל שתתקבל החלטה באסיפת בעלי המניות על מינויו של המועמד החדש או כל מועמד אחר שיוצע לכהן כדח"צ חדש בחברה, במקומו, החלטה תבוטל.

 

"עירוני ביקש מבית המשפט להצהיר כי ככל שתתקבל החלטה באסיפת בעלי המניות על מינויו של המועמד החדש או כל מועמד אחר שיוצע לכהן כדח"צ חדש בחברה, במקומו, החלטה תבוטל.

 

בוילי פוד טוענים כי לאחר עיון ראשוני בהמרצת הפתיחה החברה דוחה את טענותיו של עו"ד עירוני המפורטות בהמרצת הפתיחה ותגיש את עמדתה לבית המשפט.

נציין כי באסיפה שזומנה לשבוע הבא, יועמו לדיון מינויים מחדש גם של יוסי ויליגר וגיל הוכבוים כדירקטורים בחברה. כמו כן מינוי מחדש של בנצי סאו וקובי נבון כדירקטורים בלתי תלויים בחברה, ומינוי מחדש של רואה החשבון המבקר הנוכחי של החברה BDO זיו האפט. עוד תדון האסיפה במינוי אביטל בן דיין כדירקטורית חיצונית בחברה לתקופה בת שלוש שנים החל ממועד אישור האסיפה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x