$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

עכשיו זה רשמי: המנכ"ל יונה פוגל פורש מפז

פוגל הגיע להסכמות עם החברה וייצא לחופשה כבר בימים הקרובים, והעסקתו הרשמית תסתיים במרץ 2020; בשבועות האחרונים הבין שדירקטוריון פז לא מעניק לו את התמיכה הדרושה להמשך תפקודו - בין פוגל לבין היו"ר ביגר יש חילוקי דעות מהותיים בנוגע לתפקוד החברה

גולן חזני 13:3219.09.19

יונה פוגל הגיע להסכמות עם דירקטוריון פז על תנאי הפרישה שלו מתפקיד המנכ"ל.

 

פוגל יסיים את כהונתו ב-31 במרץ 2020, אך הוא צפוי לצאת עד אז לחופשה שתתחיל כבר בימים הקרובים. זאת לאחר שבשבועות האחרונים הבין שדירקטוריון פז לא מעניק לו את התמיכה הדרושה להמשך תפקודו. לפי שעה לא ימונה מנכ"ל זמני, ודירקטוריון החברה יקים בקרוב ועדה לאיתור מנכ"ל חדש.  

מימין: אברהם ביגר ויונה פוגל מימין: אברהם ביגר ויונה פוגל צילום: אוראל כהן, עמית שעל

 

 

בהודעה ששלח לעובדים כתב פוגל "לאחר 12 שנים בהן זכיתי לשמש כמנכ"ל פז, הודעתי הבוקר לדירקטוריון החברה על החלטתי לפרוש מתפקידי כמנכ"ל הקבוצה. אני מסיים את כהונתי בפז בתחושת סיפוק אדירה. במהלך כהונתי גדל שווי החברה בכ-80% , חולקו דיבידנדים בסכום מצטבר של 3 מיליארד שקל.

מה דעתך על מניית פז נפט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בה בעת הפכה פז לאחת החברות המובילות במשק הישראלי. פז כיום היא חברה שיודעת להתמודד בהצלחה עם האתגרים המאפיינים את השווקים בהם אנו פועלים. זכינו לאמון עצום משוק ההון הישראלי ופרצנו דרך לזירות חדשות, בין היתר באמצעות yellow שהפכה בשנים האחרונות לשם דבר בעולם הקמעונאות ויותר מהכפילה את מחזור המכירות שלה.

 

"כמו כן אימצנו מדיניות דיבידנד הקובעת חלוקה של 70% מהרווח השנתי לבעלי המניות והתחלנו בהליך של הפיכת כל עובדי הקבוצה לבעלי מניות בה על ידי הענקת יחידות RSU לכל עובד".

 

פוגל סיים בנימה אישית לעובדיו: "אני מבקש להודות לכל אחת ואחד מכם. ראיתי אתכם בעמדות התדלוק בימי החום והגשם, בחנויות, במשרדים, בחדרי המסחר, במתקני בית הזיקוק, בשדות התעופה, בחלוקת בלוני הגז לבתים ובשינוע דלקים וסחורות ללקוחות. תמיד חדורי מטרה ומלאי מוטיבציה לעשות את ה'אקסטרה מייל' שהופך את פז לחברה מובילה בכל תחום שהיא עוסקת בו. אני מודה על הזכות הגדולה שנפלה בחלקי להוביל את החברה בשנים האלו. אני מבטיח תמיד להמשיך ולהיות לקוח נאמן של פז".

 

לפני חצי שנה מונה אברהם ביגר לתפקיד יו"ר הדירקטוריון, ובינו לבין פוגל התגלעו חילוקי דעות מהותיים בנוגע לאסטרטגיה של החברה. שפוגל מתנגד לפיצול בית הזיקוק באשדוד לחברה נפרדת ולהחלטות נוספות שניסה ביגר להוביל.

 

ביגר מסר: "אני מודה ליונה על עבודתו והתפתחות החברה בתקופת כהונתו. אני מאחל לו הצלחה מרובה בהמשך דרכו ופעילותו".

 

פוגל אמר כי " אני משאיר חברה מצוינת עם פוטנציאל להמשך צמיחה בידיהם הטובות של עובדי ומנהלי פז אשר יחד עם דירקטוריון מנוסה בראשות אברהם ביגר מחויבים להמשך הצלחתה".

 

אתמול חשף כלכליסט כי פוגל מנהל מגעים לתנאי הפרישה מול הדירקטוריון, תנאים אלה יהיו מלווים בקבלת מיליוני שקלים מעבר למגיע לו לפי ההסכם העסקה שלו מ-2007 והשינויים שהוכנסו בו עם אישורו מחדש ב2013.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x