$
שווקי חו"ל

התחרות מול אמזון גובה מחיר: ירידה ברווחי ענקית המשלוחים פדקס

החברה דיווחה על נפילה של 12% ברווח התפעולי שהובילה לצניחה של כמעט 10% במניה; פדקס סיפקה את שירותי המשלוחים של אמזון ללקוחות, אך בשנים האחרונות פיתחה אמזון שירות משלוחים משל עצמה שמתחרה בה, כך שביוני הודיעו החברות כי לא יחדשו את החוזה ביניהן לאספקת שירותי מטען

ליטל סמט 14:5618.09.19

פדקס (fedex) דיווחה אתמול (ג') על ירידה של 12% ברווח התפעולי עבור שלושת החודשים שהסתיימו ב-31 באוגוסט, לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

לפי הודעת החברה, הירידה הזו נובעת ממתיחות המסחר העולמית, עלויות גבוהות יותר הקשורות להרחבת שירותי המשלוחים שלה ו"הפסד עסקים כתוצאה מאיבוד לקוח גדול", שככל הנראה מתייחס לענקית המסחר המקוון - אמזון.

 

לאחר פרסום התוצאות, מניית פדקס נפלה כמעט ב-10% בסיום המסחר.

 

פדקס סיפקה את שירותי המשלוחים של אמזון ללקוחות, אך בשנים האחרונות פיתחה אמזון שירות משלוחים משל עצמה שמתחרה בפדקס, כך שביוני הודיעו החברות כי לא יחדשו את החוזה ביניהן לאספקת שירותי מטען. סיום החוזה בין אמזון ופדקס כבר בא לידי ביטוי בתוצאות הפיננסיות של חברת השליחויות.

 

 

משאית פדקס משאית פדקס

 

בפדקס טענו כי יתמקדו בשיתופי פעולה עם חברות אחרות כמו וולמארט וטארגט, המציעות חנויות מקוונות.

 

בחודש שעבר הסתיים גם החוזה בין החברות לאספקת משלוחים. בפדקס אמנם טענו כי אמזון ייצגה בסביבות 1.3% בלבד מההכנסות שלה ב-2018, אך ההפסד של אמזון כלקוחה מייצג את התחרות הגדלה בעסקי הלוגיסטיקה.

 

במקביל לפרסום התוצאות הרבעוניות, פדקס הורידה את התחזית שלה לשנה כולה, גם הפעם בשל "איבוד לקוח גדול" ומתיחות הסחר העולמית. לפי התחזית המעודכנת, הרווח למניה יעמוד על הטווח שבין 10-12 דולר. בשנה שעברה דיווחה החברה על רווח של 2.03 דולר למניה, שנחשב לנתון נמוך למדי בהתחשב בכך שרכשה את חברת שליחויות האקספרס האירופית TNT אקספרס. לשם השוואה, שנה קודם לכן, הרווח עמד על 16.79 דולר למניה.

 

"פדקס מטמיעה אסטרטגיות נוספות לקיצוץ עלויות על מנת לקזז על ההשפעות כתוצאה מחוסר הוודאות בזירה המאקרו כלכלית", מסר סמנכ"ל הכספים של החברה אלן גראף ג'וניור. עוד הוסיף כי החברה תקצץ ברשת משלוחי האוויר המהירים שלה כחלק מאסטרטגיית החיסכון בעלויות.

 

במקביל, החברה מעלה את תעריפי המשלוחים. החל מתחילת השנה הבאה, עלויות המשלוחים בשירותים השונים שמציעה החברה יעלו בשיעור ממוצע של 4.9%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x