$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

פז מאשרת: המנכ"ל יונה פוגל עוזב

בדיווח לבורסה מוסרת החברה כי בין פוגל לדירקטוריון מתנהל מו"מ על תנאי הפרישה ב-2020 וכי הדבר נעשה לבקשת פוגל; ככל הנראה יזכה לתנאי פרישה נדיבים במיוחד, אחרי 12 שנה בתפקיד

גולן חזני 11:4918.09.19

חברת פז מאשרת בדיווח לבורסה את חשיפת כלכליסט מהבוקר (ד') על עזיבתו הצפויה של המנכ"ל יונה פוגל. 

 

בדיווח לבורסה מוסרת פז כי בין פוגל לדירקטוריון מתנהל מו"מ על תנאי הפרישה ב-2020, וכי הדבר נעשה לבקשת פוגל. ככל הנראה יזכה פוגל לתנאי פרישה נדיבים במיוחד, אחרי 12 שנה בתפקיד.

 

מועד הפרישה יהיה במהלך החודשים הראשונים של 2020, כשבשלב ראשון תמנה החברה מחליף זמני עד למינויו של מנכ"ל קבוע. בכך מגיע לסיומו המאבק בין היו"ר אברהם ביגר לפוגל, סביב אי הסכמות מהותיים לגבי האסטרטגיה הניהולית של החברה.

 

 

יונה פוגל יונה פוגל צילום: עמית שעל

 

פוגל מונה למנכ"ל ב־2007 על ידי בעל השליטה הקודם בפז, צדיק בינו. במרץ השנה מונה לתפקיד יו"ר החברה אברהם ביגר ומאז התגלעו בינו לבין פוגל אי הסכמות, והם אינם רואים עין בעין בכל הנוגע להנהגת החברה.

 

אחת המחלוקות נגעה לשינוי מבני בחברה. ביגר שכר את חברת הייעוץ מקינזי לבחון את האופציה לפצל את פז לשתי חברות: אחת שתפעיל את בית הזיקוק באשדוד, ואחרת שתעסוק בהפעלת רשת תחנות דלק וחנויות הנוחות yellow. ועדת האסטרטגיה של פז הצביעה נגד הפיצול בהסיקה שללא התייעלות והשקעות נוספות, המהלך לא ייצר ערך לבעלי המניות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x