$
שווקי חו"ל

שר הנפט הסעודי: "החזרנו 50% מהתפוקה שאיבדנו בשבת"

הנסיך עבדול עזיז בין סלמן, שנכנס לתפקידו לאחרונה, אמר ל"וול סטריט ג'ורנל" כי סעודיה כבר מספקת ללקוחותיה נפט באותו היקף שהיא סיפקה לפני התקיפה, אך כי תשוב לייצור רגיל עד סוף החודש. לדבריו, ההנפקה של ארמקו לא תושפע ממתקפת המזל"טים; מושל הבנק הסעודי הוסיף - שיעור הצמיחה ב-2019 יעמוד בתחזיות

שירות כלכליסט 21:4617.09.19

תפוקת הנפט בסעודיה תחזור לרמתה הנורמלית (שקדמה למתקפת המז"לטים בשבת) עד סוף ספטמבר – כך אמר שר האנרגיה הסעודי, הנסיך עבדול עזיז בין סלמן ל"וול סטריט ג'ורנל".

 

לדבריו, סעודיה כבר מספקת ללקוחות שלה נפט ברמות של לפני התקיפה בהתבסס על עתודות הנפט שלה, אך תשוב לייצור רגיל עד סוף החודש. הוא מדגיש כי סעודיה הצליחה להחזיר 50% מהתפוקה שהיא איבדה במהלך תקיפות המזל"טים בשבת.

 

לדברי השר הסעודי, הנפקתה המתוכננת של חברת הנפט הממשלתית ארנקו לא תושפע מהמתקפה.

 

מתקן הנפט של ארמקו שנפגע בהתקפה מתקן הנפט של ארמקו שנפגע בהתקפה צילום: רויטרס

 

 

התחזיות המוקדמות שפורסמו ביומיים האחרונים היו לתקופה של לפחות שישה שבועות אם לא כמה חודשים.

 

בינתיים, מושל הבנק המרכזי של סעודיה אחמד אל חוליפיי הודיע היום ששיעור הצמיחה בכלכלה המקומית לא יהיה רחוק מהתחזיות שפרסמה קרן המטבע הבינלאומית. ההודעה נועדה להרגיע את השווקים, לנוכח התבססות הכלכלה הסעודית על ההכנסות מנפט.

 

לפי תחזית קרן המטבע, הכלכלה הסעודית תסיים את 2019 עם צמיחה של 1.9%, מול 2.2% ב-2018. הפגיעה הצפויה ברמות התפוקה גררה ספקות מצד אנליסטים בעולם בנוגע לתחזית זו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x