$
בורסת ת"א

בנק ישראל אישר את מינוי דב קוטלר למנכ"ל הפועלים

המפקחת על הבנקים חדוה בר הודיעה להנהלת הפועלים כי אינה מתנגדת למינוי של קוטלר לתפקיד המנכ"ל - אך הבהירה כי על הבנק לקבוע הסדר ניגוד עניינים בכל הקשור לעיסוקיו הקודמים של קוטלר, וכן לקבוע תקופת צינון בנוגע לטיפולו בישראכרט

רחלי בינדמן 08:3915.09.19

עכשו זה רשמי: דב קוטלר קיבל את חותמת האישור של בנק ישראל, וימונה החל מחודש אוקטובר הקרוב לתפקיד מנכ"ל בנק הפועלים. המפקחת על הבנקים חדוה בר הודיעה לבנק כי היא אינה מתנגדת למינויו של קוטלר, אך הבהירה כי על הבנק לקבוע הסדר לניגוד עניינים בין עיסוקיו הקודמים של קוטלר וכן לקבוע תקופת צינון בנוגע לטיפולו בישראכרט.

 

 

דב קוטלר דב קוטלר צילום: מקס מורון

 

נזכיר כי קוטלר הוא שותף בקרן נדל"ן בשם Into, לצד ערן רוט, וככל הידוע העביר את אחזקותיו בקרן לנאמנות. בנוסף, הוא ייעץ עד לפני כחצי שנה לקרן ההשקעות ורבורג פינקוס, בכל הקשור לרכישת הבעלות בחברת כרטיסי האשראי לאומי קארד. בתפקידו המשמעותי האחרון, עד סוף 2014, שימש כמנכ"ל ישראכרט - שאמנם כבר לא נמצאת בשליטת בנק הפועלים, אך הבנק עוד צריך למכור את יתרת אחזקותיו בה.

 

ישראכרט הפכה לאחרונה מחברה בבעלות הפועלים וזרוע התשלומים שלה למתחרה, הן בשוק התשלומים (למול אפליקציית התשלומים של פועלים ביט) והן בתחום האשראי הצרכני והאשראי לעסקים קטנים. לכאורה עבר כבר די והותר זמן מאז ניהל קוטלר את ישראכרט, ולכן לא ברור פשר דרישת הצינון במקרה זה.

 

בנוסף, בבנק מציינים כי כבר נקבע הסדר ניגוד עניינים ביחס לפעילויותיו הקודמות, אך לא ביחס לישראכרט. לפי הערכות בשוק, קוטלר עשוי לרצות לגייס בכירים מישראכרט, אותם קידם בעבר, לתפקידים בכירים בבנק הפועלים, בין היתר על מנת לאייש תפקידים שהתפנו לאחרונה בגלל עזיבת בכירים. כעת לא ברור אם דרישות הצינון של המפקחת יאפשרו זאת.

 

בשלב הראשון יידרש קוטלר למנות ראש חטיבה קמעונאית במקום רונן שטיין, CFO חדש במקום עופר קורן וראש חטיבת אסטרטגיה ומשאבים במקומו של ארז יוסף - כולם הודיעו על עזיבת בנק הפועלים לאחרונה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x