$
שווקי חו"ל

דיווח: WeWork שוקלת להנפיק לפי שווי של 10 מיליארד דולר בלבד

לפי רויטרס, חברת חללי העבודה המשותפים צפויה להנפיק בהמשך החודש בנאסד"ק בשווי נמוך בהרבה מהערכת השווי הראשונה שעמדה על 47 מיליארד דולר. מוקדם יותר היום דווח כי החברה תפחית את זכויות ההצבעה של המייסד אדם נוימן

שירות כלכליסט 18:1713.09.19

הדיווחים סביב ההנפקה המתוכננת של WeWork לא פוסקים. לאחר שמוקדם יותר היום (ו') דווח כי חברת חללי העבודה המשותפים מצמצמת את הזכויות של המנכ"ל אדם נוימן, סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת בשעה האחרונה כי החברה עשויה להנפיק לפי שווי של 10 עד 12 מיליארד דולר בלבד בהנפקה הראשונה לציבור (IPO) - כך מסרו אנשים המעורים בנושא לרויטרס.

 

מדובר בשווי נמוך דרמטית מהערכת השווי של 47 מיליארד דולר שניתנה בינואר וגם מההערכות המאוחרות יותר לשווי של 20-30 מיליארד דולר. מההתלבטויות עולה כי החברה אינה בטוחה כי שינוי כללי הממשל התאגידי שעליה הודיעה היום יספיקו כדי להסיר את חששות המשקיעים מסיכויי הרווחיות הנמוכים. המקורות ציינו כי לא התקבלה כל החלטה וביקשו לא להזדהות מכיוון שהנושא סודי. WeWork לא הגיבה באופן מיידי לבקשת התגובה של רויטרס.

WeWork WeWork צילום: AFP

 

מוקדם יותר היום דווח כי WeWork תמנה דירקטור עצמאי מוביל עד סוף השנה, ותפחית את זכויות ההצבעה של המייסד אדם נוימן מפי 20 מזכויות ההצבעה של בעל מניות רגיל - לפי 10. מדובר בניסיון של חברת שיתוף חללי העבודה להחזיר את אמון המשקיעים, לקראת הנפקתה הציבורית הצפויה החודש. זאת, לאור הדיווחים בשבוע האחרון שלפיהם המשקיע הגדול בחברה, סופטבנק, דוחק בה לדחות את ההנפקה.

 

We Company, החברה האם של WeWork, מעוניינת לגייס בהנפקה בין 3 ל-4 מיליארד דולר, אך ספגה ביקורת מצד המשקיעים והאנליסטים סביב תשלומים שהועברו למייסד ולמנכ"ל אדם נוימן וסביב המבנה התאגידי המורכב שלה. במסמכים שהגישה היום We Company לרשות ני"ע האמריקאית נכתב כי ההחלטה התקבלה "בתגובה לפידבק של השוק".

 

עוד נמסר כי אף אחד מבני משפחתו של נוימן לא יישב בדירקטוריון החברה. בנוסף, במקרה שנוימן יילך לעולמו - מחליפו ייבחר על ידי הדירקטוריון. עד היום, הסמכות לבחור מחליף היתה נתונה בידי ועדת שבה היתה חברה, בין השאר, אשתו של נוימן רבקה. WeWork גם אישרה שתירשם בנאסד"ק, שהועדפה על פי מתחרתה, בורסת ניו יורק. החברה צפויה להתחיל להיסחר ב-23 בחודש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x