$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ג'נריישן קפיטל גייסה חצי מיליארד שקל במהלך בזק

מדובר בסכום עצום עבור קרן התשתיות שנסחרת בבורסת ת"א בשווי שוק של 325 מיליון שקל; הקרן הונפקה לפני חצי שנה וגייסה בהנפקה 52 מיליון שקל; בנוסף, הודיעה היום ג'נריישן קפיטל על מזכר הבנות לרכישת אחזקות עזריאלי ב-GES

גולן חזני 20:1612.09.19
קרן ג'נריישן קפיטל גייסה היום (ה') 525 מיליון שקל במהלך בזק. לכלכליסט נודע כי הגיוס נעשה בהקצאה לא אחידה של מניות. מדובר בגיוס לפי 88 אגורות למניה - הנחה של 9% על המחיר שבו סגרה את המסחר היום. 

מדובר בסכום עצום עבור קרן התשתיות שנסחרת בבורסה בתל אביב ומנוהלת בידי ארז בלשה ויוסי זינגר. הקרן שפועלת בתחום התשתיות נסחרת בשווי 325 מיליון שקל והונה העצמי עמד נכון לסוף הרבעון השני של 2019 על 385 מיליון שקל. בהנפקת המניות היו ביקושים של 650 מיליון שקל. הקרן הונפקה לפני חצי שנה וגייסה בהנפקה 52 מיליון שקל, סכום שממחיש את הדרמטיות של ההנפקה.

 

מימין: ארז בלשה ויוסי זינגר מימין: ארז בלשה ויוסי זינגר צילום: תמוז רחמן

 

 

הגיוס יאפשר לקרן המשך השקעות בלי להזדקק לגיוסים נוספים קטנים יותר כפי שהתנהלה עד כה. עד היום גייסה הקרן בסך הכל 344 מיליון שקל. את הגיוס הוביל פועלים אי.בי.אי חיתום.

מה דעתך על מניית ג'נריישן קפיטל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מוקדם יותר היום דיווחה סולגרין, המוחזקת בכ-70% ע"י ג'נריישן קפיטל ועוסקת בבעלות, ייזום, הקמה ותפעול של מתקני חשמל על בסיס אנרגיות מתחדשות, על השלמת הנפקת מניות בהיקף של כ-24 מיליון שקל. ההנפקה בוצעה בדרך של הקצאה לא אחידה, וכללה את קרן ספרה בהובלת דודי שרם ויוחאי רדין, מור בית השקעות ומיטב-דש גמל ופנסיה.

 

בהמשך היום הודיעה קבוצת עזריאלי שהחברה הבת גרנית חתמה  מזכר הבנות לא מחייב שלפיו ג'נריישן קפיטל תקנה את אחזקות גרנית ב-GES, המחזיקה במתקן התפלה בשורק, תמורת 110 מיליון שקל.

 

ג'נריישן קפיטל הוקמה במאי 2018. תיק ההשקעות של הקרן ממוקד, נכון להיום, בהשקעה בשלושה תחומים. תחום ההיסעים והתחבורה הציבורית (באמצעות בון תור ומטרופולין), תחום האנרגיה המתחדשת (באמצעות סולגרין) ותחום ייצור חשמל באמצעות גז טבעי (באמצעות רפק אנרגיה). החל מעדכון המדדים של תחילת חודש מאי 2019 נכללת ג'נריישן קפיטל במדד SME60.

 

בראש ג'נריישן קפיטל עומדים היו"ר זינגר והמנכ"ל בלשה. ביולי 2019 זכתה קבוצה (MRC) בה חברה רפק אנרגיה (מוחזקת 50% ע"י ג'נריישן קפיטל) במכרז לרכישת תחנות הכוח באתר אלון תבור של חברת חשמל.

 

"הישג מדהים"

זינגר אמר לכלכליסט כי "מבחינתנו הגיוס הזה משרת כמה מטרות: יש כמות עסקאות שסגרנו ועכשיו יש לנו מספיק משאבים לכך - רכישת חברת חלוקת הגז הטבעי ב-135 מיליון שקל מאלקטרה, רכישת תחנת הכח אלון תבור בה זכינו עם רפק, מאיר שמיר והסינים, ורכישת אחזקות עזריאלי בחברת GES שהיא שחקנית בתחום ההתפלה וטיפול בשפכים. החברה זכתה בפרויקט האנרגיה בשפד"ן יחד עם שיכון ובינוי. כספי הגיוס ישמשו בעיקר להשקעות האלה.

 

"נתאפק מלבוא לשוק בתקופה הבאה ונתמקד ביצירת ערך ברכישות הנוכחיות שלנו. הגיוס הזה מביא אותנו להפוך לחברה שבעדכון המדדים הקרוב תיכנס לת"א 125, ולהגיע לשם תוך שנה מההנפקה, זה הישג מדהים, והבעת אמון גדולה מהמשקיעים הותיקים והחדשים שלנו. אנחנו קרן ההשקעות הראשונה בתשתיות הסחירה שתגיע למעמד הזה.

 

"נתנו עדיפות בגיוס הזה יתרון למשקיעים הקיימים בקרן, והבאנו בנוסף גופים חזקים בשוק שהם שחקנים לטווח ארוך".

 

המשקיעים החדשים הם מגדל ומור, וכן הראל, פניקס וספירה, והמשקיעים הוותיקים הבולטים הם כלל ופסגות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x