$
בורסת ת"א

בלוטרייך נכשל - בימ"ש אישר לשניידר לרכוש 8% ממניות מישורים

שופט המחוזי כאבוב דחה את בקשת גיל בלוטרייך להוציא צו מניעה האוסר על אלכס שניידר להגדיל אחזקותיו במישורים; לאחר הרכישה, בה משתתף גם מנכ"ל אי.די.בי הפורש שולם לפידות, מחזיק שניידר 41.5% בחברה – 8% יותר מבלוטרייך; המניות נמכרו במחיר של 11.3 שקל למניה, 40% מעל מחיר השוק

גולן חזני 10:3512.09.19

ניצחון לשניידר: ניסיונו של גיל בלוטרייך לעצור את מכירת מניות מישורים (8%) ע"י חברת הביטוח הראל לאלכס שניידר, נכשל. שופט בית המשפט המחוזי חאלד כאבוב דחה בקשה של בלוטרייך להוציא צו מניעה זמני במעמד צד אחד שאוסר על שניידר להגדיל את אחזקותיו בחברה או להעניק ערבות לצד שלישי לרכישת מניות של מישורים.

 

מה דעתך על מניית מישורים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
אתמול רכש שניידר יחד עם מנכ"ל אי.די.בי הפורש שולם לפידות 8% ממניות מישורים מידי חברת הראל והקפיץ את האחזקות שלו ל-41.5% בחברה, 8% יותר מבלוטרייך. המניות נמכרו במחיר של 11.3 שקל למניה, 40% מעל מחיר השוק.

 

 

בלוטרייך ושניידר בלוטרייך ושניידר צילום: גלעד קוולרצ'יק, באדיבות ONE

 

בלוטרייך טוען כי צעדיו של שניידר מנוגדים להסכם השליטה המשותף ביניהם. בלוטרייך הוא מייסד החברה ושניידר הצטרף כשותף בעסקה מולו ב-2016. שניידר הודיע לפני כעשרה ימים כי הוא מפסיק את הסכם השליטה המשותפת ובלוטרייך הגיב בתביעה לבית המשפט, במסגרתה הוסיף אתמול את הבקשה לצד המניעה.

 

כאבוב דחה את הבקשה למתן צו זמני במעמד צד אחד ונימק: "אילו הבקשה לצווים זמניים הייתה נוגעת להסכם השליטה המשותף, הייתי שוקל מתן צו האוסר שינויים בהסכם זה, אם הייתי משוכנע שראוי לעשות כן. אין הצדקה למתן צווי מניעה האוסרים על המשיבים (שניידר) לבצע מהלכים שאינם פוגעים על פניו ולכאורה הסכם השליטה, למעט אולי בהגדלת האחזקה במניות ביחס למבקשים (בלוטרייך)", הוסיף כאבוב שהורה לשניידר להגיש תגובה לדברים תוך שבוע.

 

בפניה של בלוטרייך לבית המשפט, שהוגשה באמצעות עורך הדין יואל פרייליך, מופיעה טענה גם נגד הראל פיננסים ולפיה בלוטרייך הציע מחיר גבוה יותר משל שניידר עבור המניות, אבל הראל החליטה למכור לשניידר. המחיר שעליו מדובר הוא 12.8 שקל למניה, כששניידר ושולם לפידות רכשו את המניות ב11.3 שקלים למניה.

 

בהראל אומרים כי ההצעה של בלוטרייך הגיעה אחרי שכבר הושגו הסכמות מול שניידר. ״הראל קרנות נאמנות פועלת כדי למקסם את הרווח למשקיעים שלה. ההצעה מטעם בלוטרייך הייתה נמוכה משמעותית ממחיר העסקה כפי שהושלמה. לאחר סגירת התנאים מול לפידות ושניידר נעשתה פנייה נוספת מטעמו של בלוטרייך שלא הייתה רלוונטית במועד בו נעשתה הפניה״, נמסר מהראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x