$
בורסת ת"א

האם הורביץ ואולמרט יצילו את כן פייט מהשתלטות עוינת?

יוניבו תעניק לחברת פיתוח התרופות שירותי מעבדה ותקבל 16.6% מהמניות. בכך תהפוך יוניבו ללשון מאזניים בהצבעה על החלפת הדירקטורון וההנהלה

צלי גרינברג 07:4911.09.19

חברת פיתוח התרופות כן פייט וחברת הקנאביס הרפואי יוניבו, שבראשות הדירקטוריון שלה עומד חיים הורביץ ושאהוד אולמרט משמש כיועץ עבורה דיווחו אתמול על הסכם במסגרתו יוניבו, שנסחרת בשווי של 75.7 מיליון שקל בבורסת ת"א, תעניק לכן פייט, שנסחרת בשווי של 28 מיליון שקל בבורסות ת"א וניו יורק, שירותי מעבדה וייעוץ תמורת 16.6% (אחרי ההקצאה) ממניות כן פייט.

 

בנוסף, תשלם כן פייט ליוניבו חצי מיליון דולר במזומן תמורת מחקר ופיתוח בשימוש מרכיבי קנאביס לטיפול בסרטן, במחלות דלקתיות, אוטואימוניות, ולפיתוח ובחינת אפשרויות מסחור בסיס נתונים להתאמת זני קנאביס שונים לטיפול במחלות והתוויות שונות.

 

גולן ביטון, מנכ"ל יוניבו, אמר ל"כלכליסט", כי "העסקה מבחינתנו היא פוטנציאל לפיתוח מוצרים נוספים לחברה, הרחבת המעבדה שלנו והכנסת טכנולוגיה נוספת לחברה. בנוסף, קיבלנו אחזקות וכסף מזומן שמסייעים להתפתחות שלנו וזה משתלב עם האסטרטגיה העסקית שלנו לכיוון הפארמה.

 

הסיכוי בעסקה, עבורנו, גבוה מהסיכון". אך לעסקה יש היבט נוסף, העסקה הזו עשויה לסייע לכן פייט להימנע מהשתלטות עויינת. בסוף מאי הודיעה חברת השקעות הביומד קפיטל פוינט שבשליטת שיר רויכמן ויהודה כהנא לכן פייט כי לאחר גיוס שביצעה, בהיקף של 6 מיליון דולר, מחזיקה קפיטל פוינט ב־12.9% ממניות כן פייט. מכוח אחזקותיה, קפיטל פוינט דרשה לכנס אסיפת בעלי כדי שתצביע על החלפת חברי הדירקטוריון.

 

כן פייט פנתה לבית המשפט המחוזי בתל אביב במטרה למנוע את המהלך. החברה דרשה לדחות את אסיפת בעלי המניות ותבעה מקפיטל פוינט פיצוי של 40 מיליון שקל בשל "התנהלות פסולה בניסיון לקחת לידיה את השליטה בחברה על ידי, בין היתר, בקשה שלא כדין לכנס אסיפת בעלי מניות שתחליף את הדירקטורים". בית המשפט קבע כי יש לכנס את האסיפה עד 18 ביולי השנה. כן פייט עתרה לבית המשפט העליון, שדחה את האסיפה עד לקיום דיון בערעור. ב־1 באוגוסט דרשה קפיטל פוינט מכן פייט לכנס את בעלי המניות כדי להעלות להצבעה את פיטורי הנהלת החברה, כולל המנכ"לית פנינה פישמן.

 

לאחר הקצאת המניות, יוניבו תהפוך לבעלת המניות הגדולה בחברה, וכך תוכל למנוע את פיטורי המנכ"לית והחלפת הדירקטוריון.  פנינה פישמן, מנכ"לית כן פייט, אמרה ל"כלכליסט", כי "תרכובות קנאביס זה נושא שאנו מתעסקים עמו כבר הרבה מאוד זמן וללא שום קשר לקפיטל פוינט".

 

חיים הורביץ חיים הורביץ צילום: נמרוד גליקמן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x