שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

תשובה ויקיר גבאי מכרו את חברת סטאר ב-1.85 מיליארד דולר

החברה מחזיקה ב-14 אלף יחידות דיור בארה"ב, בעיקר בפלורידה, ונמכרה למשקיעים שזהותם לא ידועה; היקף חובותיה עומד על 1.35 מיליארד דולר; כל אחד משני השותפים ייהנה מתזרים של 250 מיליון דולר

גולן חזני 22:2309.09.19
אנשי העסקים יצחק תשובה ויקיר גבאי חתמו בתחילת השבוע על עסקת ענק למכירת חברת סטאר שבבעלותם המשותפת תמורת 1.85 מיליארד דולר. השניים מחזיקים ב-50% כל אחד ממניות החברה וזו מחזיקה בפורטפוליו של 14 אלף יחידות דיור בארה"ב, בעיקר בפלורידה.

 

 

 

החברה נמכרה לקבוצת משקיעים זרים שזהותה לא ידועה. היקף החוב שבחברה עומד על כ-1.35 מיליארד דולר שכולל חוב ברמת נכסים וחוב ברמת חברה, כך שהתזרים של גבאי ותשובה מהעסקה יעמוד על 250 מיליון דולר כל אחד.

 

יצחק תשובה ויקיר גבאי יצחק תשובה ויקיר גבאי צילומים: אוראל כהן, עמית שעל

 

תשובה מכר 50% מחברת סטאר לגבאי ב-2016 תמורת 150 מיליון דולר כשמאז ביצעה רכישות נוספות של מקבצי דיור.

 

גבאי רושם רווח של 100 מיליון דולר בשלוש שנים בהנחה שהעסקה אכן תושלם בדצמבר. גבאי מכר בשבוע שעבר כ-10% ממניות אראונדטאון הגרמנית תמורת מיליארד יורו עם אופציה למכירת 5% נוספים במחיר של חצי מיליארד יורו, וזאת לחברה בשליטת אמיר דיין.

 

תשובה מחזיק באמצעות חברת אלעד דרום בפעילות ייזום בארה"ב ובקנדה בשווי נטו של כמה מאות מיליוני דולרים. הוא סובל בחודשים האחרונים מסנטימנט שלילי בקבוצת דלק בעקבות עסקת רכישת נכסי שברון באמצעות חברת אית'קה שבבעלות דלק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x