$
בורסת ת"א

משפחת עזרא מדללת אחזקותיה בחברת המזון נטו

משפחת עזרא מכרה היום 6% מהמניות של נטו אחזקות בשווי של 75 מיליון שקל. בעקבות העסקה היום, ירדו אחזקותיה של משפחת עזרא בנטו אחזקות ל- 46.97% לעומת 53.11% טרם המכירה

נורית קדוש 17:1808.09.19

משפחת עזרא ממשיכה לדלל את אחזקותיה בחברת המזון. שבוע אחרי שמכרה נטו אחזקות שבשליטתה 20% מאחזקותיה בחברת המזון נטו מלינדה, עוברת המשפחה בראשות דודי עזרא לדלל את חלקה בחברת נטו אחזקות. משפחת עזרא מכרה היום 6% מהמניות של נטו אחזקות בשווי של 75 מיליון שקל. העסקה, התבצעה מחוץ לבורסה, דרך חדר הבורסה של IBI והמניות נרכשו במחיר 329 שקל למניה, על ידי מספר גופים.

 

 

 

בשבוע שעבר, מכרה נטו אחזקות הנמצאת בשליטת עדי עזרא בנאמנות, כ-20% ממניות נטו מלינדה בשווי של 213 מיליון שקל. גם אז, העסקה התבצעה דרך דסק המניות של IBI והמניות נרכשו במחיר של 47.4 שקל למניה על ידי מספר גופים מוסדיים. בעקבות העסקה היום, ירדו אחזקותיה של משפחת עזרא בנטו אחזקות ל- 46.97% לעומת 53.11% טרם המכירה. בעקבות מכירת חלק מאחזקותיה בנטו מלינדה, מחזיקה נטו אחזקות 57.9% מנטו מלינדה לעומת 79.45%.

 

דודי עזרא דודי עזרא צילום: נועם מושקוביץ'

 

מה דעתך על מניית נטו אחזקות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בנובמבר האחרון נחשף בכלכליסט כי משפחת עזרא שמה את נטו על המדף. החברה שכרה ככל הידוע את שירותיו של בנק השקעות במטרה לאתר רוכש פוטנציאלי ל־57% שהיו בידיה עד העסקה היום, עם תג מחיר של כמיליארד שקל. קבוצת נטו נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 1.23 מיליארד שקל, היא היבואנית הגדולה בארץ של בשר קפוא ודגים ומייצרת ומשווקת גם במאפים, גבינות ושימורים. גם מפעלי הייצור שלה — טיבון ויל למוצרי בשר מעובד, שלושת האופים למאפים קפואים וטונה ויליגר. מותגים נוספים של הקבוצה הם ריץ' לקצפות ומוצרי חלב, דלידג לדגים טריים וקפואים וביכורי השדה דרום לפירות וירקות טריים.

 

ב-2016 העביר דודי עזרא נשיא החברה ובנו של מאיר עזרא מייסדה, את השליטה תחת נאמנות לבנו עדי, שכיהן כיו״ר. ביוני החולף, התפטר עדי מתפקיד היו״ר ודודי חזר לכהן כיו״ר.

 

נטו הוקמה ב־1940 בידי מאיר עזרא, אביו של דודי וסבו של עדי. כיום היא חברת המזון החמישית בגודלה בישראל, אחרי תנובה, שטראוס, קוקה קולה ואסם, ונכללת במדד ת"א־125. החברה מעסיקה כ־2,800 עובדים בכמה מפעלים ברחבי הארץ, ומחזור המכירות השנתי שלה מסתכם בכ־2.5 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x