בורסת ת"א

מנרב תקים שני פרויקטים למגורים בעלות של 444 מיליון שקל

חברת הנדל"ן רכשה קרקעות בשכונת הגבעה הצרפתית בירושלים ובסמוך למרכז העיר הרצליה, בהיקף של 260 דירות; "חלק מאסטרטגיית החברה לביצוע עסקאות במיקומים בעלי נגישות תחבורתית"

נמרוד בוסו וחזי שטרנליכט 16:4204.09.19

מותו המסתמן של המחיר למשתכן, שהזניק את מניות הנדל"ן בעשרות אחוזים מתחילת השנה, מעורר בהדרגה את שוק הייזום בבנייה למגורים, לאחר קיפאון ארוך. הבוקר (ד') דיווחה חברת מנרב פרויקטים על שתי עסקאות מגורים בירושלים ובהרצליה, לבניית 260 דירות בסך הכל.

 

בירושלים, החברה חתמה על עסקה לרכישת מגרש בשטח של כ-12 דונם ברחוב בר כוכבא בגבעה הצרפתית, עליו ניתן להקים מגדל מגורים בן 170 דירות. להערכת החברה, עלות ההשקעה הצפויה בפרויקט היא 330 מיליון שקל והיקף ההכנסות הצפוי נאמד בכ-380 מיליון שקל.

 

מנרב תשלם בעבור הקרקע סכום של 100 מיליון שקל, בתוספת החזר הוצאות בסך של 20 מיליון שקל נוספים. זאת, בגין פעולות שנעשו בקרקע ע"י הבעלים הקודמים (כגון: תכנון, חפירה, דיפון). בנוסף, תיבחן אפשרות להגדלת זכויות הבניה. את מנרב ליוו בעסקה עו"ד אביגיל קסטיאל ועו"ד משה זילברברג ממשרד ש. הורוביץ.

 

בהרצליה חתמה מנרב על עסקת קומבינציה לרכישת מגרש בשטח של כ-2,180 מ"ר ברחוב הרב קוק 99-97, לשם הקמת שני בנייני מגורים הכוללים 90 דירות. בהתאם להסכם, תקים החברה את הפרויקט עבור בעלי הקרקע בתמורה לזכויות ל-56% מכלל יחידות הדיור שיבנו בפרויקט.

 

דרור קוזניצקי דרור קוזניצקי צילום: יח"צ

 

 

ההסכם מותנה באישור תוכנית בניין עיר (תב"ע) חדשה. ע"פ הערכת החברה, עלות ההשקעה הצפויה בפרויקט היא כ-114 מיליון שקל והיקף ההכנסות הצפוי הוא 133 מיליון שקל. הפרויקט צפוי להימשך כ-30 חודשים ממועד קבלת היתר בניה ופינוי כל יחידות הדיור הקיימות. את מנרב ייצג בעסקה עו"ד חגי אדורם ממשרד אדורם ושות'.

 

דרור קוזניצקי, מנכ"ל מנרב פרויקטים, ציין כי "עסקאות אלה הינן חלק מאסטרטגיית החברה לביצוע עסקאות במיקומים אטרקטיביים בעלי נגישות תחבורתית טובה. הפרויקט בירושלים ממוקם בסמיכות לקו הירוק המתוכנן של הרכבת הקלה, בצמוד לפארקים ושטחים ירוקים וייהנה מנוף עוצר נשימה. הפרויקט בהרצליה ממוקם בסמוך לקיבוץ גליל ים ובעל נגישות נוחה לתחנת הרכבת של הרצליה ולנתיבי איילון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x