$
בורסת ת"א

בלוטרייך פנה לביהמ"ש - מבקש כי יקבע את דרך הפרידה משניידר

בין היתר מבקש בלוטרייך כי בניגוד להודעת שניידר, הסכם השותפות במישורים יישאר בתוקף עד להכרעה המשפטית על דרך ההפרדה. לדבריו, שניידר הודיע על "ביטול הסכם השליטה המשותפת ללא עילה ובניגוד למנגנון הבוררות שבהסכם"

גולן חזני 14:5703.09.19

המאבק בין אלכס שניידר וגיל בלוטרייך בעלי השליטה במישורים מגיע לבית המשפט אחרי שבסוף השבוע הודיע שניידר על הפסקת הסכם השותפות ביניהם באופן חד צדדי. הבוקר הגיש בלוטרייך תביעה לביהמ"ש המחוזי בתל אביב לפירוק השותפות באחזקות המשותפות בינו לבין שניידר, באמצעות הליך היפרדות שייקבע בידי בית המשפט.

 

בלוטרייך מבקש שההסכם הנוכחי ביניהם ישאר עד לפסיקת ביהמ"ש. עוד מבקש בלוטרייך שביהמ"ש יורה על דרך היפרדות בין בדרך של BMBY (התמחרות שבה המציע הגדול יותר רוכש את אחזקותיו של השני), מכרז או בכל הליך אחר שייקבע כמתאים.

 

בלוטרייך טוען באמצעות עורכי הדין גיא גיסין ויואל פרייליך כי הסכסוך החל עקב אי הצלחתו של שניידר ליישם מטרותיו לקפל נכסים פרטיים שלו לתוך החברה ובעקבות זאת החל לפעול באמצעות נציגיו בחברה לקפח את זכויותיו. העילות לתביעה לפי בלוטרייך הם "היעדר אמון מוחלט עמוק ובלתי ניתן לגישור בין הצדדים, ומבוי סתום ביניהם שלא ניתן לגישור ובהכרה הדדית כי עליהם להיפרד. בלוטרייך טוען כי לשיא התנהלותו המפרה הגיע שניידר כאשר התיימר להודיע על "ביטול" הסכם השליטה המשותפת ללא עילה ובניגוד למנגנון הבוררות שבהסכם – אותו מסרב שניידר באופן עקבי לכבד ולנהוג על פיו".

 

עוד טוען בלוטרייך כי שניידר החל לבצע שורה פעולות בריוניות ופוגעניות כנגדו בין היתר, באמצעות שימוש בנציגיו בחברה ובחברה הבת, לרבות באמצעות משרד עורכי הדין שייצג אותו ולאחר מכן מונה כיועץ המשפטי של החברה, אשר אמורים לפעול לטובת החברה ולשמש כשומרי סף, ככלי בסכסוך בינו לבין שניידר וכאמצעי הפעלת לחץ כנגדו.

 

לדבריו, שניידר שימש כדירקטור צללים בחברה בנסיון להילחם בבלוטרייך, וגרם לכפות על החברה "חקירות" באמצעות נציגיו. הוא הודיע לבלוטרייך כי אין לו בו כל אמון ומנסה לכפות עליו היפרדות בשווי לא הוגן. בלוטרייך טוען כי הוא חרד שהחברה תגיד למצב שבו איננה יכול למחזר חוב או לגייס אג"ח.

 

בלוטרייך יוצא בהאשמה חמורה נגד שניידר, לפיה שניידר ניסה לטענתו להכניס נכסים פרטיים שלו לתוך מישורים, וכך להנזיל את נכסיו הפרטיים.  בלוטרייך טוען ששניידר הטיס אותו לדאלאס טקרסס בינואר 2016 להפגיש אותו עם הנהלת חברת נדל"ן בבעלותו אבל בלוטרייך יצא מהפגישה בתחושה לא נוחה וסירב. הסירוב היווה את אחד הטריגרים לסכסוך לדברי בלוטרייך". בלוטרייך טוען כי שניידר לא מימש את הסכם הפשרה ביניהם מדצמבר האחרון והפר אותו. ההסכם העניק לשניידר אופצייה לרכוש את מניותיו של בלוטרייך ב-11.5שקלים שקל למניה - שניידר לא מימש את האופציה.

 

בתגובה שנשלחה מטעם אלכס שניידר נאמר:  "התביעה היא המשך ישיר לבקשות ודרישות קודמות של מר גיל בלוטרייך המכוונות לאלץ את מר אלכס שניידר לרכוש את מניותיו בחברת מישורים השקעות נדל"ן בע"מ. למר שניידר אין כל כוונה לעשות זאת. משעשע לראות שמר בלוטרייך הגיש תביעה בעילת קיפוח המיעוט, בשעה שהוא עצמו מינה את רוב מנהלי החברה.. התביעה באה לפזר מסך עשן כדי להשכיח את המלצתה של ועדה עצמאית של הדירקטוריון, בראשות עו"ד שיראל גוטמן-עמירה, כי חברת מישורים תגיש תביעה כנגד מר בלוטרייך בשל נזק שגרם לחברה".

 

גיל בלוטרייך גיל בלוטרייך צילום: יח"צ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x