שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הקרב על אפריקה ישראל: דמרי שיפר את הצעתו, לוקסנבורג צירף את אלטשולר שחם

הסיבוב השני בהתמודדות על החברה: לוקסנבורג ודמרי הגדילו את הצעותיהם ב-50 מיליון שקל; לוקסנבורג אמנם צירף לשורותיו את בית ההשקעות, אך יידרש לגייס יותר אג"ח; בנוסף, הצעת דמרי, יריבו העיקרי במירוץ, גבוהה ב-6 מיליון שקל ועומדת על 1.194 מיליארד שקל; הצעת גד זאבי היא הגבוהה ביותר אך סיכוייה נמוכים שכן היא כוללת הנפקת אג"ח חדשה לאפריקה

גולן חזני 19:3902.09.19

יגאל דמרי שיפר משמעותית את ההצעה שלו לרכישת אפריקה ישראל השקעות, לקראת הסיבוב השני בהצבעת מחזיקי האג"ח על הרוכש הסופי. לאחר השיפור, הצעת דמרי מוערכת כהצעה השנייה מבחינת השווי מבין ארבע ההצעות שעל הפרק. ההצעה הגבוהה ביותר היא של גד זאבי, ושוויה מוערך ב-1.229 מיליארד שקל. ואולם לנוכח הרכב ההצעה, הכוללת הנפקת אג"ח חדשה של אפריקה – ולא הנפקה של החברה של גד זאבי – ההערכה היא שסיכוייה להיבחר נמוכים. זאבי עצמו הפקיד 40 מיליון שקל במסגרת ההצעה שהעביר.

 

 

 

עפ"י השוואה שערך רו"ח איציק עידן מבייקר טילי, היועץ המשפטי של נציגות האג"ח, ההצעה של דמרי עומדת על 1.194 מיליארד שקל, והיא גבוהה ב-6 מיליון שקל מזו של יריבו העיקרי במירוץ, יעקב לוקסנבורג (לוקסי) וחברת לפידות - 1.188 מיליארד שקל.

 

 

מימין: יעקב לוקסנבורג ויגאל דמרי מימין: יעקב לוקסנבורג ויגאל דמרי צילום:אוראל כהן

 

הנכסים העיקריים של אפריקה השקעות הם דניה סיבוס (100%) שפועלת בתחום התשתיות ו-74% ממניות אפריקה מגורים שפעילה בתחום הנדל"ן למגורים.

 

דמרי היה האחרון שהצטרף למירוץ על אפריקה ובהצבעה הראשונה סיים שני אחרי לוקסנבורג וחברת לפידות. השניים העפילו לסיבוב השני שההצבעות לגביו יסתיימו מחר ב-10:00.

 

לפידות צירף הבוקר להצעה את בית ההשקעות אלטשולר שחם, מה שסייע לו להגדיל את מרכיב המזומן בהצעה ב-100 מיליון שקל ל-380 מיליון שקל. זהו מרכיב המזומן הגבוה בין ההצעות. עם זאת, לפידות עדיין תזדקק לגיוס אג"ח שקרוב ל-250 מיליון שקל כדי לממן את החלק המזומן שלה בעסקה, והדבר מעמיד אותה בנחיתות מול ההצעה של דמרי, שכן למחזיקים ניסיון רע מהעבר הקרוב עם מוטי בן משה שעמד לרכוש את החברה במימון מגיוס אג"ח ונסוג ברגע האחרון.

 

הן דמרי והן לוקסנבורג שיפרו את ההצעות בכ-50 מיליון שקל וכך גם מאיר שמיר שההצעה שלו מוערכת ע"י בייקר טילי ב-1.169 מיליארד שקל. השיפור איפשר לשמיר לחזור למירוץ לאחר שנשר בסיבוב הקודם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x