$
בורסת ת"א

חשיפת כלכליסט

ויקטורי מאשרת חשיפת "כלכליסט": מנהלת מגעים לרכישת סניפים של מגה בעיר

ויקטורי ציינה כי בשלב זה עדיין אין הסכמה על גובה התמורה בעסקה; נחום ביתן מעוניין למכור 10 סניפים מהותיים עבור 150 מיליון שקל - סכום שיאפשר לו להשלים את המיזוג התפעולי והפיננסי בין יינות ביתן למגה בעיר

נורית קדוש 11:2902.09.19

ויקטורימאשרת את חשיפת "כלכליסט" מהבוקר לפיה החברה מנהלת מו"מ עם ביתן לרכישת סניפי מגה בעיר. "החברה מנהלת משא ומתן מול קבוצת יינות ביתן לרכישת סניפים שבבעלותה, כאשר היקף התמורה הנדונה במשא ומתן יכולה להיות מהותית לחברה", נאמר בדיווח  ששיגרה החברה לבורסה.

 

ויקטורי ציינה בדיווח כי בשלב זה, הצדדים טרם הגיעו להסכמות בנוגע לתמורה ולתנאי הרכישה ו"טרם הבשילו המגעים לכדי הסכם מחייב". 

 

הבוקר נחשף ב"כלכליסט" כי  נחום ביתן - בעל השליטה ברשת יינות ביתן הנמצאת בקשיים תזרימייים (ואף מעכבת תשלומים לספקים)  מנהל מו"מ עם אייל רביד מנכ"ל ומבעלי השליטה ברשת ויקטורי למכירת 10 סניפים משמעותיים של רשת מגה בעיר. ביתן מבקש עבור הסניפים 150 מיליון שקל, סכום לגביו קיימת מחלוקת בין הצדדים.

 

מה דעתך על מניית ויקטורי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מצוקת האשראי של קבוצת יינות ביתן נובעת גם מירידה בפעילות סניפי יינות ביתן ומגה בעיר וגם מכך שמגה בעיר לא מקבלת אשראי בנקאי. ביתן טרם העביר את מלוא התשלום עבור מגה בעיר לנאמנים שמהם רכש אותה ב־2016 לאחר שנקלעה לחדלות פירעון. כעת ביתן מבקש להקדים תשלום של 150 מיליון שקל לנאמנים עבור הרכישה, כדי שיתאפשר לו לבצע מיזוג תפעולי ופיננסי בין הרשתות יינות ביתן ומגה בעיר. 

 

מהלך מיזוג הרשתות שביתן שואף לבצע דורש השקעות נוספות, שאותן הוא ניסה לממן באמצעות הכנסת משקיע חיצוני או נטילת הלוואה שתאפשר לפרוס את יתרת התשלום עבור מגה על פרק זמן ארוך יותר. ביתן ניהל מגעים להכנסת משקיע עם זהבית כהן מקרן אייפקס וחברת הדלק פז, אך אלו לא הבשילו לכדי עסקה על רקע סירובו למכור שליטה והגבלת נתח המניות שיימסרו למשקיע ל־40% בלבד. נראה שעם חלוף הזמן הלחץ הפיננסי הוביל לבחינת האפשרות למכור סניפים.

 

אייל רביד בעל השליטה בויקטורי אייל רביד בעל השליטה בויקטורי צילום: אבי רוקח

בטל שלח
    לכל התגובות
    x