$
בורסת ת"א

וונטייז בדרך להקפאת הליכים: יו"ר החברה יוסיפידיס התפטר

החברה הודיעה לנאמן כי לא תוכל לעמוד בתשלומים למחזיקי האג"ח ולממן את חידוש פוליסת הביטוח לדירקטורים ונושאי משרה. ליוסיפידיס הצטרפו סמנכ"ל הטכנולוגיון אורן לוי וסמנכ"ל הכספים דוד בן נעים שהתפטרו מתפקידם

חזי שטרנליכט 08:3401.09.19

חברת ה-VOD וונטייזמתקרבת לסוף דרכה. החברה מציינת הבוקר כי מאמצי גיוס המימון לפעילות שלה לא נשאו פרי וחלופות שונות שבחנה לא הבשילו להסכמות. וונטייז אינה עומדת בתשלומים בסדרת האג"ח שהנפיקה והנאמן הודיע לה כי נראה שאין מנוס מלנקוט הליך של הקפאת הליכים או הליך אחר של חדלות פירעון.

 

החברה גם אינה יכולה להמשיך לממן את פעילותה השוטפת - לרבות חידוש פוליסת הביטוח המכסה את אחריות הדירקטורים ונושאי המשרה בחברה. לנוכח אי יכולתה לרכוש את הפוליסות הנדרשות התפטרו מתפקידם יו"ר דירקטוריון וונטייז ואחד ממייסדיה נועם יוסיפידיס, אורן לוי שכיהן כסמנכ"ל טכנולוגיות ודירקטור בחברה ודוד בן נעים שכיהן בתפקיד סמנכ"ל הכספים. בתחילת אוגוסט התפטר המנכ"ל בשם פול המברגר, זמן קצר לאחר מינויו.

 

בשנה החולפת הידרדרה פעילותה של החברה באופן עקבי ווהיא לא הצליחה לייצר מנועי הכנסות משמעותיים. שווי השוק של החברה הבוקר טרם פתיחת המסחר עומד על 8.4 מיליון שקלים בלבד, לאחר נפילה של 67.7% ב-12 החודים האחרונים. 

 

וונטייז מייצרת תוכנה להפצת תכני טלוויזיה רב ערוצית על גבי האינטרנט. הממשק שפיתחה מתחרה בענקיות תוכן כגון נטפליקס. בעלי השליטה בחברה הם נועם יוספידיס, אורן לוי ודין סלומון. החברה הטמיעה את הממשק שלה בטלוויזיות חכמות באמריקה הלטינית וברוסיה.

 

במרץ 2018 נשאו המשקיעים תקווה סביב עסקת מכירה מוזרה של וונטייז לאיש עסקים מהוליווד בשם צ'ארלס הנסלי, לפי שווי של 50 מיליון דולר - פי 6 משוויה בבורסה באותה העת. אולם עד מהרה התעוררו קשיים בעסקה, הכסף לא עבר במלואו ולא היתה התקדמות לשלבים המשמעותיים מבחינה כספית. הנסלי שטען לזכויות לאולפני דסילו, נקלע בהמשך בעצמו לסכסוך משפטי מול רשת CBS שמחזיקה בעיקר הזכויות על הסרטים והתכנים שהופקו על ידי האולפנים הוותיקים (שעיקר פעילותם היתה בשנות ה-50 וה-60 במאה שעברה). העסקה נפלה לבסוף ומאז וונטייז לא הצליחה להתאושש.

 

נועם יוסיפידיס נועם יוסיפידיס צילום: שרון ברקת

בטל שלח
    לכל התגובות
    x