שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אלשטיין יזרים לאי.די.בי 210 מיליון שקל בשנתיים - והדו"חות לא יכללו הערת "עסק חי"

האיום של הערת עסק חי ריחף מעל אי.די.בי, שהשווי הנכסי הנקי שלה שלילי בהיקף של כ-245 מיליון שקל; הכללתה בדו"חות היתה צפויה לגרום לסחרור ולהעמדת החוב לפירעון מיידי על ידי מחזיקי האג"ח

גולן חזני 13:5330.08.19
אי.די.בי פתוח לא תציין בדו"חותיה לרבעון השני הערת עסק חי. ל"כלכליסט" נודע כי ההחלטה התקבלה לאחר שבעל השליטה, אדוארדו אלשטיין, הודיע כי יזרים לחברה 210 מיליון שקל.

 

עם זאת, הסכום שיוזרם מיידית עומד על 70 מיליון שקל. בנוסף אלשטיין התחייב להזרים 70 מיליון שקל נוספים בעוד שנה וסכום דומה בעוד שנתיים.

 

בקופת אי.די.בי היו בסוף הרבעון הראשון 140 מיליון שקל, והחברה אמורה להעניק הלוואה של 118 מיליון שקל לאייל לפידות לרכישת 4.99% ממניות כלל ביטוח תמורת 132 מיליון שקל. במקביל אמורה החברה למכור 3% ממניות כלל ביטוח למורי ארקין, שהחליט לממש אופציה לרכישת כמו זו ממניות החברה תמורת 83 מיליון שקל.

 

האיום של הערת עסק חי ריחף מעל אי.די.בי, שהשווי הנכסי הנקי שלה הוא שלילי, בהיקף של כ-245 מיליון שקל בחישוב של הון עצמי, ויותר מכך בחישוב של שווי שוק.

 

הערת עסק חי צפויה היתה לגרום לסחרור ולהעמדת החוב לפירעון מיידי ע"י מחזיקי האג"ח, כשהסדרה האגרסיבית היא סדרה ט'.

 

אלשטיין לא יעמיד בטוחות להזרמות העתידיות, דבר שעלול לגרום למחזיקי האג"ח של החברה להמשיך בהליכים נגדה. ביום שני תתקיים אסיפה של מחזיקי סדרה ט' לדון בצעדיהם.

 

בשבוע הקרוב אמורה החברה להמיר 5% ממניות כלל ביטוח שברשותה לאג"ח מסדרות ט' ו-יד' בהנחה משמעותית על מחיר הפארי, מה שיניב לה רווח הון של 70 מיליון שקל.

 

 

אלשטיין אלשטיין צילום: סיוון פרג'

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x