$
בורסת ת"א

עלייה של 12% ברווחי קבוצת דלק ברבעון - ל-190 מיליון שקל

ההכנסות מכלל הפעילות הסתכמו ב-2.1 מיליארד שקל, עלייה של 1.2% בהשוואה לרבעון המקביל - הרווח התפעולי נחתך ב-46% ועמד על 246 מיליון שקל. פעילות הנפט בים הצפוני עברה לרווח של 8 מיליון דולר - מול הפסד של 9 מיליון דולר ברבעון המקביל

ליאור גוטמן 12:3629.08.19

קבוצת דלקסיימה את הרבעון השני של 2019 ברווח נקי של 190 מיליון שקל - זאת לעומת רווח נקי של 170 מיליון שקל ברבעון השני בשנה שעברה - עלייה של 12%. 

 

ההכנסות הקבוצה מכלל הפעילות - לרבות מכירות הגז של דלק קידוחים, פעילות אית'קה בים הצפוני ופעילות דלק ישראל ורשת מנטה - הסתכמו  בכ-2.1 מיליארד שקל, עלייה של 1.2% בהשוואה לרבעון המקביל. לצערה של הקבוצה, עלות ההכנסות עלתה בכ-7.8% והסתכמה בכ-1.66 מיליארד שקל, בעיקר בשל הפעילות של דלק קידוחים בשדרוג האסדה, כמו גם תשלום פיצוי בוררות על מחיר הגז מול תחנת הכוח הפרטית של OPC.

 

הרווח התפעולי של הקבוצה נחתך ב-46% והסתכם בכ-246 מיליון שקל, זאת לעומת רווח תפעולי של 459 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה. מהצד היותר מעודד של הדוחות, הוצאות המימון הסתכמו בכ-295 מיליון שקל, זאת לעומת הוצאות של כ-477 מיליון שקל בשנה שעברה. פיתוח מגזרי הפעילות מעלה שתוצאות דלק הושפעו מהצניחה בדלק קידוחים, עם רווח נקי של כ-45 מיליון דולר, כ-30% פחות ממה שהושג ברבעון השני של 2018, שדווחו כבר בשבוע שעבר.

 

הפקת הנפט בים הצפוני על ידי אית'קה הניבה ברבעון הזה רווח נקי של כ-8 מיליון דולר, לעומת הפסד של כ-9 מיליון דולר ברבעון המקביל - ולא לפני שדלק קידלה שם הטבת מס של 14 מיליון דולר. הכנסות ממכירת נפט הסתכמו ברבעון המדווח בכ-97 מיליון דולר, עלייה של 3% ביחס לשנה שעברה.

 

גם מגזר הדלקים המקומי (דלק ישראל ורשת חנויות הנוחות מנטה) רשם התאוששות, עם צבר הכנסות של כ-1.33 מיליארד שקל (גידול של כ-3%) ורווח נקי שמיוחס לבעלי המניות בשיעור של כ-39 מיליון שקל (עלייה של כ-44%).

 

לגבי עסקת מכירת חברת הביטוח הפניקס, מנכ"ל הקבוצה אסי ברטפלד העריך שהיא תסתיים בקרוב - התוצאות החיוביות בהפניקס תרמו גם הן לתוצאות של הקבוצה.

  

"בחודשים הקרובים יושלמו שורה של אירועים חיוביים משמעותיים עבור הקבוצה: השלמת עסקת הפניקס בתמורה לסכום של כ- 1.64 מיליארד שקל, תחילת הזרמת הגז מלוויתן והשלמת עסקת שברון שתתרום לחיזוק ההון ולתזרים חופשי משמעותי גדול באיתקה שיהיה ניתן, בין השאר, לחלוקה", אמר מנכל הקבוצה ברטפלד. בכירי הקבוצה חזרו והביעו אמון בעסקת שברון, במסגרתה ירכשו נכסי הנפט בים הצפוני בהיקף כספי של כ-1.65 מיליארד דולר, עם צפי לסיימה בחודשים הקרובים.

 

אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x