$
בורסת ת"א

למרות הריבית ולוחות התמותה - דוח חזק להפניקס עם רווח רבעוני של 197 מיליון שקל

הפרשות לחיזוק ההון בגלל ירידת סביבת הריבית ועדכון תוחלת החיים קוזזו בשחרור עתודות לשורת הרווח בזכות ביטול תקנות וינוגרד; היקף הנכסים בפניסה צמח ב-20% ל-27 מיליארד שקל, היקף הנכסים בגמל עלה ב-12% ל-33 מיליארד שקל

רחלי בינדמן 09:0128.08.19

חברת הביטוח הפניקסמסכמת רבעון שני עם רווח כולל של 197 מיליון שקלים בהשוואה ל-108 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בדומה ליתר הענף, התוצאות ברבעון הושפעו משילוב של ירידה בסביבת הריבית ועדכון לוחות התמותה של רשות שוק ההון, שקוזזו בעליה ברווחי השקעות ושחרור עתודות בגלל ביטול תקנות וינוגרד שבעבר הגדילו את חבות הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים המבוטחים בביטוחי רכב חובה.  

מצד אחד גדלו ההתחייבויות בגלל ירידת סביבת הריבית ועדכון לוחות התמותה אך מנגד ביטול וינוגרד וכן עדכון הנחות בביטוחי חיים ובריאות שחררו התחייבויות כך שבנטו נרשמה ירידה בהתחייבויות הביטוחיות בהיקף של 5 מיליון שקלים שהועברו לשורת הרווח.

 

מה דעתך על מניית הפניקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

קרן הפנסיה של הפניקס, הקטנה בין 5 חברות הביטוח, רשמה דמי גמולים של 993 מיליון שקל – עליה של 19.8% לעומת הרבעון המקביל. היקף הנכסים בפנסיה עמד בתום הרבעון על 27.3 מיליארד שקל – צמיחה של כמעט 20% בהשוואה לרבעון המקביל.

 

פעילות הגמל רשמה רווח של 9 מיליון שקל, לעומת 8 מיליון שקל ברבעון המקביל, בצל עלייה בהכנסות בדמי ניהול. דמי הגמולים עמדו ברבעון על 647 מיליון שקל לעומת 529 מיליון שקל ברבעון המקביל. היקף הנכסים המנוהל בגמל עומד על 33 מיליארד שקל, עליה של 11.7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

בתחום הבריאות הסתכם הרווח הכולל לפני מס על 72 מיליון שקל בהשוואה להפסד כולל לפני מס של 22 מיליון שקל. התוצאות ברבעון השני הושפעו לרעה מצד אחד מירידת סביבת הריבית ומנגד מעדכון הנחות אקטואריות ששחררו 31 מיליון שקל לשורת הרווח - בהשוואה להגדלת עתודות של 113 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

במאי האחרון הודיעה קבוצת דלק, בעלת השליטה בהפניקס כי חתמה על הסכם למכירת השליטה בהפניקס לקרנות סנטרברידג' וגלטין למכירת 32.5% ממניות הפניקס בתמורה ל-1.72 מיליארד שקל. העסקה טרם זכתה לאישור רשות שוק ההון. כמו כן, כחלק מהערכות ליישום חוק הריכוזיות הודיעה באחרונה הפניקס על חלוקת מניות חברת הבת מהדרין כדיבידנד בעין.

 

 

אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס צילום: אסנת קרסנסקי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x