$
בורסת ת"א

אינפומד מבית נובולוג רוכשת חברת הזמנת תורים לרופאים

נובולוג מדווחת על העסקה במסגרתה תרכוש החברה הבת אינפומד עד 75% ממניות אודורו מערכות בע"מ, תמורת כ-19 מיליון שקל - לפי שווי של 25.4 מיליון שקל לפעילות הזמנת התורים; עירן טאוס, מנכ"ל נובולוג: "זהו נדבך נוסף במהלכי הקבוצה לספק יותר שירותים ללקוחות הקצה"

צלי גרינברג 14:1326.08.19

חברת הפצת התרופות והאביזרים הרפואיים נובולוג מעדכנת (ב') כי חברת אינפומד, הנמצאת בבעלותה המלאה, תרכוש 71%-75% ממניות חברת אודורו מערכות בע"מ, שפיתחה מערכת תורים ממוחשבת לרופאים בישראל, תמורת 18 עד 19 מיליון שקל.  

נובולוגעצמה היא חברה ציבורית נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 531.9 מיליון שקל, בשליטת אודי פוזיס (36.1%). במסגרת העסקה, אודורו מעבירה כל הפעילות שלה לחברה קשורה, מלבד מערכת ופעילות זימון התורים באופן ממוחשב - אינפומד רוכשת בפועל את פעילות זו של זימון תורים, לפי שווי 25.4 מיליון שקל.

 

מה דעתך על מניית נובולוג:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
עירן טאוס, מנכ"ל נובולוג, מסר ל"כלכליסט", כי "מחיר העיסקה מייצג מכפיל נמוך יחסית לעסקאות מסוג זה. רכישת אודורו מהווה עוד נדבך במהלכי הקבוצה, לספק יותר שירותים ללקוחות הקצה. מדובר ברכישת זכויות שימוש בלעדיות בטכנולוגיה בישראל, המכילה גם אתרי אינטרנט ייעודיים ואלפי לקוחות פעילים. שירותי התיאום הדיגיטליים הם למעשה השלמה לסל המוצרים של אינפומד, שנמצאת בבעלותנו המלאה, ומפעילה את אתר הבריאות הגדול בישראל, שמשרת אלפי רופאים".

 

החברה מציינת כי השלמת ההסכם מותנית, בין היתר, בהישארות מצגי החברה ללא שינויים לרעה עד להתקיימות ההסכם ובקבלת אישור מהממונה על התחרות. עוד ציינה החברה, כי העיסקה תמומן כולה ממקורותיה העצמיים של אינפומד, כחלק מתוכנית החברה לרכוש פעילויות ולהרחיב את סל השירותים שהיא מציעה כיום.

 

אינפומד היא פלטפורמה דיגיטלית לרפואה הכוללת מידע רפואי לציבור הרחב ופתרונות דיגיטליים לרופאים, עם כמיליון לקוחות משתמשים בחודש. האתר כולל אנציקלופדיה רפואית המכילה אלפי ערכים על מחלות, ניתוחים, פרוצדורות רפואיות, חיסונים וטיפולים, כתבות רפואיות בנושאים שונים, ומאגר רחב של רופאים, מטפלים, מחלות ומצבים רפואיים, בתי מרקחת, מכונים ותרופות.

 

מחזור המכירות של אינפומד בתשעת החודשים הראשונים של 2018 עמד על 5.1 מיליון שקל, הרווח התפעולי לאותה תקופה עמד על חצי מיליון ששקל וה-EBITDA המתואם לתקופה זו הסתכם ב-800 אלף שקל (כ- 15% ממחזור המכירות). החל מינואר 2019 תוצאותיה הכספיים של אינפומד אוחדו לתוך תוצאותיה הכספיים של נובולוג.

 

 

אודי פוזיס בעל השליטה בנובולוג אודי פוזיס בעל השליטה בנובולוג צילום: EDWARD KAPROV

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x