$
בורסת ת"א

בזכות פסח: גולף עברה לרווח של 16.3 מיליון שקל ברבעון

קבוצת האופנה סיימה את הרבעון השני של 2019 עם שורה תחתונה חיובית - אחרי הפסד נקי של 4.5 מיליון שקל ברבעון המקביל; פסגות: "שיפור בפעילות של החברה הנובע מכל מגזרי הפעילות"

נורית קדוש 12:0126.08.19

עיתוי חג הפסח סייע לגולף להתאושש: קבוצת האופנה סיכמה את הרבעון השני של 2019 עם עלייה במכירות ומעבר לרווח תפעולי ונקי. ההכנסות ממכירות זינקו ברבעון ב-23.5% ל-241 שקל והרווח הנקי עמד על 16.3 מיליון שקל לעומת הפסד נקי של 4.5 מיליון שקל ברבעון השני של 2018.

 

העלייה בהכנסות הושגה בעיקר מעיתוי חג הפסח – בשנה הנוכחית חל החג בחודש אפריל כך שהקניות לכבודו נערכו בעיקר ברבעון השני, ואילו ב-2018 החל החג בסוף חודש מרץ, כך שמרבית הקניות לכבודו נערכו ברבעון הראשון.

 

הצמיחה במכירות הובילה לעלייה בשיעור דומה (25.6%) ברווח הגולמי שטיפס ל-157 מיליון שקל. השיפור ברווח הגולמי הושג גם בזכות ירידה בשיעור ההנחות שהעניקה החברה ומירידה בהיקף ההפרשה לירידת ערך המלאי.

 

סניף של חנות מוצרי הבית גולף אנד קו סניף של חנות מוצרי הבית גולף אנד קו צילום: עמית שעל

 

 

מהלכי התמיכה במותג עדיקה, שעושה צעדים ראשונים בארה"ב, גררו עלייה של 6.9% בהוצאות המכירה והשיווק שהסתכמו ב-123 מיליון שקל. מנגד, קיצצה החברה את הוצאות הנהלה וכלליות ב-29.7% ל-9.9 מיליון שקל, בזכות העברת מטה החברה והוצאות ייעוץ שנרשמו בתקופה המקבילה אשתקד.

 

העלייה במכירות לקראת החג תרמה גם לשורת הרווח התפעולי, שעמד על 23.2 מיליון שקל לעומת הפסד של 5.3 מיליון שקל ברבעון השני אשתקד. יישום התקן החשבונאי החדש IFRS16 גבה מחיר מהחברה עם זינוק בהוצאות המימון שהסתכמו ב-6.2 מיליון שקל לעומת חצי מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

מגמת השיפור אפיינה גם את המחצית הראשונה של השנה - ההסתכלות החצי שנתית מנטרלת את השפעת עיתוי חג הפסח על התוצאות. ששת החודשים הראשונים של 2019 נחתמו עם עלייה במכירות שהסתכמו ב-436 מיליון שקל לעומת 415.9 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2018. זאת לצד שחיקת הרווח הנקי ל-1.7 מיליון שקל לעומת 2.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בנטרול השפעת תקן 16, היה הרווח הנקי מסתכם במחצית ב-3 מיליון שקל.

 

"שיפור בפעילות של החברה הנובע מכל מגזרי הפעילות"

אילנית שרף, מנהלת מחלקת מחקר ברוקראג' בפסגות, התייחסה לעליות שנרשמות היום במניית גולף בבורסה: "העליות מגיעות לאחר תקופה ארוכה של ירידות שערים חדות שחתכו את השווי שלה ב-42% בשנה האחרונה, כאשר בחמש השנים האחרונות איבדה המנייה כ-80% משוויה, על רקע התכווצות בפעילות העסקית, אך בעיקר נוכח התכווצות הרווח וירידה במרווחים של החברה".

 

"נתוני הפעילות לרבעון השני של השנה היו חזקים, בעיקר על רקע עיתוי חג הפסח. עם זאת, נתוני המחצית כולה מצביעים על שיפור בפעילות של החברה הנובע מכל מגזרי הפעילות ותומכים בעליות במניה. ברבעון השני של 2019 הציגה החברה עלייה בהיקף המכירות בעיקר על רקע עיתוי חג הפסח. עם זאת, בהסתכלות חצי שנתית החברה הציגה צמיחה במכירות שנובע מעליה בהיקפי המכירות בכל תחומי הפעילות של הקבוצה", ציינה שרף.

 

"בפילוח המגזרי, מנתוני המחצית עולה כי נרשמה צמיחה חדה בעיקר בפעילות עדיקה. שיפור ברווח התפעולי נרשם בתחום אופנה והלבשה, כאשר את השיפור הנ"ל קיזזה השחיקה ברווח התפעולי מתחום הלבשת הבית ומעדיקה", סיכמה שרף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x