$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

לוקסנבורג ודמרי יתמודדו בסיבוב השני על רכישת אפריקה ישראל

ל"כלכליסט" נודע כי לפידות של לוקסנבורג הגישה הצעה ב-1.184 מיליארד שקל וזכתה במרבית הקולות של מחזיקי האג"ח; חברת י.ח. דמרי הגישה הצעה ב-1.141 מיליארד שקל אך במרכיב מזומן גדול יותר; נציגות בעלי האג"ח תדון האם לאפשר גם לגד זאבי להתמודד בסיבוב הבא לאחר שהגדיל את הצעתו במהלך ספירת הקולות ל-1.496 מיליארד שקל. מאיר שמיר, לארי מייזל ונתנאל גרופ נשרו מההצבעה

גולן חזני 21:0825.08.19

חברת לפידות של יעקב לוקסנבורג (לוקסי) וחברתי.ח דמרי של יגאל דמרי, ישתתפו בסיבוב השני והקובע על רכישת אפריקה ישראל השקעות. לפידות הציעה 1.184 מיליארד שקל, ואילו י.ח דמרי הציעה 1.141 מיליארד שקל אך במרכיב מזומן גדול יותר. פרט לשתיהן, נציגות בעלי האג"ח תדון האם לאפשר לגד זאבי להתמודד מולן בשלב הגמר, זאת מאחר ששיפר את הצעתו במהלך ספירת הקולות ב-30 מיליון שקל ל-1.496 מיליארד שקל, ובכך הפכה הצעתו לגדולה ביותר למעשה. עם השלמת התהליך ייפרד לב לבייב סופית מבעלות על החברה.

 

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי לפידות קיבלה את מרבית קולות מחזיקי האג"ח, להם חייבת החברה 2.2 מיליארד שקל, וזאת בהצבעה שנערכה ביום חמישי האחרון, ואילו י.ח דמרי קיבלה את מספר הקולות השני בהיקפו. לפידות קיבלה כ-10% יותר קולות מאשר י.ח דמרי.

 

התקנון של נציגויות מחזיקי האג"ח קובע כי במקרה שגורם כלשהו לא יעבור את 50% האחוזים בהצבעה, ייערך סיבוב שני בין שני המתמודדים שקיבלו את מספר הקולות הרב ביותר.

 

יגאל דמרי מבעלי יח דמרי יגאל דמרי מבעלי יח דמרי צילום: עמית שעל

 

 

שני הגורמים האחרים שהתמודדו, מאיר שמיר והקבוצה המשותפת של לארי מייזל ונתנאל גרופ, נשרו בשלב זה מההצבעה.

 

שמיר הוא שנתן ב־1 באוגוסט את האות לפתיחת המירוץ כשהיה הראשון לסכם עם נציגויות האג"ח של אפריקה – הארוכות והקצרה – על תנאי ההצעה שיגיש ושתהיה מקובלת על שתי הנציגויות. שמיר הגיש הצעה בסך 1.125 מיליארד שקל. זה לא עזר לו, שההצעה שלו הועתקה על ידי המתמודדים החדשים והוותיקים יותר על רכישתה של החברה שמחזיקה (100%) בדניה סיבוס הפרטית ששולטת (74.2%) באפריקה מגוריםובנכסים קטנים אחרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x